Skocz do zawartości

Przeprowadzka, a inna akustyka


Dynas

Recommended Posts

Dnia 3.12.2020 o 22:25, Dynas napisał:

No to mam teraz spory zgryz ;/ musiałbym się tego pozbyć, bo jednak nie będę miał dwóch systemów w domu. W drugim pokoju mam PC z AIM SC808 + ATHr70x i bardzo dobrze to gra. Chętnie bym wymienił na coś nowego ale miałem w planach przez zimę kupić rower za dosyć duże pieniądze i teraz jestem w kropce. Musiałbym szukać kupca, czy ktoś to w rozliczeniu przyjmie? Ten zestaw nie ma śladu użytkowania i tak jak pisałem, przez brak czasu, grał jakieś 10h max.

Skoro brzemieni Ci odpowiada, tylko brak basu, to kup subwoofer. Pozycz od kogos z okolicy, jak nie chcesz wypozyczac. Mało które paczki Ci zejdą tak nisko jak sub, poza tym przy 45 wat to bedzie i tak rachiatyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 22.11.2020 o 12:00, Dynas napisał:

chciałbym najpierw posłuchać opinii profesjonalistów.

Chcialbym na wstepie zaznaczyc ze nie uważam sie za  profesjonalistę, niemniej cos dodam od siebie. 

Napisałeś ze Ci nawet odpowiada dzwiek poza basem (w nagrode otrzymałeś lepszą przestrzeń), szkoda sprzedawac cos co juz jest i cieszy a także pasuje do wnetrza. Napisałeś rowniez ze bas pojawia sie za miejscem odsluchowym i "jeżdżenie" zestawami niewiele wnosi poza ustawieniem na podlodze ale tracimy znowu od srenich w górę. 

Wyglada na to że masz w tym miejscu akustyczny problem. Nie jestem akustykiem jednak zadaje sobie pytanie czy włożenie wiekszych mocniejszych na basie podlogowek poprawi to skoro na tych samych czestotliwosciach nadal bedzie ten sam dołek! Nie sprzedawaj na razie ani nie zamieniaj tylko jak juz to wypozycz podłogowe z salonu i ustaw w tym samym miejscu. 

Druga sprawa to dołożenie suba lub dwóch. Ok. Ma to swoje dobre strony bo zostaje cały system z bonusem czyli lepsza przestrzenią a możliwość postawienia subwoofera w dowolnym miejscu daje wieksze nadzieje na bas w miejscu odsłuchu. Problem ktory jednak poruszyłeś to brak mozliwosci podlaczenia suba do Marantza. Spoko i na to jest patent. Suby np. Rel / bk itp. Mają możliwość podpięcia sie do kabli glosnikowych dowolnego wzmacniacza. 

Czyli reasumując..... spróbuj najpierw wypożyczyć z salonu podlogowki lub nawet od kumpla jakiegoś by sprawdzić jsk jest z basem, badz idź w dobry subwoofer lub dwa.... pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa podobna do mojej, salon spory wiec kolumny według mnie muszą być duże. Dywan jest wiec już fajnie, za kolumnami ściana z nierówna powierzchnią. Proponuje kupić spore podłogowe kolumny i wzmacniacz który sobie z nimi poradzi. Miałem dokładnie taki problem u siebie, salon większy - całość 80m i długo szukałem. Tez podobnie do Ciebie myślałem że kawałek do odsłuchu nie jest jakiś olbrzymi wiec spokojnie sobie poradzą średnie kolumny. Niestety to tak nie działa, do dużego pomieszczenia muszą być duże kolumny żeby uzyskać efekt. Jak lubisz KEF to może R900? No i wzmacniacz jak podoba Ci się brzmienie Marantz’a to proponuje coś dobrać z jego oferty. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 15:32, lysyrafal napisał:

Trzeba coś wydajniejszego, aby dobrze napędzić te kolumny i inne większe również.

