Skocz do zawartości

Wzmacniacz + glosniki


Domin91pl

Recommended Posts

Witajcie,

Planuje zmianę sprzętu na coś nowszego i mniejszego mniej prądożernego.

Obecnie posiadam tonsile HX80 oraz zestaw Unitry 432 w pokoju ok 25m2.

Czytając opisy myślę o jakimś małym chińczyku pokroju smsl.

Audiofilem chyba nie jestem i nie stać mnie na bycie nim, nie miej lubię słuchać muzyki - roznej od Franka Sinatry przez hiphop po muzykę 'imprezowa'. Budżet trudny do oceny ale w granicach 2 tys. Ewentualnie więcej zakładając że sprzedam to co mam.

 

Głośniki chciałbym podstawkowe aby stały na szafce lub wisiały na ścianie nie napinam się na nowe - jednak to, że będą nowe nie będzie ich wadą jak dla mnie.

Z wymagań - wzmacniacz z bezprzewodowa transmisja danych najchętniej bez dodatkowych urządzeń, lub wbudowana opcja odtwarzania radia internetowego.

 

Jesteście w stanie podrzucić mi rozsądne sugestie - za czym się rozglądać czego unikać itp? Jak czytam artykuły branżowe to widzę, że poniżej 4tys. za szt monitorow to nie ma o czym rozmawiać, wzmacniacze minimum 5... Więc to nie mój pułap 😀

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

25m² może być troszkę za duże jak na głośniki podstawkowe więc zaproponuję coś troszkę większego 😉 Oczywiście wspomniany SMSL Q5 PRO jak najbardziej też polecam. Chromecast Audio do obsługi radia internetowego. 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-magnat-quantum-675-CID99-IDGNBIB.html 

https://allegro.pl/oferta/adapter-google-chromecast-audio-transmiter-dzwieku-8681502543 

https://allegro.pl/oferta/elac-fs-127-high-end-9662065437

Ale żeby nie było to podstawki też podsyłam 😉 

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-673-plus-standy-CID99-IDD9Bdu.html 

17 minut temu, Domin91pl napisał:

Audiofilem chyba nie jestem i nie stać mnie na bycie nim, nie miej lubię słuchać muzyki -

 Trafiłeś tutaj właśnie z powodu muzyki! Smsl zapewni bardzo przyzwoity dźwięk, tylko nie szukaj do niego słabych kolumn to nie ma sensu Magnat 673 to minimum!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak obszerna odpowiedź. Właśnie teraz mam wpięty gramofon, konsole, laptopa po bluetooth (z transmiterem), a chciałbym coś to zastąpi 100 urządzeń stąd koncepcja z tym aby wzmacniacz miał bluetooth/radia internetowe/Spotify.

Na pewno zostaje gramofon, komputer bezprzewodowo i fajnie jak by był tv/konsola.

 Głośników mógłbym ewentualnie nie zmieniać (jeśli miałyby być podłogowe) chyba że są za słabe, choć na moje 'chłopskie' ucho grają wystarczająco tym bardziej, że kilka lat temu przeszły pełna renowacje. 

@RLC myślę że wiele to nie zmienia że 25m to pokój z kuchnią 😉

Edytowano przez Domin91pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co się boję? Czy przez tyle lat słuchania takiego sprzetu jesteś gotowy na zmianę na taki mikro?

Z doświadczenia widze że większość klientów mówi wtedy że to granie jak z telefonu. Tak nie jest, ale chodzi o wrażenie przesiadki.

Jesteś mocno zmotywowany do zmiany? I przede wszystkim otwarty na zmiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

Wiesz o co się boję? Czy przez tyle lat słuchania takiego sprzetu jesteś gotowy na zmianę na taki mikro?

Z doświadczenia widze że większość klientów mówi wtedy że to granie jak z telefonu. Tak nie jest, ale chodzi o wrażenie przesiadki.

Jesteś mocno zmotywowany do zmiany? I przede wszystkim otwarty na zmiany?

Jestem na pewno otwarty na zmianę - nie mam 'cisnienia' ale chętnie bym zobaczył coś mniejszego u siebie i nie koniecznie byłaby to mini wieża 😉 Kwestia jest tego że już i tak używam tylko tunera i wzmacniacza a resztę elementów schowanych leży bo robi się z tego klamot a ani eq ani kaset nie używam.

