Skocz do zawartości

Odtwarzacz + amplituner + głośniki 5.1 - Pomocy!!


tequila

Recommended Posts

Na wstępie, jako że to mój debiut, czołem wszystkim Forumowiczom.

Uprzejma prośba o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania i przy tej okazji chciałem sobie sprawić kino domowe. Potrzebuję kupić odtwarzacz DVD + amplituner + głośniki 5.1. Bużdzet to 5kzł. Sprzęt będzie przeznaczony praktycznie tylko do oglądania filmów i telewizji. Pokój ma wielkość 20m2. Zależy mi na tym aby 4 głośniki satelitarne były nieduże i nadawały się do powieszenia na ścianie. Dobrze by było gdyby amplituner zawierał wszystkie/większość spotykanych w praktyce (telewizja, płyty DVD, DivX itd.) dekoderów dźwięku. Co do odtwarzacza istotne jest aby posiadał port USB i czytał najpopularniejsze rodzaje napisów. Do całego zestawu zamierzam kupić jeszcze lcdeka za ok. 3kzł. Czy przy dokupowaniu telewizora powinienem zwrócić na coś uwagę w związku z pozostałymi elementami kina? Wprawdzie po poczytaniu innych postów zorientowałem się że zajmujecie się dużo bardziej skomplikowanymi sprawami icon_smile.gif ale mam nadzieję, że ktoś poświęci chwilkę i mi pomoże.

Dzięki i pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry, ze tak zaczne, ale mam kilka pytan (w koncu jakis temat poruszajäcy takze telewizor):
-czy muzyki bedziesz sluchal jedynie sporadycznie?
-czy rozwazales kupno odtwarzacza blu-ray w najblizszym czasie?
-czy amplituner ma miec funkcje upsamplingu sygnalu z dvd do 1080p?
-czy zastanawiales sie juz nad konkretnä markä (modelem)telewizora?
-z jakiej odleglosci (mniej wiecej)bedziesz oglädal telewizje (filmy)?
-czy dvd i ampli muszä byc tej samej firmy?

Sorry, troche duzo tych pytan (he,he - jak ankieta icon_wink.gif ), ale im wiecej, tym lepiej.


p.s Zobaczysz, to nie jest wcale taki prosty temat. Wezmy sam telewizor: jesli bedziesz sluchal filmöw i tv tylko z ampli. - glosniki w tv mogä byc "takie sobie". jesli nie interesujä Cie teraz i w najblizszej przyszlosci formaty HD - ampli nie musi "podbijac" lub dekodowac sygnalu, a tv nie musi obslugiwac podwyzszonej rozdzielczosci, itd. icon_wink.gif Jesli mam Ci cos zaproponowac(mam nadzieje, ze pozostali na tym forum myslä podobnie), chce konkretniej wiedziec, czego szukac, a nie napisac- to jest dobre, bo jest, a okaze sie, ze polowy funkcji nie bedziesz nigdy uzywal, a z wlasciwosci nigdy nie skorzystasz. Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bardzo dziękuje za szybką reakcję.
W więc tak:
- muzyki będę słuchał tylko sporadycznie,
- myślę że odtwarzacz blue ray wchodzi w gre, gdzies koło wakacji:), w koncu coraz więcej filmów powinno zacząc pojawiać się w tym formacie, powiedzmy że przekroczenie budżetu o jakiś 1kzł jest do przyjęcia,
- upsampling sygnalu z dvd do 1080p dobrze by było,
- jeżeli chodzi o markę telewizora to póki co moim faworytem jest Samsung, w grę wchodzą jeszcze Sony i LG.
- odległość oglądającego od telewizora to ok. 4m
- aplituner i DVD nie muszą być tej samej firmy (oby były tego samego koloru:)) )

Jeżeli chodzi o formaty HD to jak najbardziej mnie interesują. Prędzej czy później na pewno będę coś oglądał w HD. Co do głośników w Tv to rzeczywiście nie musza być zbyt dobre bo raczej wszystko będzie szło przez ampli. Dodatkowo mam sporo filmów na przenośnym dysku twardym (głównie DivX ale także w HD). Czy istnieje jakiś sposób żeby odtworzyć je na kinie bezpośrednio z tego dysku, np. przez połączenie odtwarzacz z dyskiem za pomocą USB?

Mam nadzieję że to wszystko trochę ogranicza potencjalny wybór icon_smile.gif

Dzięki i miłego weekendu icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Jakbys z rezygnowal z wymogu malych przednich monitorow na rzecz normalnych kolumn podlogowych to ciekawym zestawem bylaby Yamaha RX-V863 (test znajdziesz w dziale testy) + komplet Dali Conceptow 6.

Co do Yamahy to wiekszosc modeli zdecydowanie lepiej sobie radzi w kinie domowym niz w muzyce, co tobie akurat nie przeszkadza icon_smile.gif

Co do firmy Dali, to sam mam w domu poprzednika Conceptow i moge smialo powiedziec, ze sobie radza. Bas jest dobry, srednie sa naprawde fajne, a gora wystarczajaco przyzwoita.
Mialem okazje tez sluchac kompletnego zestawu 5.0 na ikonach... fajna sprawa icon_wink.gif

No i przede wszystkim to wszystko w zestawach chodzi duzo taniej niz poszczegolne elementy - na szybko wpisujac na allegro mozesz znalezc ta Yamahe razem z DVD (jest usb z przodu) i kompletem Conceptow za 5200.

Jesli jednak z przodu musza byc monitorki i ma to sluzyc do kina domowego to szukaj raczej jakis kompletow z aktywnym subem.

pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...