Jestem podobnego zdania 👍

I jeszcze dodam że według mnie żaden woofer nie zapewni sceny i przestrzeni dużych kolumn. Będzie tylko protezą na coś co i tak nie gra tak jak powinno. Zwyczajnie konstrukcyjnie nie jest w stanie zapewnić tego co brakuje tym Q350 w tej powierzchni. Testowałem u siebie woofer z S4Home tylko psuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tenfilip napisał:

Piardu piardu... jaki rower kupujesz?

Chciałbym Ibis ripmo af slx kit.

Wiem, że w tej cenie znajdę lepiej wyposażone ale ibis to ibis ;)

Dzisiaj będę testował suba tannoya z jakiegoś tam zestawu 5.1, jeżeli będzie się go dało podłączyć przez głośniki. Nie spodziewam się szału. Decyzja sprzedaży już zapadła i tak, jeżeli po testach wyjdzie, ze duże kolumny nic  ie dają, to i tak wolę nie mieć nic, niż się wkurzać. Jak dobrze pójdzie, to może mi się uda przeznaczyć 25-30k w grudniu na kaucję i coś wypróbować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dynas napisał:

Chciałbym Ibis ripmo af slx kit.

Wiem, że w tej cenie znajdę lepiej wyposażone ale ibis to ibis ;)

Dzisiaj będę testował suba tannoya z jakiegoś tam zestawu 5.1, jeżeli będzie się go dało podłączyć przez głośniki. Nie spodziewam się szału. Decyzja sprzedaży już zapadła i tak, jeżeli po testach wyjdzie, ze duże kolumny nic  ie dają, to i tak wolę nie mieć nic, niż się wkurzać. Jak dobrze pójdzie, to może mi się uda przeznaczyć 25-30k w grudniu na kaucję i coś wypróbować 

Ja jeżdżę na Snabbie ;) Ale Ibis też może być spoko, choć faktycznie są nieco droższe. Ale jak będziesz przez chciał bardziej jeździć, to zwyczajnie warto :)

Ty mi powiedz, jak tego suba (czyżby Ts 2.8?) chcesz do tego marantza podpiać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec tak. Jestem po testach zestawu z tym tannoyem sfx z jakiegoś zestawu 5.1 udało mi się ustawić go na potencjometrach z tyłu, żeby faktycznie wchodził tylko mniej więcej kiedy trzeba i zeby nie było trzeba bardzo głośno słuchać, a muzyka była odpowiednio dociążona. O ile w popie, jakimś dance, rapie i trapie jest bardzo dobrze, to jak wracam do swojego ulubionego rocka i metalu to czar pryska. Mam.wrażenie jakby scena zmalała, detaliczność, której i tak nie było za dużo w kefach, też gdzieś uciekła, wokale się gdzieś wycofały i ogólnie dzwiek bie jest juz taki czysty i wyrazisty. W filmach fajne dmucha ale nawet lektor z kolumn zaczął inaczej mówić, na gorsze oczywiscie. 20201206_161908.thumb.jpg.fb1df82807bbd7364d82251001e662d4.jpgNie wiem natomiast czy jest to kwestia samej obecności suba, czy może sposobu jego podłączenia, dzielenia mocy na kanał, czy użycia na szybko zwykłych najtańszych kabli głośnikowych. Mialem to podpięte jak na foto, czyli z marantz kanal lewy i prawy, plus i minus do tannoya moimi qed tx400, a z niego mostkowanie na kolumny już zwykłym kablem.20201206_185327.thumb.jpg.17f2bf140549a14bba6abab43de9fc9d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dynas napisał:

Mam.wrażenie jakby scena zmalała, detaliczność, której i tak nie było za dużo w kefach, też gdzieś uciekła,

Mówiłem że takie rozwiązanie to proteza, nie będzie różnicy jak wymienisz suba na lepszy. Zwyczajnie woofery to nie jest rozwiązanie. Następne rady pewnie jakie dostaniesz to „dwa suby” 😁

Ja proponuje odsłuchać coś co jest skonstruowane na tą powierzchnie.

