Skocz do zawartości

Zestaw audio 2.1 do muzyki elektronicznej za około 10 tys.


Ekwador

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Bez zbędnego opowiadania chciałbym poprosić o pomoc w doborze:

1) Odpowiedniej doboru rodzaju sprzętu audio w układzie 2+1 do słuchania muzyki elektronicznej (trance, hardstyle, EDM, itd.)

2) Zaproponowanie paru/kilku wariantów dla poszczególnych elementów, bo chciałbym je wypożyczyć do domu.

Na poniższym rzucie zaznaczyłem gdzie będą umiejscowione kolumny, co do subwoofera to pewnie najlepiej byłoby za sofą, ale akurat gniazda 230V mam w okolicy kolumny K1, K2 i ew. całkiem po prawej stronie salonu (przy krzesłach aneksu kuchennego).

Audio.thumb.jpg.dbe9b80205f4b9f0187f6823c5b85fb0.jpg

Salon jest dość spory 40 m2 i otwarty na inne spore pomieszczenia, hol i kuchnię.

Zależy mi na:

- mocnym basie, nie chciałbym wybrać kolumn ze słabym basem licząc, że subwoofer załatwi całą sprawę,
- pięknej melodii w utworach trance'owych,
- sprzęt może być używany, ale nie stary i w bardzo dobrym stanie,
- odpowiednio dużej mocy zestawu, by zarówno gdy niegłośno słucham sam grało ładnie jak i na domówkach można było mocno podkręcić potencjometr i nie było słychać charczenia,
- w domu mam rozprowadzone wi-fi i chciałbym móc korzystać z multiroomu po dokupieniu dodatkowego przenośnego głośnika w przyszłości,
- muzyki słucham z plików mp3/flac, youtube, serwisów strumieniujących,
- chciałbym móc podłączyć zestaw do TV (filmy),
- nie mam wymagań co do wyglądu, ale jednak głośniki nie mogą wyglądać jak Magnat Transplus 1500,
- biorąc pod uwagę mój niewysublimowany słuch, rodzaj słuchanej muzyki, nie chciałbym na wszystko przeznaczyć więcej niż 10 tys. chyba, że na prawdę będzie spora różnica w jakości dorzucając trochę grosza.

Wstępnie zamierzałem wybrać amplituner strefowy (by mieć wszystko w jednym, np. yamaha r-n803D), głośniki KEF Q750, Heco Aurora 1000 i Dali Zensor 7 (ale nikt z recenzujących jakich czytałem nie słucha takiej muzyki jak ja) oraz subwoofer Klipsch R-115SW lub Dali SUB E-9F (tylko nie wiem czy nie ma coś bardziej odpowiedniego do wielkości pomieszczenia i mającego lepszy stosunek cena/jakość/moc).

Niestety im więcej czytam tym więcej mam dylematów. Teraz wydaje mi się, że lepszą opcją byłby wzmacniacz i odtwarzacz strefowy no i nie chcę wypożyczać 10 różnych zestawów, a następnie bawić się w odsyłanie, więc chciałbym mieć jakąś niewielką grupę sprzętu w obrębie której bym się poruszał.

Czytałem już różne fora i tutaj postanowiłem zapytać, bo wydaje mi się, że jest najwięcej rzeczowych odpowiedzi, dlatego z góry dziękuję i jestem w razie pytań do dyspozycji.

Jeśli chodzi o akustykę to będzie troche "dodatków" w salonie wiec tego sie nie obawiam.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wiedziałem że będą szły propozycję Klipscha. A może właśnie do Trance czy bardziej pod HardStyle nie jest potrzebna tak wysoka górą.

Ale ok sprawdż.

W takim metrażu to pomiń suba. Czemu?

 Bo wybrałeś suby typowo kinowe. E9 i Klipsch 115 SW zepsują efekt niz go poprawią.

Jak chcesz sub do muzyki to REL T 7i albo HT 1205. Ewentualnie SVS SB 2000 czy Tannoy TS 2.12

Co do kolumn To faktycznie RN 803 + KEF Q 750 lub Q 950 było by ok. Szczególnie przy tych drugich basu Ci nie braknie. Nie trzeba suba.

