Skocz do zawartości

Przeprowadzka, a inna akustyka


Dynas

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 6.12.2020 o 19:37, Tenfilip napisał:

Sorki, ale dalej będę drążył, bo naprawdę nie rozumiem - dlaczego dedykowany głośnik z dedykowaną obudową z dedykowanym wzmacniaczem będzie grał gorzej niż wciśnięty drogą kompromisu do tego samego co reszta przetwornikow, zapewne niezbyt dużego, pudełka, do tego stojącego tam gdzie wymusza to kierunkowsc srednio i wysokotonowych, napędzany zapewne wielokrotnie mniejszą mocą, która jest jeszcze pożytkowana na wszystko co po drodze i pochodzącą z wzmacniacza niedobranego przez producenta, jego kolumnowy odpowiednik? 

Nie zapominajmy ze najlepszym rozwiazaniem w zestawach high-end to "aktywny dół"!!!!! @Tenfilip ma racje co nie znaczy że podłogowe pełno-pasywne sa złe.

Np. Produkty b&w czy "nasza" Bauta!

http://highfidelity.pl/@main-663&lang=en

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2020 o 05:58, S4Home napisał:

jesteśmy w stanie się posunąć żeby dobrze słuchać a jeszcze w tym pokoju funkcjonować....

Pamiętasz Piotr naszą dyskusje na temat audio że można dobrać zestaw do pokoju bez zbytniej adaptacji akustycznej. Mnie trochę to zajęło ale to salon gdzie normalnie funkcjonuje rodzina i się udało 👍. I muszę powiedzieć że choć zazdroszczę posiadania specjalnego pokoju odsłuchowego to dla mnie takie połączenie jest super. Muzyczka gra, rodzina rozmawia 🙂

Dnia 8.12.2020 o 07:33, Chyba Miro 84 napisał:

najlepszym rozwiazaniem w zestawach high-end to "aktywny dół"!!!!!

Nawet jeśli chociaż ciężko mi się z tym zgodzić to nie mówimy o woofer’ze za 2-5 KPLN i jezeli już to są dwa. Z najbardziej wysublimowanymi zestawami z jakimi się zetknąłem to raczej były monobloki lampowe i bardzo wydajne kolumny z papierzanymi leciutkimi basowymi przetwornikami.
 

No i właściciel chyba HiEndu tu nie ma zamiaru budować 🙂

A generalnie super że się udało

Dnia 7.12.2020 o 19:13, Dynas napisał:

ale na pewno tanie ;)

I nie wystawiaj stolika Dynas bo łychacza trzeba gdzieś postawić żeby sobie dolać jakby co 👍

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 17:46, Inferno napisał:

I nie wystawiaj stolika Dynas bo łychacza trzeba gdzieś postawić żeby sobie dolać jakby co 👍

Stolik zostaje, a jeśli o whisky mówimy to też muszę tu gdzieś wkąponować szafkę na moje trunki. 33 flaszki nie cieszą tak oka w kotłowni. 20201213_173027.thumb.jpg.85fe70bd8646a81a63913e3fc77512c3.jpg

Akurat moje ulubione malciki gdzieś się z tyłu pochowały. Ardbeg 10, Caol Ila 12, Arran amarone cask, Glenfarclas 105, a Dalmore port wood też ledwo widoczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dzień dobry,

Trochę czasu minęło, poszedłem po rozum do głowy, wpadłem do s4home na odsłuch kolumn i skończyło się na tym, że mam w domu właśnie Dali Oberon 9 + Cambridge CXA61 + cyrus one. Co do kolumn, to na bank zostaną, a wzmaki jeszcze testuję. Jeżeli cyrus bardziej mi przypadnie to ostatecznie wybiorę one cast i wtedy mógłbym się pozbyć Yamahy wxad-10, która nie ma cyfrowego wyjścia. Dla mnie kosmos, gra to bardzo dobrze, jest basu pod dostatkiem, choć i tak akustyka pomieszczenia powoduje, że w niektórych miejscach gdzieś się te fale nakładają i jest go więcej. Może to kiedyś spróbuję naprawić jakimiś pułapkami. Żona twierdzi, że za duże kloce, a ja uważam że pasują w sam raz.

20210922_194558.jpg

20210922_200849.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Brązowe będą się zlewać z szafką. Czarne są kompletem do TV.

Moim zdaniem wyglądają fajnie.

7ki nie zrobiły by takiego wrażenia.

Dobrze że masz dywan przed nimi.

Piotr

 

 

Biale bylyby spoko. Swoja droga, glowny problem jaki mam z tv to wlasnie ze sa wielka, czarna plama na scianie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...