Skocz do zawartości

Soundbar czy mini kolumny?


Sounbar czy mini kolumny

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 13.10.2020 o 22:18, RLC napisał:

W tych A36 jest wzmacniacz kl D nie wydaje mi się żeby zagrały lepiej jak Q5+KEF 😉

Czy wzmacniacz w klasie D musi być zły i nie dobry :)

Daliśmy przykład A36 jako nie dużych głośników, które miałaby zająć jak najmniej miejsca. Jeżeli potencjalny zainteresowany, zdecyduje się na obranie konkretnego kierunku, to wtedy będziemy szukać alternatyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kolumny musza być podłączone do amplitunera :) , bo on ma radio FM. Funkcjonalność tez jest istotna. Chociaż znam przypadek gdzie ktoś uważał ze jego żona sobie nie poradzi z czymś takim jak Chroecast Audio. Potem w praktyce się okazało że radzi sobie z nim bardzo bobrze i to znacznie lepiej niżby przypuszczał i to w zupełnie złożonych sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Quadrale są lepsze od STX 200. STX gra bardzo liniowym dźwiękiem. Dla niektórych nowych użytkowników może być to nudne? Prosze nie zrozumieć źle , generalnie to dobrze ale nowi użytkownicy oczekują czasem czegoś lepszego.

Te quadrale grają jaśniej. Mają szybszy punktowy krótki ale i wiekszy bas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobrze, a więc co pod wspomniane kolumny? ;)

Słuchałem ich z Cambridge Audio AXR100 oraz SMSL Q5 PRO.

Potrzebuje podłączyć to pod TV kablem optycznym bądź hdmi.

Mile widziane FM bądź funkcje sieciowe umożliwiające słuchania radia internetowego.

Bluetooth do łączenia się telefonami ze sprzętem w celu strumieniowania muzyki (YT, Spotify itd)

Budżet - 2500zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RLC napisał:

Jakie wrażenia z odsłuchu AXR100 i Q5 który według ciebie zagrał ciekawiej.

Ciężko powiedzieć, axr odsłuch w profesjonalnej sali przy zamawianiu kolumn i tam grało to dość ładnie nie miałem zastrzeżeń ale w domu wiadomo byłoby napewno inaczej. 

Q5 odsłuch już w miejscu docelowym, było inaczej, lepiej? niż z amplituneren KD który obecnie posiadam. Więcej basu to napewno natomiast jakby mniej szczegółów niż na amplitunerze? Grało to też chyba dość cicho. Nie do końca potrafię to opisać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 ustawienia Equalizera przycisk FN na pilocie 7 trybów. Wysokie niskie tony środkowy przycisk nawigacyjny pobaw się trochę 😉 

U mnie E1, wysokie niskie na zero 👍 Kolumny masz nowe? Jeżeli tak to muszą się wygrzać daj im trochę czasu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Q5 ustawienia Equalizera przycisk FN na pilocie 7 trybów. Wysokie niskie tony środkowy przycisk nawigacyjny pobaw się trochę 😉 

U mnie E1, wysokie niskie na zero 👍 Kolumny masz nowe? Jeżeli tak to muszą się wygrzać daj im trochę czasu.

Kolumny nowe już się wygrzały. Q5 miałem pożyczone na "chwilę" także nie mam już możliwości ustawiania. 

Mam zbyt na swój amplituner więc szukam czegoś odpowiedniejszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...