Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu do słuchania radio


Waldi77

Recommended Posts

To mój pierwszy post więc na wstępie witam wszystkich uczestników.

Potrzebuję pomocy w doborze sprzętu do słuchania stacji radiowych, Wystarczy mi analogowe radio, nie potrzebuję żadnego DAB. Ważne aby sprzęt posiadał pilota oraz pamięć minimum 20 stacji FM, które można wybrać z klawiszy numerycznych na pilocie. Gdyby sprzęt udało się podłączyć pod telewizor to byłoby już super. Kino domowe jest natomiast zupełnie zbędne.
Pomieszczenie w którym chcę używać sprzętu to pokój o wielkości ok 20 m2, w kształcie kwadratu.
Do tej pory posiadam miniwieżę Panasonic SA-PM250, której dźwięk delikatnie mówiąc rozczarowuje mnie - nie chodzi o głośność a o jakość dźwięku.

Zastanawiam się czy kupić np. nową miniwieżę - tu pod uwagę brałem następujące wersje
Denon RCD-M41
Panasonic SC-PMX92
Onkyo CS-375D

lub też nad zakupem sprzętu używanego w postaci jakiegoś amplitunera (?) i monitorów - tutaj patrzyłem na np. Eltax Liberty 3 lub Tannoy M2. 
Niestety moja wiedza odnośnie sprzętu używanego jest słaba i obawiam się kupna czegoś z niepewnego źródła...

Z chęcią przeczytam wszelkie sugestie oraz ewentualne namiary na miejsca, gdzie mogę zakupić pewny sprzęt.
Najważniejsze na koniec - na sprzęt najchętniej nie wydałbym więcej niż 1000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Waldi77 napisał:

Panasonic SC-PMX92

To jest optymalny wybór w tym budżecie (nowy sprzęt), a jak nie potrzebujesz DAB to masz do wyboru tańszy model SC-PMX90. Ma wygodne złącze optyczne, które posłuży do podpięcia telewizora. Trzeba obowiązkowo wymienić przewody głośnikowe z tego zestawu to polepszy jakość dźwięku. Warto też poeksperymentować z ustawieniem kolumn szeroko lub wąsko tak, aby cały zestaw (kolumny, elektronika) nie stał w jednym miejscu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...