Skocz do zawartości

Podłogówki stereo (potem kino) + amp, budżet ok 10 tyś.


Arkon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Arkon napisał:

Może jakiś tańszy wzmak złapał by synergię z Opticonami?

Pytanie tylko czy do 16 metrów na pewno potrzebujesz takich kolumn jak opticon. Ja proponuję Ci jeszcze posłuchać audiovector qr1. Spore monitory, które też mają wstęgę i zagrają detalicznie, a o takie granie chyba Ci chodzi. Ja tych audiovectorow słuchałem z Cyrusem. Może warto spróbować czegoś takiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon a możesz mi powiedzieć ,po cholerę byłeś na odsłuchach muzyki skoro Twoja preferencja to KD ? :) 

4 godziny temu, Arkon napisał:

ale chyba kino pójdzie na drugą fazę a te 10 tyś. na razie wydam na dobre stereo.

Chciałoby się powiedzieć " a nie mówiłem " . A na razie robię kolejne nacięcie na szafce RTV , kolejny nawrócony :) 

W tym budżecie jesteś w stanie spokojnie złożyć fajny system. Zwróć uwagę na używane klocki, a szczególnie kolumny. 

A co do wyboru między podłogówkami a monitorami , to mogę Ci z doświadczenia powiedzieć / mam dwie pary dużych podłogówek i dwie pary monitorów/ , że niby zajmują faktycznie tyle samo miejsca, ale wizualnie monitor na standzie wygląda optycznie o wiele "lżej" niż podłogówka. Co jest nie bez znaczenia w małym pomieszczeniu. Po za tym pozycjonowanie monitorów jest o wiele łatwiejsze , więc można trochę zatuszować niedobory akustyki pomieszczenia.

Sam mam KD i oddzielnie stereo. Kiedyś postawiłem na KD i za szalone pieniądze nabyłem flagowca Yamahy. Powiem tak , był to jeden z większych błędów w moim życiu audiofila :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

@Arkon a możesz mi powiedzieć ,po cholerę byłeś na odsłuchach muzyki skoro Twoja preferencja to KD ? :) 

Bo chciałem zacząć budowę KD od 2 porządnie grających frontów. A na czym najlepiej sprawdzać fronty? Na muzyce.

Może teraz proporcja będzie inna niż 30% vs 70% jeśli kupię ten zestaw lub podobny i w domu też tak fajnie zagra....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkon napisał:

Jako źródło na razie planuję Hugo2 i laptopa.

No to o czym my tutaj mówimy. To oczywiste że szukasz stereo. Zarówno po DAcu jaki posiadasz jak i po dźwięku jaki odsłuchałeś.

Serio.

Przemyśl to jeszcze raz.

Hugo2 to znakomity DAC. Laptop jako transport będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie nie dziwię się autorowi wątku. Kiedy kupowałem swój pierwszy zestaw nie miałem nawet pojęcia, że istnieją takie fora jak to. Pojechałem więc do sklepu nie dla idiotow i za radą fachowca stałem się dumnym posiadaczem zestawu dali zonsor 5, zensor 1, zensor vocal + denon avr 1400h. Dziś, po trzech latach z całego zestawu został tylko głośnik centralny. 

Fajnie jest na początku trafić na dobrych doradców ale patrząc też na to forum widać też jaka drogę przeszli i jakich zmian dokonują jego użytkownicy. 

Także najlepsza rada jaka się tutaj pojawia to "słuchać, słuchać, słuchać". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby się klaryfikują w trakcie zgłębiania tematu.

"słuchać, słuchać słuchać"

Dziś posłuchałem:

Podłogówek Monitor Audio Silver z Exposure 2010 i wydały mi się zbyt szare i zimne.

Exposure z Dali Opticon 6 zagrały mi lepiej, ale miały ciut problemów z kontrolą basu. Exposure wyzwala trochę euforii.

Roksan z Dali Opticon miał tej euforii ciut miej ale za to lepszą kontrolę basu.

Leben 300F + Phonar P3: super czysto, świetna scena, ale zbyt zwiewnie - brakowało mi masy

Leben 300F + Dynaudio Evoke 20 fajna barwa, trochę więcej masy mimo że to podstawkowe

Leben 300F + Chario Delphinus: super barwa, rozdzielczość, dynamika, masa. Małe zastrzeżenia do sceny, ale generalnie bardzo polecam przesłuchać ten zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśleń ciąg dalszy:

1. Wiem już jak gra dobry zestaw stereo za 10-15 tyś.

2. Stereo słucham głównie na słuchawkach, bo mam w domu 4 osoby i nie chcę wszystkim przeszkadzać. Takie stereo byłoby miłą odmianą od czasu do czasu po słuchawkach.

3. Głośniki vs kino to będzie nawet 80% : 20% albo 90% : 10% biorąc pod uwagę #2 powyżej. Więc chyba lepiej wydać te 10-15 tyś na kino. Np. ostatnio oglądamy 4 sezon "Fargo". Polecam soundtrack!

4. Stereo = miła odmiana po słuchawkach, od czasu do czasu,  za kolejne 15 tyś? Może kiedyś....

Na ten moment wracam do kina i myślę o:

Zestaw 1:

Klipsch R-625FA - podłoga/atmos upfiring
Klipsch RP-500C - central
Klipsch RP-402S x2 - tył
Yamaha RX-V685

Zestaw 2:

Dali Oberon 7 x2 - podłoga
Dali Oberon vokal - central
Dali Alteco - atmos
Klipsch RP-402S x2 - tył
Yamaha RX-V685

Edytowano przez Arkon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...