Skocz do zawartości

Czy to da radę?


Marcin771

Recommended Posts

Witam, chcę w domu kino domowe 7.1

Wysyłam wam projekt, w tym rzecz że tam gdzie są kolumny, chcę dać normalne kolumny wolnostojące, i to będzie taka szafa otwierana z półkami z miejscem na kolumny.

Niżej będzie półka pod TV z maskownicą, i tam chcę dać głosnik centralny + sub i resztę sprzętu związanego z TV

(szafka z maskownicą) https://www.rosanero.pl/p/szafka-rtv-glosnikowa,617.html

W tym stylu co w linku.

i tutaj moje pytanie, czy to będzie grało? czy fakt że będzie to w meblu znacząco odbije się na jakości dźwięku.

Salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagra.

W miejsce tych zabudowanych kolumn daj coś instalacyjnego. Chcesz dobre, to masz do wyboru:

Dali Phantom S-280

Monitor Audio Cp-Iw460x

Monitor Audio Platinum In Wall

Ale tanio nie będzie. 

Subwoofer wolnostojący w szafce to nie jest dobry pomysł.

Po pierwsze miejsce, gdzie jest szafka może nie być optymalnym miejscem na subwoofer (ze względu na propagację fal).

Po drugie, szafka nie ma tak sztywnej konstrukcji jak potrzebuje subwoofer. Będzie wibrować i rezonować w kompletnie nieoczekiwany sposób.

Po trzecie, szafka nie ma swobodnej wentylacji, więc subwoofer nie będzie miał powietrza żeby zagrać.

Po czwarte, też kwestia wentylacji, subwoofer się grzeje. 500 W ze sprawnością 90% to 50 W ciepła. Szybko zagotujesz wzmacniacz.

Jak koniecznie chcesz w meblach, to są subwoofery instalacyjne. Robisz skrzynkę ze sztywnego materiału, może być mdf, może być rigips. W każdym razie stosujesz się do zaleceń producenta głośnika, w jakiej skrzyni ma pracować.

Do tego wzmacniacz, który można zresztą dać w innym pomieszczeniu (razem z pozostałą elektroniką), jeśli chcesz wszystko schować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Fafniak napisał:

Liczysz ze ktoś ten niezbyt mądry projekt pochwali ?

 

Od wczoraj czytam pewną książkę o żywieniu zwierząt , autorka wspomina o czymś takim , czyli szukaniu poparcia swoich tez i wystarczą 2 na 100 by poczuć się ,że postępuje słusznie :D  98 na 100 nie ma znaczenia dla takich osób :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić wolnostojące jak chcę, więc tak zrobię, tylko teraz kwestia czy stereo czy 5.1, oglądam więcej filmów , aczkolwiek proszę mi powiedzieć czy filmy np z Cda, ekino, są nagrane w 5.1? czy po prostu w stereo, i w tedy lepiej będzie się je oglądać na stereo? oraz czy stereo poprzez brak centralnego nie traci na jakości dialogów? tzn są zrozumiałe?

50% youtube 45% filmów 5% muzyki :) tak to u mnie wygląda.

Budzet 10-15 tyś, wiadomo ile trzeba dać tyle dam, ale nie chcę przesadzać

 

2 minuty temu, Kubakk napisał:

 

Od wczoraj czytam pewną książkę o żywieniu zwierząt , autorka wspomina o czymś takim , czyli szukaniu poparcia swoich tez i wystarczą 2 na 100 by poczuć się ,że postępuje słusznie :D  98 na 100 nie ma znaczenia dla takich osób :P  

Dziękuje, bardzo mi pomogłeś, takiej porady oczekiwałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, macie tutaj projekt :), wykupie netflixa i będę starał się tam oglądać.

Sufit będzie podwieszany.

BUDZET do 15tyś zł, nie znaczy że ma być górna granica dobita, po prostu chcę dojść do etapu że każda złotówka wydana mniej podnosi jakość, jest na pewno taka granica.

Nie chcę by sprzęt grał nisko wysoko ani ostro, ma grać przyjemnie i średnio, wole niskie tony zamiast wysokich.

Lecimy z propozycjami.

7.1.png

3 z 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tadekk55 napisał:

Nie są i w ogóle kino przy takim marnym sygnale audio nie ma sensu już lepiej iść w stereo.

nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na cda.pl są filmy z dźwiękiem 5.1 ale nie są niestety oznaczone i jest to "chybił trafił" Proponuje pisać do nich maile by w końcu dodali o tym informacje.

20 godzin temu, Marcin771 napisał:

Mogę zrobić wolnostojące jak chcę, więc tak zrobię, tylko teraz kwestia czy stereo czy 5.1, oglądam więcej filmów , aczkolwiek proszę mi powiedzieć czy filmy np z Cda, ekino, są nagrane w 5.1? czy po prostu w stereo,

cda.pl posiada filmy w 5.1 oraz stereo. Mówimy oczywiście o dostępie premium i filmach wrzucanych przez cda.pl a nie przez użytkowników. na ekino o 5.1 zapomnij.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz po prostu sprzetu instalacyjnego. A pewnie naczytałeś się że gra to gorzej i kosztuje nie mało dlatego szukałeś alternatywy. 

Ale klasyczne kolumny podłogowe i sub nie mogą być w szafce. To nie będzie grało.

Jeśli chcesz instalacyjne to proszę.

Wiem że WAŻ to wazna kwestia więc nie wnikam. Po prostu daj nam znać co mamy polecac.

Przeanalizujcie sobie na spokojnie. Porozmawiajcie.

Czekamy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...