Skocz do zawartości

Przeprowadzka, a inna akustyka


Dynas

Recommended Posts

Cześć.

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Marantz PM6006 + KEFG Q350. W pokoju 18 m2 w pełni umeblowanym działały wyśmienicie. Czystość, wyrazistość i bass pod kontrolą. Musiałem nawet użyć gąbek do bass reflexu, gdyż momentami był zbyt misowaty. Przeniosłem się właśnie do nowego domu i .. no właśnie.. dupa. Postawiłem głośniki w sposób przedstawiony na zdjęciach i po pierwsze wokale jakby trochę z wanny, z echem, pogłosem, instrumenty się mieszają, nie ma żadnej detaliczności i separacji. Całą tą sytuację gdzieś sobie tłumaczę tym, że pomieszczenie jest jeszcze dosyć puste, nie ma zasłon, wypoczynek nie jest jeszcze dostawiony i nie ma jeszcze dywanu. Czy to dobry trop? Natomiast nie umiem zrozumieć dlaczego kompletnie zgubił się bass. Jest tak płaski, że aż się łzy cisną do oczu. Tutaj jedynym pomysłem jaki miałem, to ta ozdobna ściana za kolumnami, która może skutecznie rozpraszać dźwięk ale gdy postawiłem na nią kartony, za kolumny, to praktycznie nic nie pomogło... Proszę o pomoc, bo się załamuję powoli. P.S przestrzeń owszem jest teraz dużo większa, ale sam obszar odsłuchowy zawiera się w około 20 metrach. Spójrzcie na foty.

454f86f6ab086b7agen.jpg

1ca97066b38475ebgen.jpg

Tak, jest trochę bałagan, bo mam jeszcze parę rzeczy do wykończenia, między innymi karnisze i jesteśmy jeszcze "na kartonach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam 

Proponuję zakończyć wykańczanie pomieszczenia do samego końca ustawić wszystkie mebelki, dywaniki, zasłonki, kwiatuszki, bibeloty 😉 Wtedy włącz posłuchaj i napisz co ci dalej nie pasuję w dźwięku. Moim zdaniem za wcześnie na oceny! 

Gratuluję przeprowadzki 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste ściany. Gołe razem z sufitem i podłogą. Inaczej być nie może. Kamień jest modny dekoracyjny ale w akustyce audio nie pomoga.

Urządź sie do końca. Wypoczynek, dywan są mocno wskazane. Może później powinny dojść jakieś ustroje akustyczne. Zobaczymy. Na ten moment nie ma co testować bo to jakbyś w garażu ten sprzęt postawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć.

No to odgrzewam temat po ponad miesiącu urządzania. Jestem już wprowadzony i raczej planowo nic więcej się tu nie pojawi (chyba, że jakieś ładne panele akustyczne, które poradzicie).

Zdjęcie przedstawia stan na dzień dzisiejszy. Kawałek pustej ściany między kamieniem, a zasłoną da się "zasłonić" właśnie tą zasłoną, lecz troszkę odsłaniając okno z drugiej strony. Dźwięk się mocno poprawił i z czystością nie jest źle, ale jeszcze nie do końca to co było. Najgorsza jednak jest sytuacja z bassem. W miejscu gdzie się siedzi przy odsłuchu brakuje dociążenia. Tylko włączenie jakiegoś utworu "bass boosted" niweluje ten problem. Natomiast gdy stanę 70 cm za tą kanapą, to bassu wydaje się być dokładnie tyle ile trzeba. Czyli co? Mam zastosować jakieś panele, czy mam jakoś obniżyć kolumny i zmniejszyć odległość między nimi? Tego co prawda jeszcze nie próbowałem, bo trochę mi to zakłuci wygląd całego salonu, ale chciałbym najpierw posłuchać opinii profesjonalistów.

