Skocz do zawartości

Yamaha YAS 71


zn21

Recommended Posts

W Saturnie pan polecił mi Denona DHT-FS55 bo niby lepiej się sprawuje niż Yamaha i po demonstracji rzeczywiście ładnie oszukuje nasz słuch. Jest bez sub woofera więc musimy jeszcze go dokupić ale ja takowy mam na stanie (Yamaha jest z odzielnym subem w komplecie). Jednym słowem ciekawa alternatywa dla ludzi, którzy nie chcą się bawić w amplitunery AV i pięcioma głośnikami. Ma 3 wejścia cyfrowe (2 optyczne + 1 elektryczne) i jedno analogowe. Polecam z czystym sumieniem bo zajmuje mało miejsca a czaruje niesamowicie!!! icon_lol.gif Cena ok. 1500 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
WITAM WSZYSTKICH
właśnie zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia i widzę że kolega zn21 ma chyba najwięcej informacji na temat jak działa to w praktyce. Będę wdzięczny za każdą opinię gdyż w internecie właściwie nie ma żadnych informacji na temat funkcjonowania sprzętu już po jego nabyciu. Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenia oszczędzają miejsce.Ale musimy koniecznie sprawdzić jak się zachowają w naszym pomieszczeniu ,jest to swoiste oszustwo czyli jeszcze bardziej efekt zależy od pomieszczenia ,niż w konwencjonalnych kolumnach.Mimo że oczywiście producent będzie twierdził ze akurat jego urządzenie jest niezależne od pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak tylko problem polega na tym, że sprzedający praktycznie nigdy nie wypozyczą nam takiego sprzętu do domu. ja wybieram sie w tym tygodniu na odsłuchanie brzmienia takiej listwy więc jeśli pozwolicie podzielę się wrażeniami (jakie by one nie były). Fakt, że będzie to w specjalnie do tego urządzonym pokoiku ale..zawsze coś. Nie znam po prostu nikogo kto ....to słyszałicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania takich urządzen polega na promieniowaniu dźwięków w określonych kierunkach. Po odbiciu sie od ścian dojdą do słuchacza z boków, czy od tyłu tak, jak z odpowiednio ustawionych kolumn efektowych. Problem polega na tym, że potrzebne są te ściany od których dźwięk ma sie odbijać. Ściany nie mogą być zastawione meblami ani zawieszone, okno z firankami lub zasłonami tez sie nie nadaje. Meble mogą być tylko pod przednia ścianą. Inaczej nie będzie poprawnej lokalizacji dźwięków. Chociaż mogą powstać rozmaite nieprzewidywalne przestrzenne efekty, ale nie mające nic wspólnego z dźwiękiem docelowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest system automatycznej kalibracji, który poradzi sobie przy braku symetrii, jak również kompensuje zmiany barwy dźwięku odbitego od różnych ścian. Ale ściany muszą być, bo mają działac jak zwierciadła. Jakie kolwiek meble przy ścianach spowoduja rozproszenie fal dźwiekowych. Automatyczna kalibracja nic na to nie poradzi. Poza tym, dźwięk wytwarzany przez tego rodzaju urządzenia ma sporo wad wynikających z samej koncepcji. Moim zdaniem należy rozpatrywać takie systemy akustycznie nie jako namiastkę kolumn, lecz jako ulepszoną wersję głośników telewizora z możliwością uprzestrzeniania dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
nie słuchałem Yamahy ale Denon którego kupiłem jak dla mnie gra dobrze. Ciekawie oszukuje na DD czy DTS. Na DPII efektu nie ma za ciekawego. I konieczy subwoofer bo bez niego lipa totalna. Denon nie korzysta z odbić jak Yamaha. Na allgro w dobrej cenie można Denona wyhaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...