Skocz do zawartości

Accuphase - zgodność kabli XLR


Recommended Posts

Witam, mam pytanie do szanownych Panów. Właśnie zakupiłem podstawową integrę Accuphase E212 i chciałbym się upewnić co do poprawności podłączenia jej kablami XLR z "europejskim" źródłem (w moim przypadku RME DAC).  Coś tam gdzieś czytałem, że Accu stosuje (lub stosowało w przeszłości) w swoich gniazdach XLR piny odwrotnie niż w europejskich klockach. Czy w moim modelu E212  piny też są odwrotnie i powinienem zastosować jakiś przerobiony kabel XLR? A może jest jakieś inne rozwiązanie?   Proszę mnie nakierować.   Przepraszam ale nie mogę sam znaleźć odpowiedzi w internetach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fafniak.   Z tego co tam napisane, można przełączyć polaryzację w RME. Ale czy to będzie to? 

20201014_101130.thumb.jpg.599f8c57d7fd6ced366133da09ddb9da.jpg

20201014_101220.thumb.jpg.38111f42bb8283838e76d619f1037d2d.jpg

 

Faktycznie to nawet nie wiem jak tam jest w E212 z tymi pinami XLR.  Nie chciałbym przełączać na chybił trafił i brać tego "na ucho" ale chcę mieć podłączone poprawnie.

@MobyDick  proszę podpowiedz jeśli wiesz 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź znalazłem na forum RME.  https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=29852

 

Wzmacniacz japoński  XLR     1 = GND / 2 = - / 3=+             

RME DAC  XLR   1 = GND / 2 = + / 3 = -

 

- W takim przypadku wystarczy przełączyć (zamienić) polaryzację w ustawieniach RME, tak jak na zdjęciach wyżej. Może jakiemuś użytkownikowi RME z podobną zagadką kiedyś się przyda.  Ten DAC ma tyle różnych ustawień, że trudno je wszystkie spamiętać (te mniej używane). 

A ja już myślałem żeby kable przerabiać 😅 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...