20201120_194157.jpg

Edytowano przez Dynas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, rozsuwałem na boki, do przodu, do tyłu (do ściany) skręcałem do środka, mniej lub więcej i praktycznie bez większych zmian. Jak dałem te kolumny na szafkę rtv, co dało jakieś 15cm niżej, to basu się minimalnie więcej pojawiło, jak dałem je na kafelki to owszem, basu już było uprawie tyle ile w starym domu ale za to wszystkie inne pasma jakieś nijakie się zrobiły. Już sam nie wiem do dalej z tym robić. Póki co wróciłem do ustawienia ze zdjęcia, bo się wydaje najbardziej optymalne, a dźwięk, który chciałbym uzyskać siedząc na kanapie, nadal mam 70cm za plecami i jak stoję a nie siedzę. Jeżeli nikt już nic nie wymyśli to mi jedynie przychodzą 2 opcje do głowy. a) wziąć na testy jakiegoś szybkiego, dobrego suba b) wziąć na testy kolumny podłogowe, co pomoże prawdopodobnie z zejściem basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to normalne,ze gorzej brzmi w pustym.

Po drugiej, masz duze pomieszczenie otwarte na inne pietro, wiec ten bas ginie. 

Po trzecie, masz mało mocy, to i jak to ma szaleć:) Wypożycz coś ze 150 wat i zobacz, jak zabrzmi. 

Po czwarte, kup subwoofer (albo dwa) i ustaw poprawnie (bardzo wazne) i zapomnij o problemie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynas

Ile realnie ma pokój metrów, nie mówiąc tylko o obszarze odsłuchowym a całej powierzchni?

Te monitorki nie wyglądają na duże, nic dziwnego że bas może się gubić, sam się przekonałem na swoim kolumnach podstawkowych, że pokój około18m2 to nawet za dużo dla nich, chyba, że jakaś końcówka mocy magicznie by znacznie podbiła dół pasma w co chyba wątpię.

Kolejna sprawa, w pokoju jest dalej za pusto, przynajmniej tak uważam, i dźwięk nie będzie taki namacalny, wyraźny, dosadny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z pracy to zrobię zdjęcia, żeby pokazać wam jak wygląda całe pomieszczenie itd. Przez ten brak dociążenia faktycznie chyba, będę musiał coś zmienić, natomiast szkoda trochę kolumn, które mają rok i były używane w sumie max 10 godzin, właśnie ze względu na budowę domu i wykańczanie przez ostatni rok. Pewnje sporo na odsprzedaży stracę. Nowe fajnie jakby miały trochę więcej środka i szczegółów, nie tracąc przy tym dociążenia oczywiście. Podobają mi się Kefy q950 lub 750 ale nie wiem czy tędy droga do poprawy.

P.S do.marantza pm6006 chyba nie da się za bardzo podłączyć dwóch subów. Teraz nawet się zastanawiam gdzie bym ten jeden podpiął.

Edytowano przez Dynas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam teraz spory zgryz ;/ musiałbym się tego pozbyć, bo jednak nie będę miał dwóch systemów w domu. W drugim pokoju mam PC z AIM SC808 + ATHr70x i bardzo dobrze to gra. Chętnie bym wymienił na coś nowego ale miałem w planach przez zimę kupić rower za dosyć duże pieniądze i teraz jestem w kropce. Musiałbym szukać kupca, czy ktoś to w rozliczeniu przyjmie? Ten zestaw nie ma śladu użytkowania i tak jak pisałem, przez brak czasu, grał jakieś 10h max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JaZz napisał:

 

 🤔

Edit: przeoczyłem że to przez remont. 

Post do usunięcia. 

Nie remont, ostatni rok wykańczałem nowy dom. Ten zestaw był w dużo mniejszym pokoju stąd potrzeba zmiany.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli ton IE pomoże to niestety ale na paczkach sporo stracisz.

Zainwestuje więc na razie w kuriera i sprawdź suba

Pod jakie złącze w tym marantzu podpiąć suba? Czy jednak w razie wymiany kolumn na np. Kef q950 lub ogolnie coś dużego, to ten marantz da radę? Bo jeżeli byłaby to kwestia wydania na same kolumny np 3,5ķ + to co dostanę za obecne, to może bym się skusił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...