Skocz do zawartości

Spotify i poprawa jakości dźwięku ze smartfona


Bartosz K

Recommended Posts

Cześć,

Mam takie pytanie czy da się poprawić jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki ze spotify (najwyższa dostępna w serwisie jakość) zarówno po kablu jak i bluetooth (ldac). 

Posiadam smartfona Xiaomi Mi9t pro - nic specjalnego w kontekście muzyki. Odsłuchów dokonuje głównie na słuchawkach sony wh1000xm3 (zarówno używając przewodu jak i bluetooth). 

Zastanawiam się czy jest jakaś opcja by podkręcić jakość dźwięku? Póki co na Tidala Hifi nie chcę sie przesiadać ze względu na cenę. 

Jestem laikiem w temacie, więc każda porada mi się przyda:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak Tidal rozszerzy swoją bazę płytową to przejdę :)

Nie wszyscy wykonawcy chcą rozdawać pliki w jakości Tidala, tu Spotify wygrywa, ja jednak przekładam jakość nad ilością, a pliki mp3 pożegnałem 15-20 lat temu? kopia, kopi z bazaru, płyty cd miała lepszą jakość, ale wracają do wątku ... proponuje Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie raz jeszcze spotify premium i Tidala HIFI. Różnica jest ewidentna (choć po przeczytaniu wątku o blind testach Flac i mp3 zastanawiam się czy to nie autosugestia:P)... chyba jednak zainwestuje w Tidala bo zebrała mi się grupa ludzi na pakiet family. Choć jednak widzę, że w "niszowych" klimatach jednak dostępnościa wygrywa spotify. 

 

A czy w przypadku TIdala HIFI warto do telefonu dokupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy? Czy też różnica będzie raczej subtelna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

Na to Tidalu królują remasterowane ("nowocześnie remasterowane") płyty. Płacenie za takie coś bo "jest lepsza jakość" uważam za jakąś aberrację :)

Mnie na Tidalu zabijają te różne wersje tej samej płyty. Pewnie logując się w przeglądarce mogę doczytać, które są remasterowane, a które nie. Ale z poziomu interfejsu apkowego nie mam jak sprawdzić (chyba). Ponieważ pojawiła mi się oferta na 3 miesiące po 6 zyla to sobie sprawdzam. Może jest jakiś sposób?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubad napisał:

Co do biblioteki to wydają mi się że są podobne w większości czego szukałem znajdowałem na jednym i drugim. 

Przenosiłem kilkanaście playlist pomiędzy Spotify i TIDAL i zdarzało się że w playliscie brakowało całkiem sporo utworów. Spotify ma też sporo materiałów na wyłączność, oczywiście TIDAL też. Osobiście używam obu serwisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...