Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha RX-V685 czy moze Denona x2500H jakie głosniki instalacyjne wybrac


Karol Wieczorek

Recommended Posts

Witam zaznaczam na samym poczatku ze jestem raczej laikiem jesli chodzi o nagłosnienie dlatego prosił bym kolegów którzy  znaja sie na tym o pomoc  w dobraniu odpowiedniego sprzetu, niechciał bym udac sie  do jakiegos sklepu gdzie  ktos wcisnie mi cos co mu na półce lezy i sprzedac sie nie chce :)

 A wiec jak w tytule zastanawiam sie nad Amplitunerem Yamaha RX-V685  lub Denon x2500H , wykozystanie 70 % kino 30% muzyka, jakie głosniki dobrac do kazdego z tych Amplitunerów który bedzie dla mnie lepszy ( prócz salonu  bedzie dodatkowa strefa  łazienka, zostana tam zamontowane 2 głosniki sufitowe i tu pytanie  który Amplitunerów ma lepsze rozwiazania stref?  dodatkowo dodam ze w Yamaha podoba mi sie mozliwosc dołaczeni głosnika  music cast ) co do nagłosnienia interesuja mnie Głosniki do zabudowy  z tym ze  3 głosniki  przednie montaz w scianie na której bedzie telewizor w załaczniku przesyłam ustawienie salonu, który wraz z jadalnia ma 28m2 do tego  Subufer (subufer nie musi byc do zabudowy raczej wolnostojacy) dodatkowo z tyłu dwa głosniki  sufitowe jak widac na załaczonym planie w domu sa ogromne przeszklenia wiec nie ma mozliwosci montazu  surroundów  w scianie jak z przodu  pozostaje jedynie sufit, kolumny wolnostojace nie wchodza w gre.  Zastanawiałem sie takze nad 2 głosnikami Dolby atmos jednak jak narazie  chyba  przygotuje jedynie okablowanie pod atmosy budzet mnie nie pusci :) na amplituner wraz z nagłosnienem  moge przeznaczyc max 7 tys powyzej tej kwoty zona mnie zastrzeli :P

salon.jpg

Edytowano przez Karol Wieczorek
bład
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli dobrze rozumiem. Na przody kolumny instalacyjne ale in walle nie w suficie? Napisałeś nie w tym dziale co trzeba ale już kontynuujmy. Może moderacja przeniesie

W takim razie kinowe rozwiązanie 100%.

Co do drugiej strefy polecam Ci podłączyć po kablu więc tu bez znaczenia które wybierzesz.

Do Denona X 2600 na przykład instalacyjne modele Monitor Audio. Jest cała masa do wyboru i kompletów

Do Yamahy 685 szedł bym wśród modeli Dali lub Heco.

 

https://www.heco-audio.de/en/speaker/install-basic/

 

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DALI/CUSTOM_INSTAL

 

https://www.monitoraudio.com/pl/glosniki-instalacyjne/

 

W przypadku pytan służę pomocą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziekuje za odpowiedz ciekawe rozwiazanie to z filmiku jednak chodziło mi bardziej o kolumny do zabudowy w scianie ale widze jest ze tego ogólnie sporo, co do frontów to tak  rozwiazanie sciennie  mysle ze do kina troche lepiej bedzie to brzmiec niz sufitowe,  jednak surroundy juz sufitowe z powodu braku miejsca z tyłu.

widze ze chyba zajmuje sie Pan takze sprzedaza  sprzetu Hi Fi czy mozna prosic o jkas wycene  fajnego zestawu     2 fronty  ,subufer i 2 suroundy sufitowe  do tego jeden z amplitunerów o których byla mowa  budzet 7 tys. nie wiem czy na forum mozna  adres email podawac :)  pldriversltd@gmail.com

pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...