Skocz do zawartości

Wymiana frontów Taga 606 na coś lepszego do 2200 zł


kuba111

Recommended Posts

Witam, mam zestaw 5.0 Taga 606 v3. Grają z amplitunerem Denon AVR-S650H 

Kupiłem nowe w dobrej cenie 900 zł, mam jeszcze 5 dni na zwrot i zastanawiam się czy nie lepiej je oddać i na razie kupić same fronty.

Głośniki są podpięte pod PC i dzięki bardziej rozbudowanemu equalizerowi niż w amplitunerze grają nieźle, ale gdy czytam o nich opinie na forach to ludzie po nich jadą, czy w cenie do max 2200 zł za nowe fronty poczuję znaczną różnicę w muzyce? Wolałbym głośniki nowe / z outletu ze względu na łatwą dostępność, używki też biorę pod uwagę.

Słucham głównie rocka i metalu. Chciałbym głośnikiz bass reflexem z przodu o ciepłym dynamicznym brzmieniu z dobrym basem i średnicą

 

 

 

 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Music Style 900 ciężko znałeś ale czasami nawet mniej niż 2k kosztują a to bardzo fajne kolumny w swojej cenielub Aurora700
Pylon Audio Shapire 25 lub Pearl 27
Melodika BL40 MK3
Druga zaś sprawa ten amplituner bardzo słaby, lepszy by był 950 lub Onkyo 696 lub jakieś starsze modele z zeszłego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bali napisał:

Druga zaś sprawa ten amplituner bardzo słaby, lepszy by był 950 lub Onkyo 696 lub jakieś starsze modele z zeszłego roku.

Na farcie udało mi się kupić 5 miesięczny z gwarancją na 2,5 roku za 600 zł, do lepszego musiałbym dołożyć 1000 zł, wydaje mi się, że więcej zyskam wymieniając fronty

W budżecie zmieszczą się Pylon Audio Pearl 27. Będzie przepaść w porównaniu z tagą?

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na farcie udało mi się kupić 5 miesięczny z gwarancją na 2,5 roku za 600 zł, do lepszego musiałbym dołożyć 1000 zł, wydaje mi się, że więcej zyskam wymieniając fronty
W budżecie zmieszczą się Pylon Audio Pearl 27. Będzie przepaść w porównaniu z tagą?
Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
https://www.olx.pl/oferta/heco-music-style-900-CID99-IDGF6Tj.html tu się dogadają co do ceny
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-melodika-bl40-CID99-IDGVfPZ.html
Kolejne fajne kolumny w cenie
https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-bronze-5-nowe-cena-za-pare-CID99-IDGRak2.html
Ofert jest pełno tylko chęci do szukania
https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-200-i-50-zestaw-kina-domowego-4-0-okazja-CID99-IDFtVDB.html
Lub
https://www.olx.pl/oferta/dali-zensor-7-CID99-IDGWlAJ.html

Nie mogę skopiować aukcji ale cena za zestaw super i kolumny wyglądają na dobry stan 11d3a0e4050704c161407199047166de.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bali napisał:

tu się dogadają co do ceny

Masz rację, na olx jest mnóstwo ciekawych ofert, ale tam program ochrony kupujących to żart. Gdybym np kupił kolumny z jakąś wadą to mogę dostać od olxa rekompensatę w wysokości max 200zł. Jeśli olx to tylko z odbiorem osobistym i testem a wtedy ciekawych ofert jest bardzo mało

edit ZESTAW MONITOR AUDIO BRONZE 6 + BRONZE 1+ CENTER tylko odbiór osobisty w łodzi. Właśnie dlatego strasznie ciężko z używkami 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, na olx jest mnóstwo ciekawych ofert, ale tam program ochrony kupujących to żart. Gdybym np kupił kolumny z jakąś wadą to mogę dostać od olxa rekompensatę w wysokości max 200zł. Jeśli olx to tylko z odbiorem osobistym i testem a wtedy ciekawych ofert jest bardzo mało
edit ZESTAW MONITOR AUDIO BRONZE 6 + BRONZE 1+ CENTER tylko odbiór osobisty w łodzi. Właśnie dlatego strasznie ciężko z używkami 
A tego Denona też używanego kupiłeś. Moim zdaniem źle podchodzisz do tematu. Kupiłeś badziewiasty Amp AV i teraz czekasz na efekt woow, sorry nawet kolumny za 50tys to i tak tego nie będzie efektu woow. Mogłeś kupić Amp AV i na początku fronty tylko ale wszytko o klasę lepszą albo pójść drogą stereo, czyli Amp stereo Denon dra800 lub starsze Onkyo 8270 gdzie ma już HDMI i inne gadżety.
Tak Pylon Audio Pearl27 dadzą rade, tak samo jak Monitor Audio 200 (te co mają pomarańczowe membrany)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bali napisał:

A tego Denona też używanego kupiłeś. 

