Skocz do zawartości
Dynas

Przeprowadzka, a inna akustyka

Recommended Posts

Cześć.

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Marantz PM6006 + KEFG Q350. W pokoju 18 m2 w pełni umeblowanym działały wyśmienicie. Czystość, wyrazistość i bass pod kontrolą. Musiałem nawet użyć gąbek do bass reflexu, gdyż momentami był zbyt misowaty. Przeniosłem się właśnie do nowego domu i .. no właśnie.. dupa. Postawiłem głośniki w sposób przedstawiony na zdjęciach i po pierwsze wokale jakby trochę z wanny, z echem, pogłosem, instrumenty się mieszają, nie ma żadnej detaliczności i separacji. Całą tą sytuację gdzieś sobie tłumaczę tym, że pomieszczenie jest jeszcze dosyć puste, nie ma zasłon, wypoczynek nie jest jeszcze dostawiony i nie ma jeszcze dywanu. Czy to dobry trop? Natomiast nie umiem zrozumieć dlaczego kompletnie zgubił się bass. Jest tak płaski, że aż się łzy cisną do oczu. Tutaj jedynym pomysłem jaki miałem, to ta ozdobna ściana za kolumnami, która może skutecznie rozpraszać dźwięk ale gdy postawiłem na nią kartony, za kolumny, to praktycznie nic nie pomogło... Proszę o pomoc, bo się załamuję powoli. P.S przestrzeń owszem jest teraz dużo większa, ale sam obszar odsłuchowy zawiera się w około 20 metrach. Spójrzcie na foty.

454f86f6ab086b7agen.jpg

1ca97066b38475ebgen.jpg

Tak, jest trochę bałagan, bo mam jeszcze parę rzeczy do wykończenia, między innymi karnisze i jesteśmy jeszcze "na kartonach".

Witam 

Proponuję zakończyć wykańczanie pomieszczenia do samego końca ustawić wszystkie mebelki, dywaniki, zasłonki, kwiatuszki, bibeloty 😉 Wtedy włącz posłuchaj i napisz co ci dalej nie pasuję w dźwięku. Moim zdaniem za wcześnie na oceny! 

Gratuluję przeprowadzki 👍

Edytowano przez RLC

Puste ściany. Gołe razem z sufitem i podłogą. Inaczej być nie może. Kamień jest modny dekoracyjny ale w akustyce audio nie pomoga.

Urządź sie do końca. Wypoczynek, dywan są mocno wskazane. Może później powinny dojść jakieś ustroje akustyczne. Zobaczymy. Na ten moment nie ma co testować bo to jakbyś w garażu ten sprzęt postawił.