 

A uważasz że to zmiana na gorsze? Pytam ponieważ spotkałem się w internecie z wieloma opiniami że nasze Unitry i Tonsile to bardziej kawał historii niż dobry sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim przedziale cenowym zmieścisz się z Topping MX3 + Heco Aurora 300. Topping posiada wbudowanego DACa i możesz go podłączyć do TV czy komputera, masz także połączenie bluetooth dzięki któremu szybko połączysz się z telefonem. Możesz także dokupić Chormecast Audio i rozszerzyć możliwości. 
Jedynie do przychodzi mi do głowy to gabaryty tego zestawu i tego, który posiadasz w chwili obecnej. Przesiadka może być bolesna i najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu czy jest to dobry kierunek. Jeśli chciałbyś się o tym przekonać i porównać ze swoim system to napisz do mnie, wyślę zestaw do testów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem/miałem parę zestawów począwszy od starszych: Radmor, UNITRA, Technics, Onkyo i jeszcze by się znalazło. Kolumny też Tonsil, Unitra, ALTON, jakieś DIY na bazie używanych STX. 

 Około rok temu wpadłem z kumplem do jego znajomego na przysłowiowego 🍺 Stoi na komodzie SMSL Q5 PRO obok Kef Q550 stary dźwięk zupełnie inny jak w/w sprzętach. Czysto bas dociążony, wokale wyraźne, tu nie ma co porównywać. Dlatego zakupiłem już Q5 teraz jeszcze kolumny celuję coś w stylu Kef może Elac. Nie spieszy mi się 😉 

Q5 słuchałem też z Canton Sp 206, Magnat Quantum 673, Elac ale nie znam modelu.

Tak jak pisał S4HOME jedynie wielkość tego wzmacniacza może cię trochę dziwić on jest naprawdę mały 😉

Co do metrażu twoje Tonsil nie są małe i słabe, czy zagrają z Q5 pewnie tak i chyba nie będzie to dobre granie ☹️ Więc obstawiał bym inne kolumny podłogowe. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Domin91pl nie wiem jak często używasz gramofonu i słuchasz vinyli. Moja sugestia to kolumny zostaw:D , sprzedaj wieżę kup wzmacniacz stereo nawet używany:) i do tego zewnętrzne urządzenie. np;  DAC-a. Kupując coś małego/ Topping MX3/ nie podłączysz gramofonu/ nikt o tym nie wspomniał , dlaczego?/, wtedy będziesz musiał kupić też przedwzmacniacz do gramofonu a to jest dla Ciebie najważniejsze źródło dobrego dźwięku i kolejny wydatek.  Przemyśl zakupy, abyś nie miał jeszcze większego stresu. Kolumny nowe  porównywalne do HX-80 to dużo większy koszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
W takim przedziale cenowym zmieścisz się z Topping MX3 + Heco Aurora 300. Topping posiada wbudowanego DACa i możesz go podłączyć do TV czy komputera, masz także połączenie bluetooth dzięki któremu szybko połączysz się z telefonem. Możesz także dokupić Chormecast Audio i rozszerzyć możliwości. 
Jedynie do przychodzi mi do głowy to gabaryty tego zestawu i tego, który posiadasz w chwili obecnej. Przesiadka może być bolesna i najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu czy jest to dobry kierunek. Jeśli chciałbyś się o tym przekonać i porównać ze swoim system to napisz do mnie, wyślę zestaw do testów. 

Czyli sugerujesz, że mogę zmienić w ten sposób na gorzej?

1 godzinę temu, RLC napisał:

 😉 Co do metrażu twoje Tonsil nie są małe i słabe, czy zagrają z Q5 pewnie tak i chyba nie będzie to dobre granie ☹️ Więc obstawiał bym inne kolumny podłogowe. 

Trochę nie rozumiem- głośniki nie są słabe ale z tym Q5 będą słabo grały? 

Na mój słuch one są wystarczające bo ze wzmacniaczem technicsa znajomego grały na prawdę w porządku.

P.S

Jak do tych małych chińskich cudów podpiąć tyle rzeczy - gramofon, konsole, bo telefon/laptop przez bluetooth?