Kupiłem używany po dokładnym sprawdzeniu go na miejscu.

Miałem (i dalej mam) skromny budżet, Ten denon w sklepie obecnie kosztuje 1800 zł, ja dałem 600 zł dalej uważam, że zrobiłem zajebisty deal. Jeśli on jest tak tragiczny to jak zagrają ampki za 1000 zł? :)

 "i teraz czekasz na efekt woow"

- czekam na efekt woow względem tagi, nie względem głośników za 50k. Ta taga wcale nie jest zła. Mam dokładnie takie same odczucia jak inni - najgorzej z wysokimi częstotliwościami, reszta w tej cenie jest spoko.

Świadomie kupiłem amplituner do kina zamiast stereo

 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bali napisał:

Ale efektu "woow" nie będzie czy to przy Tagach czy przy innych kolumnach. A jakie źródło jeszcze jest? Z czego filmy oglądasz, z czego muzykę?

Czyli uważasz, że gdybym kupił kolumny za 10k to na moim ampku nie usłysze różnicy bo jest za słaby? :) Odkupiłem tego denona wraz z głośnikami wilson viper, wynegocjowałem super cenę, wilsony od razu sprzedałem. Miałem okazję pobawić się wilsonami i różnica na korzyść tagi jest ogromna. Tak samo na tadze jest znaczna różnica w filmie z DTS i DTS HD. Niektórzy "znawcy" forumowi powiedzieliby, że aby usłyszeć różnicę trzeba kupić lepsze kolumny...

Na jakiej podstawie uważasz, że ten denon jest badziewiasty? (może masz rację, tylko skąd ta pewność? Miałeś okazję go sprawdzić?)

Źródła oczywiście w wysokiej jakości, dts hd i flac

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wyższe modele avr-x3200w, avr-x6200w, avr-x4400h i tak te moje były zdecydowanie lepsze niż ten Twój lepsze bebechy, więcej mocy.
Tak kolumny za 10tys nawet jak podłączysz to nie będzie efektu woow bo on ich nawet nie spędzi bo jest za słaby. Nie mówię aby obrażać czy zniechęcać tylko chce Tobie pokazać trochę inną drogę w kd. Nie kupuj czegoś na siłę, dobrze robisz że testujesz ale skoro nie masz kasy to nie kupuj 5.1 sety a zacznij od 2.0 i z czasem uzupełniaj kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bali napisał:

 i tak te moje były zdecydowanie lepsze niż ten Twój lepsze bebechy, więcej mocy.
zacznij od 2.0 i z czasem uzupełniaj kolumny.

Na pewno droższe modele zagrają lepiej - to oczywiste, ale powiedziałeś, że mój jest tragiczny, wątpię w to, że jest tragiczny :)

To już napisałem w pierwszym poście - oddaję 5.0 i szukam lepszych frontów, resztę dokupię później :)

efekt wow zależy od punktu siedzenia, audiofil się zaśmieje jak mu powiesz, że z lepszym ampkiem te pylony zagrają z efektem wow

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno droższe modele zagrają lepiej - to oczywiste, ale powiedziałeś, że mój jest tragiczny, wątpię w to, że jest tragiczny
To już napisałem w pierwszym poście - oddaję 5.0 i szukam lepszych frontów, resztę dokupię później 
efekt wow zależy od punktu siedzenia, audiofil się zaśmieje jak mu powiesz, że z lepszym ampkiem te pylony zagrają z efektem wow
Audiofil nie słucha muzyki na Amp AV tylko na wzmacniaczu to raz. Dwa zobacz firmę Arcam, Anthem to Inne Amp AV z taniej linii nie mają podjazdu. Nadal nie rozumiesz, chodzi o to co Amplituner ma w sobie, jakie podzespoły, jaki zasilacz. Droższe nie zawsze oznacza że lepiej zagra, ja pozbyłem się avr-x6200 ja rzecz avr-x4400. Nie jestem żadnym audiofilem czy znawca ale trochę już przerobiłem sprzętu, pozwidzalam sklepy i testy. Bardzo proste porównanie Tobie dam. Samochód z silnikiem 1.0 który praktycznie nic nie jedzie nie ma mocy a Ty mu jeszcze przyczepę dajesz do ciagniecia a obok stoi auto z 3l silnikiem V6
JAK MYSLISZ KTÓRE AUTO UCIAGNIE PRZYCZEPĘ?