Ewentualnie znakomite , przejrzyste ale nie ostre jak Klipsch, HEco Celan Revolution R 7 + Magnat MR 780 albo RN 803 dalej.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie masz duże w związku z czym wspomniane przez Ciebie Dali Zensor 7 czy Kef Q750 będą za małe i na pewno będzie Ci brakować niższych częstotliwości. 

Jeśli chodzi o subwoofer typowo do odsłuchu muzyki to polecałbym rozważyć REL HT1205 lub SVS SB2000, który w chwili obecnej jest w bardzo dobrej cenie i zapewni mocny, zróżnicowany i dobrze kontrolowany bas. 
Jeśli chciałbyś mieć dostęp do opcji sieciowych to Yamaha RN803d byłaby dobrym kierunkiem. Jest to brzmienie dynamiczne z dużą ilością szczegółów. Kolumny polecam KEF ale model wyższy czyli Q950. Alternatywą dla KEFów mogłyby być Pylon Audio Sapphire 31, które zagrają mocną podstawą basową oraz szeroką sceną dźwiękową. 

Kolumny Klipsch warto odsłuchać, ponieważ wiele osób wybiera je właśnie do takich gatunków ale byłbym ostrożny, ponieważ górne pasmo jest w nich mocno podkręcone i może być za ostro tym bardziej jak lubisz słuchać głośniej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz wypożyczenia. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

Witaj,

Wiedziałem że będą szły propozycję Klipscha. A może właśnie do Trance czy bardziej pod HardStyle nie jest potrzebna tak wysoka górą.

Ale ok sprawdż.

W takim metrażu to pomiń suba. Czemu?

 Bo wybrałeś suby typowo kinowe. E9 i Klipsch 115 SW zepsują efekt niz go poprawią.

Jak chcesz sub do muzyki to REL T 7i albo HT 1205. Ewentualnie SVS SB 2000 czy Tannoy TS 2.12

Co do kolumn To faktycznie RN 803 + KEF Q 750 lub Q 950 było by ok. Szczególnie przy tych drugich basu Ci nie braknie. Nie trzeba suba.

Ewentualnie znakomite , przejrzyste ale nie ostre jak Klipsch, HEco Celan Revolution R 7 + Magnat MR 780 albo RN 803 dalej.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

 

Dziękuję za odpowiedzi. Subwoofery wybrałem takie, a nie inne ze względu na brak wiedzy, trochę obawiam się z niego rezygnować, chociaż zawsze można go dokupić jak będzie słabo.

REL T 7i niestety pokrywa połowę budżetu i ma zbyt małą moc w stosunku do ceny (wiem, że ktoś powie, iż liczy się jakość), rozważałem T 5i, ale ma w mojej ocenie zbyt małą moc  i jak coś nawet pięknie grającego nie będzie słychać przy dużych kolumnach z niemałym basem to wolałbym coś innego, niż REL co miałoby lepszy stosunek ceny do mocy, a nie odstawało zbyt znacznie jakością.

Odnośnie amplitunera, to zamiast RN803D rozważałem wybrać WXAD-10 + A-S701 bo ponoć zagra to znacznie lepiej, lub w ogóle inny zestaw wzmacniacz + DAC, który będzie grał 'cieplej', czego ponoć o Yamaha nie można powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ekwador napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Subwoofery wybrałem takie, a nie inne ze względu na brak wiedzy, trochę obawiam się z niego rezygnować, chociaż zawsze można go dokupić jak będzie słabo.

REL T 7i niestety pokrywa połowę budżetu i ma zbyt małą moc w stosunku do ceny (wiem, że ktoś powie, iż liczy się jakość), rozważałem T 5i, ale ma w mojej ocenie zbyt małą moc  i jak coś nawet pięknie grającego nie będzie słychać przy dużych kolumnach z niemałym basem to wolałbym coś innego, niż REL co miałoby lepszy stosunek ceny do mocy, a nie odstawało zbyt znacznie jakością.

Odnośnie amplitunera, to zamiast RN803D rozważałem wybrać WXAD-10 + A-S701 bo ponoć zagra to znacznie lepiej, lub w ogóle inny zestaw wzmacniacz + DAC, który będzie grał 'cieplej', czego ponoć o Yamaha nie można powiedzieć.

