Skocz do zawartości

Yamaha N602 vs Denon DRA 800 + (jakie?) kolumny podstawkowe


Kot Behemot

Recommended Posts

Witam,
od dłuższego czasu myślę nad zakupem zestawu. Ostatecznie stanąłem przed wyborem: Yamaha N602 lub Denon DRA 800.
Co ważne - w grę, niestety, wchodzą tylko kolumny podstawkowe. Tu zastanawiam się, jak z tymi amplitunerami zagrałyby Focale Hora 806, Klipsche R 41 / R 51 M / RP-600M lub B&W 606.
Nie ukrywam, że zależy mi na bass-refleksie z przodu, więc tu już na początku na prowadzeniu znalazły się Focale, ale nie jest to czynnik decyzdujący.
Salon ok. 20 m kw. Słucham głównie rocka i jazzu, ale także trash metalu, bluesa, a zdarzają mi się dni nawet z klasyką :) .

Będę wdzięczny za opinie, ale też za podpowiedzi ws. innych podstawek do tych dwóch kombajnów.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zdarzały się porównania z Denonem czy też Marantzem, gdyż są w podobnej cenie co Yamaha RN602 czy RN803. Często o końcowym wyborze, decydowała nie tylko jakość dźwięku ale również aplikacja. Dlatego też zapraszamy Cię na prezentację tej Yamahy z głośnikami z naszej oferty. Fajną propozycją, z przednim bass reflexem jest Elac Debut Reference B6

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html 

Nowe monitory, zastępujące poprzednią serię. Brzmią bardzo dynamicznie jak na tej wielkości obudowę oraz zachowują dużo szczegółów bez natarczywości.  Mogą stanąć w szaranki chociażby z B&W 606 czy 607. Zapraszamy Cię na odsłuch w naszych salonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, zawsze w tej sytuacji piszę, aby poczekać chwilę i dołożyć do modelu RN 803. Brzmi zauważalnie lepiej. Nie jest to tylko kwestia samej mocy. 800 zł jest na serio warte świeczki!

Przykład mojego kolegi jest najbardziej miarodajny, bo przeprowadziliśmy ślepy test na głośnikach Pylona Pearl 27.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że wybrałeś same jasniejsze kolumny to

RP 600M, Focale i Bowersy do Denona jednak. Z Yamaha bym ich nie łączył.

R 41 i R51 nie podłączał bym do niczego. To tyły od kina.

Natomiast mocno przemyśl kwestię dołożenia do RN 803 z tym że kolejne nowe modele kolumn musiały by wejść do walki. Ewentualnie z wymienionych Focal pod 803

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Miras23 ma rację i warto przemyśleć zakup mocniejszej Yamahy RN803d, która lepiej poradzi sobie z wysterowaniem kolumn. 

Wszystkie kolumny jakie zaproponowałeś zdecydowanie lepiej zagrają z cieplejszym Denonem, który uspokoi górne częstotliwości i nada barwy na średnicy. 
Jeśli wybór miałby paść na Yamahę to polecam zwrócić uwagę na Elac Debut Reference B6 lub Q-Acoustic 3030i, które zagrają muzykalniej z mocniejszym basem. 
Świetny zestaw to Yamaha RN803d w połączniu z francuskimi kolumnami Jean Marie Reynaud Lucia. Zestaw zapewni precyzyjne brzmienie z łagodną ale szczegółową górą oraz bliższą średnicę, które brzmi bardzo naturalnie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
bardzo dziękuję za wszystkie opinie. Po części poświadczyły moje dotychczasowe doświadczenia - tzn. najlepsze wrażenie, jak dotychczas, zrobiły na mnie Focale podłączone do Denona Ceol n11. Mam nadzieję, że podłączone do DRA 800 zagrają jeszcze lepiej. Planuję jeszcze posłuchać polecanej przez forumowiczów Yamahy RN803 z Elacami Debut Reference B6. A`propos wspomnianej Yamahy - domyślam się, że to co pisze kolega S4Home: "Natomiast mocno przemyśl kwestię dołożenia do RN 803 z tym że kolejne nowe modele kolumn musiały by wejść do walki" - tu "kolejne nowe" oznaczają kolejne przesunięcie górnej granicy zakładanego przeze mnie budżetu...

I to niestety chyba wszystkie możliwości odsłuchu w moim pięknym mieście - jak Yamaha to z Elacami lub B&W (tu: salon TOP Hi-Fi), jak Denon - to zostają Focale lub Klipsche. Na wycieczkę do zbyt oddalonego Q21 niestety nie mam czasu... A szkoda.

Bardzo proszę jeszcze o podrzucenie pomysłów na odtwarzacze CD do tych dwóch modeli - RN 803 i DRA 800. Choć jak zdecyduję się na 803, to przez jakiś czas pozostanie mi delektowanie się tylko i wyłącznie radiem w jego trzech odsłonach ;) 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

RP 600M, Focale i Bowersy do Denona jednak. Z Yamaha bym ich nie łączył.

Co prawda nie sprzedajemy na co dzień Focala i Denona, ale łącznie Bowersa z Denonem nie rekomendujemy. Nie zależnie od modelu w przypadku Denona, też często rozjaśnia, a głośniki B&W nie lubią takich towarzyszy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że trzeba iśc jednak w RN 803 i

10 godzin temu, Kot Behemot napisał:

tu "kolejne nowe" oznaczają kolejne przesunięcie górnej granicy zakładanego przeze mnie budżetu...

No właśnie nie do końca

Na przykład ELAC B6.2 , Dali Oberon 2, KEF Q 350 , Dynaudio EMIT 20

Pożyczyć Ci kolumny do domu z tym ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestując w RN803d niekoniecznie musisz inwestować w droższe kolumny. Tutaj ELAC B6.2 czy Kef Q350 będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłyby Jean Marie Reynaud Lucia. 
 

12 godzin temu, Kot Behemot napisał:

Po części poświadczyły moje dotychczasowe doświadczenia - tzn. najlepsze wrażenie, jak dotychczas, zrobiły na mnie Focale podłączone do Denona Ceol n11. Mam nadzieję, że podłączone do DRA 800 zagrają jeszcze lepiej.

Jeśli podobało Ci się połączenie Focal z Ceol N11 to z DRA800h będzie tylko lepiej. 

Wypożyczamy sprzęt do domu więc jeśli tylko masz ochotę posłuchać i ocienić samemu to napisz do nas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam podobny dylemat w kwestii amplitunera N602 vs DRA800H jednak z kolumnami podłogowymi.
Chciałbym ustawić w salonie (20m2) zestaw stereo z kolumnami Pylon Pearl 27 - głównie zależy mi na bass reflex z przodu (ze względów lokalowych). I tutaj moje pytanie do specjalistów - z którym z dwóch wymienionych amplitunerów te kolumny zagrają najlepiej?

Edytowano przez Maciek Małkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...