Gdybyś się upierał żeby mieć monitory to może aktywne Buchardt A500 one na niskich poziomach głośności podbijają bas, możesz wgrać tam kilka różnych firmware’ów i DSP dostroisz do pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inferno napisał:

Mówiłem że takie rozwiązanie to proteza, nie będzie różnicy jak wymienisz suba na lepszy. Zwyczajnie woofery to nie jest rozwiązanie. Następne rady pewnie jakie dostaniesz to „dwa suby” 😁

Ja proponuje odsłuchać coś co jest skonstruowane na tą powierzchnie.

Gdybyś się upierał żeby mieć monitory to może aktywne Buchardt A500 one na niskich poziomach głośności podbijają bas, możesz wgrać tam kilka różnych firmware’ów i DSP dostroisz do pomieszczenia.

Dlaczego dobry sub (bo zakladam,ze mowiac woofer masz na mysli subwoofer), dobrze ustawiony wg. Ciebie zagra gorzej niz wcisniety w kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o matko muzykalna, masz gigantyczne pomieszczenie w stosunku do tych monitorków. Dopiero teraz przeczytałem całość. Niestety, wiem, że wygląd jest ważny, ale niestety i z pustego Salomon... Nie dasz rady poprawnie nagłośnić tego pomieszczenia czymś małym, sub też nie jest rozwiązaniem, zawsze będzie wprowadzał pewną sztuczność, szczególnie przy szybkim basie i perkusji w rocku. Pogadaj z zaprzyjaźnioną firmą, wypożycz większy zestaw podłogowy, niestety może się to wiązać z wymianą wzmaka. Przykro mi, ale cudów nie ma. Powodzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarekBydzia napisał:

Nie dasz rady poprawnie nagłośnić tego pomieszczenia czymś małym, sub też nie jest rozwiązaniem, zawsze będzie wprowadzał pewną sztuczność, szczególnie przy szybkim basie i perkusji w rocku.

To właśnie pisałem wcześniej, testowałem takie rozwiązanie i zgadzam się z Tobą w zupełności 👍

Wstawianie lepszego droższego, potem dwóch itd.. jaki to ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale dalej będę drążył, bo naprawdę nie rozumiem - dlaczego dedykowany głośnik z dedykowaną obudową z dedykowanym wzmacniaczem będzie grał gorzej niż wciśnięty drogą kompromisu do tego samego co reszta przetwornikow, zapewne niezbyt dużego, pudełka, do tego stojącego tam gdzie wymusza to kierunkowsc srednio i wysokotonowych, napędzany zapewne wielokrotnie mniejszą mocą, która jest jeszcze pożytkowana na wszystko co po drodze i pochodzącą z wzmacniacza niedobranego przez producenta, jego kolumnowy odpowiednik? 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda mi się jeszcze w grudniu załatwić jakiś pieniądz, to bym cos wypożyczył. Co mi do mojego salonu polecicie? Pamietajcie, że moj pm6006 miał daca, więc teoretycznie potrzebuję też coś z dacem lub osobno. Nie wiem jeszcze jaki budżet przeznaczyć i za ile mi się sprzeda to co mam ale coś trzeba założyć. Może Załóżmy 7k na początek. Byłbym w stanie na kaucje/wypozyczenie jednorazowe różnych konfiguracji przeznaczyć 30k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20201207_183947.thumb.jpg.459c06e7be8598d7f6604e18b5dcce69.jpgPanowie, oświeciło mnie. Odłączyłem tego przeklętego suba i ... odsunąłem sofę do tyłu jakies 60cm i mam prawie to czego chciałem. Może nie jest to genialne rozwiązanie, żeby za każdym razem do słuchania muzyki odsuwać tą sofę w tył ale na pewno tanie ;) o trwa 5 sekund. Oczywiście nie wykluczam kupna nowego sprzętu, bo jakoś już tak się nakręciłem.

Edytowano przez Dynas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...