Skocz do zawartości

mały sprzęt do przyjemnego słuchania ..))


leszekmw

Recommended Posts

witam uprzejmie , jestem nowy..)) na imię leszek

popsuło mi się już drugi raz stare kino yamahy i coś chcę teraz kupić sobie nowoczesnego  i stereo. 

niestety na razie / do momentu zakupu nowych mebli  / sprzęt będzie ustawiony w taki sposób że nie będzie możliwości słuchania w stereo , będzie służył do przyjemnego słuchania muzyki w pokoju z kuchnią )) .  być może że potem zostanie przeniesiony do sypialni ..

jestem starszym gościem który słucha różnej muzyki..stary rock , stare disco.. ))

cena - max 3tyś.

ma to być rzecz generalnie mała , jednoklockowa z małymi kolumnami . 

przeglądając kilkanaście stron tematu doszedłem do wniosku że chyba potrzebne mi jest coś takiego :

pianocraft 470

pianocraft 670 - o ile jest wart dopłaty 1tyś zł 

ewentualnie pioneer xc hm86 ewentualnie 76 z jakimiś monitorami

 

bardzo bym prosił o pomoc.. , ze względu na chorobę przesiedzę z pół roku w domu..

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

W segmencie nie dużych urządzeń, typu mini-midi zdecydowanie proponujemy Ci Yamahę.

Proponujemy Ci porównać model MCR 470 i MCR670 dla własnej wiedzy.

Przepuszczam, że test nie będzie trwał zbyt długo, bo starszy brat (670) będzie brzmiał o niebo lepiej, pod każdym względem :)

Dopłata 1000 zł jest w pełni uzasadniona, za dźwięk bardziej uniwersalny, dynamiczny i przestrzenny.

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Leszku 

Domyślam się że masz trochę płyt CD? Ewentualnie może laptop i pliki MP3/FLA'C? 

Zaproponuję coś innego nowoczesnego 😉 

Smsl Q5 Pro + KEF Q350 

Q5 to mały cyfrowy wzmacniacz zapewnia dźwięk czysty, detaliczny, gra z niesamowitą werwą! Kolumny KEF fajne basowe granie, dobrze wykonane!

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH 

https://allegro.pl/oferta/kef-q350-kolor-czarny-kolumny-podstawkowe-8001287981 

Ewentualnie coś do odtwarzania płyt też dobierzemy 😉

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chcesz postawić na funkcjonalność to Yamaha MCR670 będzie dobrym wyborem, który zapewni Ci dynamiczne brzmienie z pełnym wsparciem sieci i odtwarzaczem CD.  Heco Aurora 300 świetnie się zgrywają z Yamahą ocieplając brzmienie. Alternatywą mogą być Q-Acoustic 3030i, które charakteryzują się mocniejszą podstawą basową oraz lepszą prezentacją sceny. 

Jeśli nie zależałoby Ci na odtwarzaczu CD to warto zwrócić uwagę na Topping MX3, który posiada wbudowanego DACa oraz moduł bluetooth. Jeśli chciałbyś odtwarzać muzykę z sieci wystarczy dokupić Chromecast Audio i podłączyć kablem optycznym. 
Heco Aurora 300, Kef Q350 czy Dali Oberon 3 tworzą zgrany duet z Toppingiem.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo..serdeczne dzięki za szybkie podpowiedzi..))

rzeczy typu topping + cała reszta odpadają ze względów estetycznych..

poza tym jak RLC  zauważył , jak to trochę starszy człowiek mam sporo płyt ori i inne składanki które kiedyś sam nagrywałem .

tak jak myślałem najprawdopodobniej trzeba iść w kierunku 670.

a dlaczego nikt nie wspomniał nawet o pioneerze jak można spytać.. ?  żonie się bardzo spodobał z wyglądu..))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o estetykę to jak widać kwestia bardzo subiektywna. Na pewno jakość materiałów u SMSL-a i Toppinga jest lepsza. Ich obudowy są w całości aluminiowe. Większość takich małych komponentów typu Pianocraft ma plastikowe fronty (udające metal) i resztę obudowy z blachy stalowej. Nie da się jednak do tych miniaturowych wzmacniaczy dobrać dopasowanych stylistycznie napędów optycznych. Zwykle używa się do tego napędy AV gdy stoją obok TV lub jeśli jest do nich podłączony komputer wbudowany w niego taki napęd. Pod tym względem to zupełnie inny sprzęt. Grają lepiej i ich niska cena pozwala wyposażyć je w znacznie lepsze kolumny. Dlatego jest to rozwiązanie dla tych którzy cha mieć lepszy dźwięk z lepiej zrobionego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przedmówca wyjaśnił kwestie wizualne techniczne i ma bardzo dużo racji. 

Do Q5 można dokupić odtwarzacz Blu-ray np taki który czyta wszystkie formaty zapisu dzwieku. Stawiasz jeden na drugim + KEF i masz system,  który gra zdecydowanie lepiej jak ta Yamaha i nie jest wcale droższy! 

Warto rozważyć te opcję 😉

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-blu-ray-3d-sony-bdp-s6700-wi-fi-4k-wifi-9640199201 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...