Skocz do zawartości
Bartosz K

Spotify i poprawa jakości dźwięku ze smartfona

Recommended Posts

Cześć,

Mam takie pytanie czy da się poprawić jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki ze spotify (najwyższa dostępna w serwisie jakość) zarówno po kablu jak i bluetooth (ldac). 

Posiadam smartfona Xiaomi Mi9t pro - nic specjalnego w kontekście muzyki. Odsłuchów dokonuje głównie na słuchawkach sony wh1000xm3 (zarówno używając przewodu jak i bluetooth). 

Zastanawiam się czy jest jakaś opcja by podkręcić jakość dźwięku? Póki co na Tidala Hifi nie chcę sie przesiadać ze względu na cenę. 

Jestem laikiem w temacie, więc każda porada mi się przyda:)

Możesz przesyłać strumieniowo utwory Spotify na swojej stronie internetowej tylko w najwyższej jakości 192 kb / s. Jeśli chcesz uzyskać lepszą jakość, musisz wykupić abonament Premium i strumieniować utwory w aplikacji Spotify. Możesz też pobierać utwory Spotify z szybkością 320 kb / s za pomocą konwertera Spotify to mp3 converter, a następnie odtwarzać je w dowolnym miejscu.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A może lepiej jednak pożegnać Spotify i dogadać się z Tidalem i wyjść z cienia mp3?

Jak Tidal rozszerzy swoją bazę płytową to przejdę :)

35 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak Tidal rozszerzy swoją bazę płytową to przejdę :)

Nie wszyscy wykonawcy chcą rozdawać pliki w jakości Tidala, tu Spotify wygrywa, ja jednak przekładam jakość nad ilością, a pliki mp3 pożegnałem 15-20 lat temu? kopia, kopi z bazaru, płyty cd miała lepszą jakość, ale wracają do wątku ... proponuje Tidala.

Spotify traktuje tylko jako bazę nowości do odsłuchu oraz przypomnienia starych kawałków . I taka jakość mi spokojnie wystarcza. Jak chcę czegoś posłuchać to jednak CD lub stary vinyl.

Porównałem sobie raz jeszcze spotify premium i Tidala HIFI. Różnica jest ewidentna (choć po przeczytaniu wątku o blind testach Flac i mp3 zastanawiam się czy to nie autosugestia:P)... chyba jednak zainwestuje w Tidala bo zebrała mi się grupa ludzi na pakiet family. Choć jednak widzę, że w "niszowych" klimatach jednak dostępnościa wygrywa spotify. 

A czy w przypadku TIdala HIFI warto do telefonu dokupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy? Czy też różnica będzie raczej subtelna. 

Używam spotify , mam trochę plików flac i jednak wolę spotify.

Niektóre starsze kawałki są średnio by nie powiedzieć słabo zmasterowane i na flac-u jest to bardziej odczuwalne (męczące dla uszu) ;)

Na to Tidalu królują remasterowane ("nowocześnie remasterowane") płyty. Płacenie za takie coś bo "jest lepsza jakość" uważam za jakąś aberrację :)

Przynajmniej w części płyt. Ale co do tidala i jego "lepszej" jakości za większa kasę - z tym mam problem ;)

Cała masa tych remasterów jest po prostu kiepska

38 minut temu, Fafniak napisał:

Na to Tidalu królują remasterowane ("nowocześnie remasterowane") płyty. Płacenie za takie coś bo "jest lepsza jakość" uważam za jakąś aberrację :)

Mnie na Tidalu zabijają te różne wersje tej samej płyty. Pewnie logując się w przeglądarce mogę doczytać, które są remasterowane, a które nie. Ale z poziomu interfejsu apkowego nie mam jak sprawdzić (chyba). Ponieważ pojawiła mi się oferta na 3 miesiące po 6 zyla to sobie sprawdzam. Może jest jakiś sposób?

Edytowano przez Junoxe

Zrobiłem jakiś test internetowy (abx.digitalfeed.net) ktory sprawdzał czy wykryję różnice między zwykłym tidalem i HIFI. Różnica była marginalna (58 procent poprawnych wskazań). Więc nie wiem czy skóra jest warta wyprawki:). 

2 minuty temu, Bartosz K napisał:

Być może na sprzęcie lepszej jakości wynik byłby inny

Taki jest audiofilski dogmat

Ślepe testy wskazują że jest inaczej

Ale i tak "słyszą ze jest lepiej"

Dla mnie to lepiej - wskazuje, że mogę wybrać teoretycznie "słabszy" i tańszy pakiet, wiedząc że to co mnie omija i tak nie byłoby docenione. 

Teraz tylko muszę sprawdzić jak wygląda kwestia wzmacniaczy słuchawkowych. 

Nawet jeśli tidal z flacami daje lepsze brzmienie to zapewne każdy się skupia by tą różnicę usłyszeć , i tym samym traci się sens relaksowania przy muzyce ;)

Aktualnie korzystam z tidala natomiast dobrze wspominam Spotify za dobieranie muzyki gatunkowo. Co do biblioteki to wydają mi się że są podobne w większości czego szukałem znajdowałem na jednym i drugim.