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

Cześć @Domin91pl nie wiem jak często używasz gramofonu i słuchasz vinyli. Moja sugestia to kolumny zostaw:D , sprzedaj wieżę kup wzmacniacz stereo nawet używany:) i do tego zewnętrzne urządzenie. np;  DAC-a. Kupując coś małego/ Topping MX3/ nie podłączysz gramofonu/ nikt o tym nie wspomniał , dlaczego?/, wtedy będziesz musiał kupić też przedwzmacniacz do gramofonu a to jest dla Ciebie najważniejsze źródło dobrego dźwięku i kolejny wydatek.  Przemyśl zakupy, abyś nie miał jeszcze większego stresu. Kolumny nowe  porównywalne do HX-80 to dużo większy koszt.

Właśnie niejako rozwiązałeś mój dylemat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo dobrych wzmacniaczy na rynku wtórnym np ten będzie dobrze pasował do tych kolumn. To nie jest moja oferta sprzedaży.

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-jvc-ja-s22-CID99-IDFYdR3.html#18de4048a3

lub poszukaj na innych portalach

Jak coś znajdziesz co będzie odpowiadać Tobie to napisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domin91pl napisał:

Trochę nie rozumiem- głośniki nie są słabe ale z tym Q5 będą słabo grały? 

(nie słabe)  Miałem na myśli ich moc. Q5 jest wzmacniaczem cyfrowym z kolumnami takimi jak twoje Tonsil zagra poprostu słabo! On potrzebuje dobrych kolumn w/wymieniłem jakich. Ten Smsl gra/przetwarza dźwięk zupełnie inaczej jak Technics to nie ten poziom. Cyfrowy dźwięk czysty detaliczny słychać jak wokalista łapie oddech przy śpiewaniu.

Tutaj na forum jest połączenie Q5 + Magnat Quantum 723 + gramofon! 

Jakub_Kam napisał  

Albo jestem głuchy, albo gramofon podłączony do Q5 Pro za pomocą peampa Art DJ PRE II gra lepiej niż wpinając bezpośrednio do wzmacniacza Marantza, który kiedyś posiadałem.

Ogólnie - zero problemów. Dźwięk jest dynamiczny, soczysty, taki jak lubię (nie potrafię pisać o brzmieniu). Kabel łączący preamp z SMSL to jakaś taniocha z marketu, którą miałem pod ręką. 

https://allegro.pl/oferta/art-dj-pre-ii-przedwzmacniacz-gramofonowy-stereo-9720804362 

 

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić Smsl Q5 Pro trzeba być GO pewnym w 100%!!! To inne granie i urządzenia towarzyszące w całym systemie! Wstępnie nakreśliłem sytuację o co z nim chodzi kolumny, pre-gramofonowy, Chromecast Audio. Q5 naprawdę zaskakuję pozytywnie nie zmuszam do kupna zobaczyłem twój wpis o nim dlatego odpisałem! Jeżeli jesteś nadal zdecydowany służę pomocą 😉 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Domin91pl napisał:

A uważasz że to zmiana na gorsze?

Nie , absolutnie. Ale to zupełnie inne granie. Trochę jakbyś się przesiadł  motocykla na znakomity rower. Oba będa spoko ale po prostu do innego uzytku.

Moim zdaniem bezpiecznie powinieneś sprawdzić ten zestaw wypożyczając go od nas. Jak Ci nie siądzie to szukał bym wśród uzywanych wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie , absolutnie. Ale to zupełnie inne granie. Trochę jakbyś się przesiadł  motocykla na znakomity rower. Oba będa spoko ale po prostu do innego uzytku.

Moim zdaniem bezpiecznie powinieneś sprawdzić ten zestaw wypożyczając go od nas. Jak Ci nie siądzie to szukał bym wśród uzywanych wzmacniaczy.

Ok,

Dziękuję wszystkim za porady - przemyśle to jeszcze raz i albo zrobię zgodnie z sugestią albo sobie odpuszczę te zabawy w zmiany.

19 godzin temu, RLC napisał:

Q5 naprawdę zaskakuję pozytywnie nie zmuszam do kupna zobaczyłem twój wpis o nim dlatego odpisałem! Jeżeli jesteś nadal zdecydowany służę pomocą 😉 

Pozdrawiam

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...