Wzmacniacz, to wzmacniacz i żaden ampli mu nie podskoczy. Przerabiałem ten temat. Yamaha raczej nie zagra ciepło. Co do propozycji, to czekaj na branżę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Pomieszczenie masz duże w związku z czym wspomniane przez Ciebie Dali Zensor 7 czy Kef Q750 będą za małe i na pewno będzie Ci brakować niższych częstotliwości. 

Jeśli chodzi o subwoofer typowo do odsłuchu muzyki to polecałbym rozważyć REL HT1205 lub SVS SB2000, który w chwili obecnej jest w bardzo dobrej cenie i zapewni mocny, zróżnicowany i dobrze kontrolowany bas. 
Jeśli chciałbyś mieć dostęp do opcji sieciowych to Yamaha RN803d byłaby dobrym kierunkiem. Jest to brzmienie dynamiczne z dużą ilością szczegółów. Kolumny polecam KEF ale model wyższy czyli Q950. Alternatywą dla KEFów mogłyby być Pylon Audio Sapphire 31, które zagrają mocną podstawą basową oraz szeroką sceną dźwiękową. 

Kolumny Klipsch warto odsłuchać, ponieważ wiele osób wybiera je właśnie do takich gatunków ale byłbym ostrożny, ponieważ górne pasmo jest w nich mocno podkręcone i może być za ostro tym bardziej jak lubisz słuchać głośniej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz wypożyczenia. 
 

Prawdę pisząc spore nadzieje wiązałem właśnie z KEF Q750, jako, że jest wyższy/większy model, to na testy wezmę pewnie Q950.

REL HT1205 chyba wydaje się być bardziej do kina domowego i nie "zginie" przy dużych kolumnach?

Odnośnie amplitunera, to czy opcji sieciowych nie zapewni  WXAD-10 + A-S701 lub jakiekolwiek inne tego typu połączenie?

  

1 godzinę temu, Artsky napisał:

Wzmacniacz, to wzmacniacz i żaden ampli mu nie podskoczy. Przerabiałem ten temat. Yamaha raczej nie zagra ciepło. Co do propozycji, to czekaj na branżę ;)

Właśnie wolałbym zamiast amplitunera wzmacniacz + DAC, bo rozumiem, że takie połączenie może mieć wszystkie funkcjonalności RN803d?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ekwador napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Subwoofery wybrałem takie, a nie inne ze względu na brak wiedzy, trochę obawiam się z niego rezygnować, chociaż zawsze można go dokupić jak będzie słabo.

REL T 7i niestety pokrywa połowę budżetu i ma zbyt małą moc w stosunku do ceny (wiem, że ktoś powie, iż liczy się jakość), rozważałem T 5i, ale ma w mojej ocenie zbyt małą moc  i jak coś nawet pięknie grającego nie będzie słychać przy dużych kolumnach z niemałym basem to wolałbym coś innego, niż REL co miałoby lepszy stosunek ceny do mocy, a nie odstawało zbyt znacznie jakością.

Jeśli kolego jak pisałeś, nie boisz się używanego sprzętu, to bez zastanowienia mogę polecić Velodyne SPL-1000 Ultra (albo 800, 1200, bez różnicy). Można go wyhaczyć w dobrych pieniądzach. A patrząc na wielkość pomieszczenia, to z nim na pewno basu nie zabraknie.

Jak już teraz wiesz, że chcesz mnóstwo basu i uderzenia, to sub jest musem. Pytanie o jego umiejscowienie, najlepiej by było go ustawić w rogu, trochę za linią kolumn, wzdłuż ściany. Ustawiając, bo przy sofie, jest duża szansa, że bardziej będziesz czuł wibracje siedziska, niż rzeczywisty dźwięk w uszach.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawdziłbym Audiolaba 6000A ( plus WXAD10 ) z kolumnami Quadral Platinum+ Seven. Kolumna ma spore rozmiary, bardzo fajnie rozwiązana jest w niej sekcja basowa. Myślę, że do preferowanych przez Ciebie gatunków muzycznych mogłoby się to sprawdzić nieźle. Subwoofer w przyszłości zawsze można w miarę potrzeb dorzucić. Osobiście testujemy teraz subwoofery amerykańskiej firmy JL Audio, grają świetnie. Niestety to trochę wyższy przedział cenowy ale w przyszłości jako rozbudowa systemu taki D110 sprawdziłby się idealnie :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie to może nie. Ale będzie lepiej.