Denon AVR-S650H a co w nim jest takiego dobrego skoro tak twierdzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bali napisał:

ja pozbyłem się avr-x6200 ja rzecz avr-x4400.

proste porównanie Tobie dam. Samochód z silnikiem 1.0 który praktycznie nic nie jedzie nie ma mocy a Ty mu jeszcze przyczepę dajesz do ciagniecia a obok stoi auto z 3l silnikiem V6
JAK MYSLISZ KTÓRE AUTO UCIAGNIE PRZYCZEPĘ?

Denon AVR-S650H a co w nim jest takiego dobrego skoro tak twierdzisz?

te ampki są 3 lub 4 razy droższe, jaki sens je porównywać ze sobą? Ja się nie kłócę, o to że mój gra porównywalnie do twojego.

Mam za ścianą sąsiada i nie planuję grać bardzo głośno, jeśli chodzi o samą moc to mi wystarczy (tak wiem, poza lepszym zasilaniem w droższych są też lepsze podzespoły :) )

"a co w nim jest takiego dobrego skoro tak twierdzisz?"

nigdzie nie napisałem, że jest dobry tylko nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest tragiczny. Jest jeszcze dużo innych określeń takich jak bardzo dobry, dobry, średni, niezły, taki sobie itp :)

Znalazłem salon w moim mieście w którym mogę posłuchać Pylon Audio Pearl 27, jak się da to poproszę, żeby podpięli pod nie słabego ampka :)

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drogiej strony ok, masz rację kupujemy to na co nas stać. Zobaczysz że za 6mc będziesz zmieniać i to będą albo kolumny albo Amp AV. Jeśli mogę coś sasugerowac, to nie kupuj dużych podłogowych kolumn, kup 4 identyczne kolumny np. Heco Aurora 200 lub Vitka, plus central i uzupełnij to o dwa subwofery np. Magnat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bali napisał:

Z drogiej strony ok, masz rację kupujemy to na co nas stać. Zobaczysz że za 6mc będziesz zmieniać i to będą albo kolumny albo Amp AV i uzupełnij to o dwa subwofery np. Magnat.

W testach samochodów nie porównują bmw z fiatem :)

Był duży przeskok w jakości pomiędzy wilsonami a tagą, jak będzie taki sam przeskok z pylonami to będę bardzo zadowolony :)

Kupiłem suba magnat betasub 20a bo był w bardzo dobrej cenie, zaraz odesłałem to była tragedia. Testowałem różne położenie i ani razu nie usłyszałem soczystego basu był strasznie suchy, zraziłem się do tej marki. Nie chce mi się w kółko czegoś odsyłać kupię klipsh`a 200 watowego i powinien starczyć na długo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach samochodów nie porównują bmw z fiatem
Był duży przeskok w jakości pomiędzy wilsonami a tagą, jak będzie taki sam przeskok z pylonami to będę bardzo zadowolony
Kupiłem suba magnat betasub 20a bo był w bardzo dobrej cenie, zaraz odesłałem to była tragedia. Testowałem różne położenie i ani razu nie usłyszałem soczystego basu był strasznie suchy, zraziłem się do tej marki. Nie chce mi się w kółko czegoś odsyłać kupię klipsh`a 200 watowego i powinien starczyć na długo
Temu trzeba kupić raz a dobrze, SvS poszukaj lub Velodyne.
Jeśli chodzi o porównanie to chialem Tobie pokazać czemu Twój Amp jest słaby. Nadal nie rozumiesz widać. Podałem przykład o silnikach tak który jaka przyczepę UCIAGNIE, to jest podobne z amp AV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bali napisał:

Temu trzeba kupić raz a dobrze, SvS poszukaj lub Velodyne.
Jeśli chodzi o porównanie to chialem Tobie pokazać czemu Twój Amp jest słaby. Nadal nie rozumiesz widać. 

Suchy bas to nie wina ampli tylko samego suba, później znalazłem recenzję w której napisali dokładnie to samo co sam zaobserwowałem do tego ma słabo skonstruowany bass reflex. Ta konstrukcja ma już ok 14 lat... do tego jego moc to... aż 70 W podpaliłem się na niego bo był w promocji

Ja rozumiem, tobie się wydaje, że nie rozumiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam, mam zestaw 5.0 Taga 606 v3. Grają z amplitunerem Denon AVR-S650H 
Kupiłem nowe w dobrej cenie 900 zł...
Głośniki są podpięte pod PC i dzięki bardziej rozbudowanemu equalizerowi niż w amplitunerze grają nieźle....
Słucham głównie rocka i metalu. Chciałbym głośnikiz bass reflexem z przodu o ciepłym dynamicznym brzmieniu z dobrym basem i średnicą
 
 
 
 


Jaki masz duży pokój?
Jeśli chodzi o suba to chodziło mi o Magnat 202A i dwie sztuki.
Słuchasz roka, Denon do takiej muzyki się nie nadają, lepsza by była Yamaha lub Onkyo. Sam piszesz iż kolumny mam do pc...czyli ten Denon nie jest taki super jak można mieć kolumny pod pc mieć podłączone skoro ma się amplituner kina domowego, gdzie sama nazwa mówi do czego to urządzenie służy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bali napisał:

Jaki masz duży pokój?
 

