Skocz do zawartości

Radio internetowe


Kintrab

Recommended Posts

Radio DAB+ i radio internetowe to dwie całkowicie odmienne technologie.

Radio internetowe prawdopodobnie umożliwi Ci słuchanie lokalnych rozgłośni (o ile te nadają internetowo). Możesz go słuchać nawet przy użyciu komputera czy telefonu. 

W technologii DAB+ nadają na razie nieliczne stacje radiowe, na pewno Polskiego Radia. Wątpię by robiły to jakieś lokalne stacje. Konieczny jest także odbiornik radiowy działający w tym systemie. 

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAB+ jest nadawany podobnie jak telewizja cyfrowa DVB-T, czyli razem jest nadawanych więcej programów. Jej zasięg jest dość ograniczony i nadawane w ten sposób ( z tego co mi wiadomo ) są rozgłośnie krajowe Polskiego Radia. Rozwój tej technologii zatrzymał się i nic nie wskazuje na to aby miały być w najbliższym czasie budowane kolejne nadajniki. W przypadku radia internetowego wystarczy zainstalować na telefonie jakiś program na smartphona do jego obsługi np. Polskie Radio lub można wzejść na stronę stacji radiowej która chcesz słuchać. Chyba wszystkie stacje radiowe FM nadają również w internecie. Jest wiele stacji które nadają chyba tylko tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kintrab napisał:

Mianowicie chcę mieć dostęp do radia lokalnego przebywając w innej części kraju.

Cześć, najpierw upewnij się, że Twoja lokalna stacja (bo raczej konkretną masz na myśli) nadaje również w internecie a nie tylko FM.

 

Może napisz więcej na czym w ogóle chciałbyś słuchać, bo możliwości jest mnóstwo, telefon; tablet; laptop;  streamer Chromecast + wzmacniacz + kolumny; nawet na telewizorach niektórych można słuchać stacje radiowe z internetu.

Jeśli to ma być małe przenośne radyjko kuchenne, to widziałem  takie na WiFi z radiem internetowym a nawet Spotify.

Radio DAB raczej odpuść bo jest mało stacji a małych lokalnych to na pewno nie znajdziesz.

 

Edit, nie zauważyłem, że temat jest w dziale 'audio w samochodzie'. To w takim razie (jeśli w samochodzie) najłatwiej chyba z telefonu kablem albo bluetooth do radia samochodowego.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Może uszczegółowię swoje wątpliwości. Nie jestem w stanie kupić amplitunera, poszukuję więc radia w stylu miniwieży, ale żeby ściągał radia typu: chilii zet, radio lublin, nowy swiat, 357, albo polskie radio chicago, czy connecticut. Strasznie denerwują mnie rozwiązania typu: Włącz telewizor, żeby posłuchać radia, albo telefon z głośnikiem przez  bluetuth.  Chodzi mi o zwykłe radio - odpowiednik radia kuchennego - ale z dźwiękiem o jakości  minimum jak ma średniej klasy miniwieża - zgodzicie się na pewno, że jakość dźwięku w nich nie jest płaska jak w telefonach lub pudełkowych radio-budzikach. Po prostu radio, które ściągnie mi te stacje - samo w sobie urządzenie, które sczyta fale z WiFi lub z kabla. Chyba nie zagalopowałem się w dążeniach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radiem internetowym jest taki problem ze jest ich multum na całym świecie i nie da rady mieć tak samo jak ze zwykłym radiem. W przypadku Chromecasta Audio trzeba do niego jednak smartphon, tablet lub komputer do jego sterowania. To najprostsze rozwiązanie. Ewentualnie jakiś wzmacniacz z wejściem USB do podłączenia komputera z którego poziomu obsługujesz radio internetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MarekB napisał:

Wpisz na Allegro hasło: radio internetowe. I możesz przebierać.

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to radio w linku będzie w stanie odtwarzać wspomniane wyżej przeze mnie stacje (polskie stacje). 

https://allegro.pl/oferta/radio-internetowe-kuchenne-wieza-dab-wifi-aux-lcd-9759148112

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam osobiście przedstawione w linku powyżej CR-1180. Dźwięk jest płaski, ale po prostu postawiłem na posiadanej miniwieży i podłączyłem kablem AUX (jack 3,5 mm). Od razu lepszy odbiór. Inna sprawa, że brakuje szczegółowej instrukcji do tego odbiornika, ale z kolegą w temacie obok zaczynamy rozkminiać obsługę tego wynalazku. Może jeszcze ktoś się dołączy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...