Skocz do zawartości

Głośniki aktywne


Mariuzz

Recommended Posts

Witam, 

Zastanawiam się nad kupnem głośników aktywnych do pokoju ok. 20m2-22m2 . Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to około 2000zł. Monitory miałyby być wielofunkcyjne - podobają mi się możliwości sieciowe . Czyli podłączone do telewizora i konsoli - Do odsłuchu filmów i muzyki .

Ostatnio dosyć głośno jest o audio pro a26. Czy te monitorki poradzą sobie w takim pomieszczeniu ?

Może macie jakieś inne propozycje i sugestie ?

Edytowano przez Mariuzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie znam tych kolumn, więc się na ich temat nie wypowiem. Co mógłbym Ci polecić to Klipsch R-51PM lub System Audio Saxo 3 Active. Moim zdaniem bardzo fajnie grają Klipsch The Fives. Najwięcej możliwości jeśli chodzi o połączenie i niesamowicie zaskakująco pełne i basowe brzmienie z tak małego monitorka.

Jeśli byłbyś zainteresowany wypożyczeniem na testy, lub wycenę to pisz śmiało ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii ale o to właśnie chodzi ;).

Co do zestawu z wzmacniaczem to odstrasza mnie trochę zabawa z okablowaniem .

Ciężki wybór przede mną... Tym bardziej, że na prawdę jestem zielony w tych sprawach .

Jeżeli zdecydowałbym się na wariant z osobnym wzmacniaczem to potrzebuje monitorów w określonym wykończeniu obudowy : czarny mat, biały mat, czarny połysk, biały połysk . Inne drewno podobne obudowy nie wchodzą w grę . Ponieważ moja małżonka twierdzi, że nic innego nie będzie pasowało. I chociaż to muszę jej zapewnić. Wiecie jak to jest z kobietami ;) . Wiem, że może to trochę zaburzyć kwotę przeznaczona na sprzęt zawyżyć ale jestem na to gotowy oczywiście w granicach rozsądku . 

Wpadły mi w oczy monitory B&W 607 co o nich sądzicie ? Czy SMS Q5 pro będzie dla nich ok ? 

Edytowano przez Mariuzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Bowers i SMSL może być deczko za jasno ale to jest do sprawdzenia.

7 godzin temu, Mariuzz napisał:

A jak prezentuje się bas w tych głośnikach ? Będzie potrzebny sub ?

Co kto lubi.

KEF Q 350 gra basowo, ciepło. To bardzo dobre kolumny. Jedni do potężnych kolumn podłogowych dokładają suba. Inni do małych monitorów nie.

Dobry sub w stereo to budżet tego systemu. Jako nowy. Jak Ci braknie toi możemy poźniej szukać jakiegoś używanego suba z czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mariuzz napisał:

A jak prezentuje się bas w tych głośnikach ? Będzie potrzebny sub ?

Pomieszczenie około 18m² basu jak dla mnie odpowiednią ilość i jakość! Czy tobie będzie potrzebny SUB tego nie wiem musisz to sam określić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL zamówiony . Dzięki @RLC za link do dobrej promki. 

Jeszcze zostaje wybór kolumn ale chyba zdecyduje się na Kef q350. 

Macie jakieś podpowiedzi co do okablowania i wtyków ? Na pewno podlaczenie do TV będzie przez coaxial, a do konsoli optyczne.

Edytowano przez Mariuzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariuzz napisał:

SMSL zamówiony . Dzięki @RLCza link do dobrej promki.

Spoko 👍 

Kabel/wtyki na początek wystarczą takie poznasz system to zmienisz sobie na lepsze 😉 

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-2x2-5-ofc-6734382823 

https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-banan-nakamichi-gold-hq-8-sztuk-9350448891 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...