Skocz do zawartości

Podłogówki stereo (potem kino) + amp, budżet ok 10 tyś.


Arkon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

😁 Oj słabo u Ciebie Kolego z wiedzą. 

Amplituner musi mieć wyjście pre out tym wyjściem wychodzisz do wzmacniacza który najlepiej jakby posiadał main in ale normalne wejście aux wystarczy. 

Amplituner zasila tyły i centralny oraz podaje sygnał do suba a wzmacniacz odpowiada za zasilenie frontów. 

Słuchasz stereo - wzmak i źródło. Kino - odpalasz wszystko ot filozofia 😉. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arkon napisał:

Jak macie AV i osobne stereo, to głośniki też osobne? Czy można jakoś podpiąć te same podłogówki do obu wzmaków? Przez bi-wiring?

Jedni mają dwa osobne systemy, inni mają systemy, takie jak pisze kolega @Dedal75. Sam jestem zwolennikiem i użytkownikiem takiego systemu gdzie wzmak zasila fronty i podpięte jest do niego źródło a w kinie ten sam wzmak robi za końcówkę mocy. Jeżeli masz budżet 10k PLN warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Za 5000 PLN  masz wzmak plus amplituner. Do Twojego pomieszczenia wystarcza monitory, np dali oberon 3 plus centralny i tyły - myślę, że około 4000 PLN. I zostaje jeszcze na sub. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dedal75 napisał:

😁 Oj słabo u Ciebie Kolego z wiedzą. 

Amplituner musi mieć wyjście pre out tym wyjściem wychodzisz do wzmacniacza który najlepiej jakby posiadał main in ale normalne wejście aux wystarczy. 

Amplituner zasila tyły i centralny oraz podaje sygnał do suba a wzmacniacz odpowiada za zasilenie frontów. 

Słuchasz stereo - wzmak i źródło. Kino - odpalasz wszystko ot filozofia 😉. Pzdr

Dzięki!

A jak wygląda sprawa ze źródłem. Bo amplituner AV ma DACa, a jak mam w takim systemie dla stereo odpalić tylko wzmak to skąd wziąść DACa? Z ampli AV jakoś czy osobnego DACa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego korzystasz  cd, pliki, analog ? 

Jeśli chcesz mieć czyste stereo to do żadnych zadań nie angażujesz już amplitunera. 

CD podpinasz do wzmacniacza ew jakiś USB dac do PC i do wzmacniacza, albo streamer z DAC ew. wzmacniacz z wbudowanym już DACiem na średnim poziomie 

Twój wybór. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DACa akurat mam fajnego (pod słuchawki), ale jest na tyle uniwersalny że może by też robił za wejście do AMPa stereo. Chord Hugo2.

Myślę o tych Fyne Audio F501. @s4home proponował do nich ampli Yamaha RXV6. Ta Yamaha ma chyba gorszy system autokalibracji od Denona X3600H. Ale za to ma chyba możliwość podpięcia bezprzewodowych surroundów przez MusicCast. Oszczędziło by mi to ciągnięcia kabli dookoła pokoju.

Jak ten Music Cast się sprawdza w praktyce ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to plan na teraz: wybrać ampli AV, podłogówki i może centralny żeby kino ruszyło (10tyś)

Na kiedyś: dokupić małego suba, jakieś surroundy (może na tym Music Cast?) i wzmaka stereo.

Jakie podłogówki (czarne matowe) wziąść do wokali, muzyki akustycznej, big band / jazzu nowoorleańskiego ?

Dali Oberon 7

Fyne F501

Tannoy Revolution XT6F 

Magnat Signature 505/507

Dynaudio EMIT 30

Edytowano przez Arkon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamah 685 albo nowa RXV 6A do tego Fyne F 501 albo dynaudio EMIT 30. One spokojnie do takiego pomieszczenia podejdą. Z czasem dokupisz Cyrus ONE jako wzmacniacz.

Suba Fyne F 3.10 albo REL 1205

7 godzin temu, Arkon napisał:

Nie będzie brakowało dołu przy stereo (bez suba)?

Powtarzam ! będzie. Zawsze będzie brakować basu przy 70% używania kina.

Chcesz pożyczyć od nas jakiś system i przetestować w domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Powtarzam ! będzie. Zawsze będzie brakować basu przy 70% używania kina.

Ale kolega pyta czy przy stereo odczuje brak suba. 

No i kosz tych podłogowych dyniek to ok 6000 a fyne zdaje się około 5000. AMP to 2600. I budżet na resztę klocków pozostaje niewielki. 

Nie lepiej do 16 metrów wziąć podstawkowe dynaudio emit m20, które spokojnie sobie poradzą w takim pomieszczeniu😐

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj pełnowartościowe kino, bo przecież to Twoje 70%, później pomyślisz o wzmacniaczu. Jednak równolegle wytypowałbym już wzmacniacz  i posłuchałbym z nim podłogówek. Miałem kilka podłogówek i szczególnie jakiś niedostatków w kinie nie odczuwalem pod tym samym amplitunerem (budżetowym) zaznaczam bo nie odsłuchiwałem takich za 5-6 tys. 😉

Uważam że różnice w kinie nie są tak duże przy zmianie frontów  jak zmiany  tych samych kolumn przy wzmacniaczu (w podobnym budżecie) . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dedal75 napisał:

A ja pytam 😉 czy mu podejdą te Dynaudio, mnie nie podeszły😁

Ale te Dynaudio to był tylko przykład 🙂. Generalnie chodzi mi o to, że do jego metrażu dobre monitory w zupełności wystarcza. I to zarówno do stereo jak i KD. I braku basu przy stereo z monitorów też bym się nie obawiał. A w KD sub to oczywiście konieczność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem lepsze, gorsze - No nie moje granie. Nie będę teraz rozkładał brzmienia na czynniki pierwsze bo nic to nie da. Z moim sprzętem i w moim pomieszczeniu to nie zagrało. Kolega mi sugerował bym odsłuchał bo nie wiadomo czy mi podejdzie dodam tylko że to model   x14, i nie podeszło. I na dodatek w cenie nowych. Pzdr

PS Zresztą nie o tym tu mowa, a wciśnięte po kątach kolumny prawie żadne nie zagrają. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w gościnnie w @s4home i trochę posłuchałem. Dziękuję za miłą obsługę, dobre rady i nie mniej dobrą kawę.

1. Jakaś niska Yamaha z Fyne F501 - może być, ale szału nie ma.

2. Ta sama Yamaha z Dali Oberon 7 - generalnie gorzej. Może scena ciut szersza i coś fajnego na wokalach ale całość gorzej.

3. Ta sama Yamaha z Dali Opticon 6 - ciut lepiej niż Fyne F501 ale nadal szału nie ma.

4. Roksan K3 + Dali Opticon 6 - wow. To mi w końcu zagrało! Są emocje, scena, faktura na instrumentach, barwa.

5. Roksan K3 + Fyne F501 - też lepiej niż z tą Yamahą. Bardzo dobra kontrola basu, punktowa. Całość lekko szorstka, ciut przyciemniona, może lepsza dynamika, ale mniej barw niż na Opticon, ciut gorsza scena.

Podsumowując: muszę to na spokojnie przemyśleć, ale chyba kino pójdzie na drugą fazę a te 10 tyś. na razie wydam na dobre stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...