Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Mnie się wydaje że właśnie salony te które piszą na forach nie chcą polecać Arcama SA30 ,jakie są tego powody nie wiem?

Które nie polecają? W naszych poleceniach się pojawia.

Top nie może ich polecać.

Nie doszukiwał bym się tutaj spisków :D:P

 

Jeśli AA się spodoba to może poluj jeszcze na Electrocompanient ECI 3 chyba to był ten. Na prawdę ciekawy wzmacniacz. Mi się bardzo podobał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się może czy rzeczywiście chcesz wydać te 10tys. Choć MA Silver 500 to fajne kolumny, to jednak nie sądzę abyś usłyszał powalającą różnicę między dobrym wzmacniaczem za 4-5tys. a takim za 10tys. Może wtedy resztę warto zainwestować w ustroje akustyczne lub dobre źródło, które to zapewne bardziej bezpośrednio i zauważalnie wpłyną na jakość dźwięku. Z tego co piszesz, różnice między obecnym KD a wypożyczonymi wzmacniaczami, bądź co bądź dla wielu z nas należącymi już do bardzo wysokiej półki, nie są jakieś powalające. A moim zdaniem powinny być większe. Może na przeszkodzie stoi właśnie nie do końca ogarnięta akustyka? W audio bardzo łatwo jest wydać dużo a zyskać niewiele. Ciesz się czasem w którym wybierasz. Bo jak już wydasz to będzie „posprzątane” ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuje, posmakuje i wyjdzie w praniu ;) I ja przy tej "dyszce" wcale się nie upieram, wręcz przeciwnie. Ale jest coś w tym, o czym piszesz. 

Właśnie czekam na telefon z potwierdzeniem możliwości wypożyczenia Advance Paris PlayStream A7 (A10, jak też MyConnect 150, jak będę potrzebował do wypożyczenia, muszą ściągnąć od dystrybutora - brak od ręki). Czy różnica w braku lampowej sekcji przedwzmacniacza w A7 niesie za sobą różnice w brzmieniu, czy w dalszym ciągu warto spróbować chociaż tej A7?

I jak w tym wszystkim ma się Musical Fidelity M5si, również przez nich zaproponowany do sprawdzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Które nie polecają? W naszych poleceniach się pojawia.

Top nie może ich polecać.

Nie doszukiwał bym się tutaj spisków :D:P

 

Jeśli AA się spodoba to może poluj jeszcze na Electrocompanient ECI 3 chyba to był ten. Na prawdę ciekawy wzmacniacz. Mi się bardzo podobał.

Piotr

Piotrze o ile mogę tak do ciebie pisać,no ostatnio może wam się czasem zdarza go polecić ,wcześniej tak do końca stycznia  na 99% nie było takiego przypadku,choć to mogę zrozumieć bo wcześniej były spore problemy z softem .No ale Q21 to chyba ciągle tylko Audiolaba poleca ,bo Arcama SA30 chyba nigdy nie widziałem by komuś polecili .Choć mój był kupowany właśnie u nich ,choć nie przez ze mnie ,a pierwszego właściciela.😉

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Markcox napisał:

@lysyrafal to co na pewno jestem w stanie stwierdzić, to, że jest bardziej kontrolowany przez Arcama. Gra tak, jakby czyściej, potrafi zejść nisko i z biegiem czasu mięsa w moim odczuciu mu nie brakowało, ale prawdą jest, że w ampli było go deko więcej (uwzględniając, że w samym ampli nawłączanych jest szereg wodotrysków), ale przy okazji był bardziej irytujący, jakby trochę buczący/rezonujący, nie wiem, jak to ująć, żeby znowu nie zostać źle zrozumianym. Natomiast włączając ampli w pure direct, dołu (abstrahując od jakości) było więcej w Arcamie.

A same kolumny przed zakupem słuchałem przede wszystkim na CA Azur (i tu już praktycznie zapadła decyzja) i później (w innym salonie) trochę na Marantz'u, jak dobrze pamiętam z 8 z przodu

To dobrze odebrałem opis wrażeń i wychodzi troszkę przyzwyczajenie do innej jakości basu stereo kontra KD.

16 godzin temu, Markcox napisał:

Wtedy szukałem kolumn, nie elektroniki, nie skupiałem się w sumie na tym, ale może to był błąd. 

A które połączenie podobało Ci się najbardziej z tych trzech wzmacniaczy pomijając już te inne warunki akustyczne?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sonique napisał:

Zastanów się może czy rzeczywiście chcesz wydać te 10tys. Choć MA Silver 500 to fajne kolumny, to jednak nie sądzę abyś usłyszał powalającą różnicę między dobrym wzmacniaczem za 4-5tys. a takim za 10tys. Może wtedy resztę warto zainwestować w ustroje akustyczne lub dobre źródło, które to zapewne bardziej bezpośrednio i zauważalnie wpłyną na jakość dźwięku. 

Dobrze napisane polać mu 😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lysyrafal napisał:

A które połączenie podobało Ci się najbardziej z tych trzech wzmacniaczy

Z trzech, czyli CA, Marantz i SA30?! Wydaje mi się, że jednak Arcam był mi najbliżej.