 

 

22m

Wydawało mi się, że denony grają ciepło a na tym mi zależało

Nie słucham tylko rocka, ale zależy mi żeby kolumny dobrze zagrały ostrzejszą muzykę.

pc podpięty hdmi do amplitunera a on do tv - w czym problem?

Kiedyś miałem logitechy z906, głośniki do dupy natomiast sam sub był dla mnie idealny, w tym samym pokoju robił to co trzeba z dużym zapasem mocy. Nie potrzebuję 2 subów wystarczy jeden dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym aby oddać kolumny jeśli masz taką możliwość. Warto rozejrzeć się za Pylon Audio Pearl 25 Heco Aurora 700 lub Melodika BL40 MKIII.

We wszystkich tych opcjach uzyskasz lepsze brzmienie. Heco zaprezentują bardziej wyrafinowane brzmienie z dobrą podstawą basową i nasyconą średnicą. Pylon zaprezentują szybsze brzmienie z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej, natomiast Melodika będzie czarować średnicą, dynamiką i niskim basem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @kuba111, nie bardzo potrafię nadążyć za wątkiem ale jedno pytanie mi się nasuwa - czy Ty kupiłeś ten amplituner tylko dlatego, że był tani ? Czy w ogóle chcesz budować kino domowe czy system stereo ? 

A co do jakości samego amplitunera - miałem swego czasu Denona AVR 1400h. Niestety, grał tak sobie. Możesz oczywiście kupić lepsze kolumny ale dalej wąskim gardłem systemu będzie amplituner, który nie pokaże wszystkiego na co stać kolumny w stereo. 

Jeśli przeważać ma muzyka, sprzedaj ten Amp (a biorąc pod uwagę, że kupiłeś go za 6 stów to pewnie jeszcze na nim zarobisz) i kup jakis dobry, chiński wzmacniacz w klasie d, za który zapłacisz mniej niż 1000 zł, a który bez problemu napędzi proponowane przez branżę kolumny. Warto byłoby też, żebyś podał wielkość pomieszczenia, bo może okazać sie, że nie potrzebujesz tak wielkich kobył jak heco aurora 700 a spokojnie wystarcza heco aurora 300. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2020 o 08:48, seba3002 napisał:

Kolego @kuba111, nie bardzo potrafię nadążyć za wątkiem ale jedno pytanie mi się nasuwa - czy Ty kupiłeś ten amplituner tylko dlatego, że był tani ? Czy w ogóle chcesz budować kino domowe czy system stereo ? 

 AVR 1400h. Niestety, grał tak sobie. 

Chciałem budżetowe kino, kupiłem go dlatego, że jest nowy i ma najważniejsze funkcje, jest na gwarancji i do tego kosztował grosze.

W budżetowym kinie jeśli w stereo gra tak sobie to chyba jest nieźle :)

Chcę ulepszyć małym kosztem stereo, w kinie nie marudzę bo w nim taga mi wystarczy. 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2020 o 08:39, Q21 napisał:

Również jestem za tym aby oddać kolumny jeśli masz taką możliwość. Warto rozejrzeć się za Pylon Audio Pearl 25 Heco Aurora 700 lub Melodika BL40 MKIII.

We wszystkich tych opcjach uzyskasz lepsze brzmienie. Heco zaprezentują bardziej wyrafinowane brzmienie z dobrą podstawą basową i nasyconą średnicą. Pylon zaprezentują szybsze brzmienie z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej, natomiast Melodika będzie czarować średnicą, dynamiką i niskim basem. 

Pylon Audio Pearl 27 wpasowują się idealnie w mój budżet, warto do nich dopłacić zamiast Audio Pearl 25?

Heco Aurora 700 za drogie

Melodika BL-40 MK3 z wyglądu i twojego opisu wygląda świetnie, ale według specyfikacji ma Pasmo przenoszenia: 38 – 20.000 Hz - natomiast Pearl 27 ma 32 Hz - 20 kHz - czy z tego względu Pearl 27 mogą być bardziej uniwersalne, bas będzie głębszy? Czy cyferki podane przez producentów to nie wszystko?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...