Skocz do zawartości

Magnat Transplus 1000 nowość!


S4Home

Recommended Posts

Gdzie diabeł nie może tam babe pośle ....

Transplus 1500 z 38 cm głośnikiem basowym nie mógł się wkomponować w każdy salon. Ale widząc zapotrzebowanie na taką stylistykę , dźwięk i przede wszystkim zapewne zainteresowanie, niemiecki koncern przygotował dla nas mniejszego brata:

https://www.magnat.de/en/en/hifi-speaker/transpuls/

26 cm na basie nie powinno nadal braknąć nawet w dużych pomieszczeniach. 

Już wkrótce zapraszamy na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tak, kolumny już mieliśmy.

HEco Aurora to od razu trzeba postawić po drugiej stronie. Aurora gra cieplej, głęboko na basie. łagodnie górą. Z koeli Magnat gra bardziej ofensywnie, rozdzielczo.

Różnica pomiędzy 1000 a 1500 jest. Wieksze Magnaty grają większym wypełnieniem górą. Jest jej po prostu więcej.

Bas w 1500 wydaje się być także szybszy, i jest go zdecydowanie więcej. Natomiast 1500 wymagają znacznie mocniejszego wzmacniacza. 1000ki mozna podłączać do szerszego grona wzmacniaczy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Ja wymieniłem Heco aurora na Transpuls 1000, w heco brakowało mi góry, do basu miałem suba od heco. Transpuls gra lepiej na basie od heco, niziutko i jest go więcej, średnica też lepsza no i wreszcie słychać górę gładko i przyjemnie. Polecam odsłuchać przez zakupem i nie sugerować się zaleceniami. Mi polecali Aurorę 700 i kupiłem, a potem żałowałem mimo że kilka wzmakow z nią przerobiłem. Dodam, że polecane Magnat signature 507 też miałem równolegle z transpulsami. Dźwięk przypominał ten z belki od jbl bara, taki kartnowy, góra miała być rozjaśniona a była taka dziwna chropowata, metaliczna jak w najtańszych głośnikach. Ogólnie bardzo się zawiodłem a chciałem je zostawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek Szymański napisał:

Ja wymieniłem Heco aurora na Transpuls 1000, w heco brakowało mi góry, do basu miałem suba od heco. Transpuls gra lepiej na basie od heco, niziutko i jest go więcej, średnica też lepsza no i wreszcie słychać górę gładko i przyjemnie. Polecam odsłuchać przez zakupem i nie sugerować się zaleceniami. Mi polecali Aurorę 700 i kupiłem, a potem żałowałem mimo że kilka wzmakow z nią przerobiłem. Dodam, że polecane Magnat signature 507 też miałem równolegle z transpulsami. Dźwięk przypominał ten z belki od jbl bara, taki kartnowy, góra miała być rozjaśniona a była taka dziwna chropowata, metaliczna jak w najtańszych głośnikach. Ogólnie bardzo się zawiodłem a chciałem je zostawić.

Co do Heco to tutaj się z Tobą zgadzam. Nigdy nie rozumiałem fenomenu Aurory - dla mnie po prostu przeciętne granie. Może jakiś bdb wzmak jest w stanie z nich wyciągnąć więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palmos napisał:

Kolego @janpat1970. Mam taką nietypową sprawę. Skąd masz (gdzie kupiłeś) taki kozacki stolik pod sprzęt audio???

Stolik wykonałem sam wg swojego projektu. Koszt około 450 zł. Jedno czego sam nie wykonałem to przycięcie sklejek na wymiar. Reszta czyli wiercenie, malowanie i skręcanie wykonałem sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Sam także prywatnie posiada takie duże paczki i nie mam problemu :) 

To Heresy III jeszcze nie poszły w świat? ;)

Tak trochę strzeliłem z tymi Klipsch ale ktoś od Was chwalił mi się kiedyś nimi.  Gabaryty się zgadzają a i piecyk lampowy byłby na miejscu pod Heresy.  Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...