Jeśli wybierzesz KEF Q 950 toi uwierz basu Ci nie braknie.

A świetny model w stereo to także REL 1205. Ale to mowie najpierw wybierz system. Odsłuchaj go 2 miesiące i wtedy decyzuj. Moim zdaniem nie będzie potrzebny.

Jak chcesz suba to wybierz monitory z dobrym środkiem i górą. A sub typowo do stereo.

REL T 7i + Fyne F 500. Jesli to dobrze zgrasz-ustawisz to będzie to grało znakomicie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Znacznie to może nie. Ale będzie lepiej.

Jeśli wybierzesz KEF Q 950 toi uwierz basu Ci nie braknie.

A świetny model w stereo to także REL 1205. Ale to mowie najpierw wybierz system. Odsłuchaj go 2 miesiące i wtedy decyzuj. Moim zdaniem nie będzie potrzebny.

Jak chcesz suba to wybierz monitory z dobrym środkiem i górą. A sub typowo do stereo.

REL T 7i + Fyne F 500. Jesli to dobrze zgrasz-ustawisz to będzie to grało znakomicie.

Piotr

Myślę, że bez subwoofera się nie obędzie chociaż nie słyszałem tych głośników na żywo...

A jakie kolumny miałyby łatwo słyszalnie lepszy środek i górę w podobnej cenie jak KEF Q 950 w stosunku właśnie do nich? Quadral Platinum+ Seven?

Z subwooferów najbardziej zainteresował mnie Velodyne SPL-800.

Czy wszystkie te produkty można u Pana wypożyczyć i/lub odsłuchać?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ekwador napisał:

A jakie kolumny miałyby łatwo słyszalnie lepszy środek i górę w podobnej cenie jak KEF Q 950 w stosunku właśnie do nich? Quadral Platinum+ Seven?

Quadral to granie po drugiej stronie szali.

Dzwięk szybki. jaśniejszy, żywszy. Mamy obydwie konstrukcje na stanie.

22 godziny temu, Ekwador napisał:

Czy wszystkie te produkty można u Pana wypożyczyć i/lub odsłuchać?

Większość. Duzo wypożyczamy, czasem trzeba poczekać.

Jeśli jednak stawiasz na suba to ja bym szedł w inne kolumny. Takie ktore zapewnią znakomity sopran i środek a będa łagodnie grały basem. Aby ta kwestia sięnie zlewała.

Do Q 950 ciezko będzie dobrac sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam jakiś marketowy subwoofer Creative 10'' w pokoju ~16 m2 , ale podejrzewam, że żadne z dotychczas wymienionych głośników nie będą miały mocniejszej sekcji basowej od niego, a biorąc pod uwagę, że miejsce gdzie ma zestaw grać będzie 3 razy większe to raczej odpuszczam wszelkie zestawy 2.0 (jeśli się mylę w tym co napisałem proszę o sprostowanie).

Mam trzy typu kolumn i dwa typy subwooferów, mam nadzieję, że wymienione kolumny są na tyle zróżnicowane, że będę mógł w czasie odsłuchu wybrać odpowiednią dla siebie opcje:

  1. Quadral Platinium 7 Plus
  2. KEF Q950
  3. Heco Celan Revolution 7 lub Heco Aurora 1000
     
  1. SVS SB-2000 PRO
  2. Velodyna SPL-800 Ultra (używany)
     
  1. Wzmacniacz - zrezygnowałem z amplitunera.
  2. Jakie urządzenie (chodzi mi o nazwę, nie musi być konkretny model) dodać do wzmacniacza bym mógł:
    - słuchać muzyki z Tidal/Spotify itp. oraz Youtube i USB (fajnie jakby też z zewnętrznego dysku twardego podłączonego do sieci),
    - podłączyć audio do TV i konsoli do gier,
    - korzystać z multiroom (pod dokupieniu przenośnego głośnika).
Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...