38 minut temu, lysyrafal napisał:

A które połączenie podobało Ci się najbardziej z tych trzech wzmacniaczy

Coś w tym jest, ale teraz słuchając muzyki na ampli, rodzaj reprodukcji tych niskich tonów zwyczajnie mnie irytuje. 

@Dedal75 dzięki 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA A7 to bardzo dobry kierunek. Może nawet lepszy (nowszy, a więc pewnie poprawili kilka niedociągnięć jakościowych - a już bezdyskusyjnie ładniejszy).

Musical Fidelity M5si to dość podobne granie więc do sprawdzenia. Z innych o podobnym charakterze brzmienia wymieniłbym Vincenta i Xindak-a. One wszystkie powinny się „lubić” z MA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

NAD chyba ma . Pzdr

Nad M10 ma ,ale jego Dirac jest ograniczony do jakiegoś pasma już nie pamiętam jakiego .Jeśli chce się mieć pełnego to jest jakaś opłata około100euro.

3 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotrze o ile mogę tak do ciebie pisać,no ostatnio może wam się czasem zdarza go polecić ,wcześniej tak do końca stycznia  na 99% nie było takiego przypadku,choć to mogę zrozumieć bo wcześniej były spore problemy z softem .No ale Q21 to chyba ciągle tylko Audiolaba poleca ,bo Arcama SA30 chyba nigdy nie widziałem by komuś polecili .Choć mój był kupowany właśnie u nich ,z tym że nie przez ze mnie ,a pierwszego właściciela.😉

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2021 o 11:32, Markcox napisał:

@maverick2005 i właśnie ta rozpiętość wyboru trochę mnie przeraża, bo zakładałem, że temat załatwię szybko i bezboleśnie. Ale jak się okazuje, nie ma tu drogi na skróty.

Obecnie testuję Yaqina ms-34b,jak na razie jest dobrze,tu czuć przeskok z Onkyo rz 830, zobaczymy po weekendzie,przy dłuższym słuchaniu.

 

IMG20210506192005.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal dopiero teraz zauważyłem, że zacytowałem raz jeszcze ten sam fragment, ale chyba odpowiedź była czytelna ;)

W każdym razie

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

wychodzi troszkę przyzwyczajenie do innej jakości basu stereo kontra KD

 

5 godzin temu, Markcox napisał:

Coś w tym jest, ale teraz słuchając muzyki na ampli, rodzaj reprodukcji tych niskich tonów zwyczajnie mnie irytuje

@maverick2005 wygląda, jak ze Star Trek'a. trzymam kciuki za dobre weekendowe smaki i czekam na jakieś wnioski.

Mi w każdym razie coś nie po drodze, finalnie okazało się, że jednak z AA mają tylko jedną sztukę tego producenta na stanie, w modelu A7 i to nówkę sztukę z pudełka. I nie szczególnie jest im po drodze, żeby ją wypożyczyć, mi tym bardziej jest nie po drodze, żeby brać na weekendowe testy niewygrzany sprzęt. Z Musical Fidelity też mają tylko M2si. Generalnie stany magazynowe trochę przewietrzone. I padła propozycja wypożyczenia Pier'a... 🤔 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Markcox napisał:

 

Mi w każdym razie coś nie po drodze, finalnie okazało się, że jednak z AA mają tylko jedną sztukę tego producenta na stanie, w modelu A7 i to nówkę sztukę z pudełka. I nie szczególnie jest im po drodze, żeby ją wypożyczyć, mi tym bardziej jest nie po drodze, żeby brać na weekendowe testy niewygrzany sprzęt. Z Musical Fidelity też mają tylko M2si. Generalnie stany magazynowe trochę przewietrzone. I padła propozycja wypożyczenia Pier'a... 🤔 

 

Niełatwe życie audiofila w Polsce... w sklepie on-line wszystko... w magazynie co drugi wystąp... z drugiej strony pewnie trochę winien popyt. Ale mały wybór popytu nie stymuluje. Vicious circle...

I jak tu podejmować decyzje? Chociaż myślę sobie, że na jednym sklepie świat się nie kończy... wciskanie tego co jest na stanie bo pewnie marża fajna słabe trochę. A publikowanie w sieci zdjęć tego czego nie ma (i czasem wiadomo, że już nie będzie) jeszcze słabsze. A spotkałem się z tym już kilka razy...

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Asia napisał:

Do not hesitate ;)

W zasadzie nie bardzo mam wyjście, szkoda mi zmarnować weekend, a równie zaciekawiły mnie Twoje odczucia w obcowaniu z nim. Więc pewnie na ten ruch się zdecyduje. Czysta ciekawość. Z tym, że ja chyba będę musiał go postawić gdzieś za plecami 😁

@sonique pewnie, że się nie kończy, natomiast chciałem sobie zaoszczędzić zabaw logistycznych z kurierami, stąd poszukiwania po sklepach, które mam pod ręką - ale jak widać nie wyszło. I będąc precyzyjnym, nie mieliby problemu, żeby nówkę z każdego modelu ściągnąć w "mgnieniu" oka od dystrybutora, ja mówię o stanach "ekspozycyjnych", które chciałbym zabrać pod pachę do domu, żeby potestować.

Przypomniałem sobie jeszcze, że w szafie mam starego Denona, kupowanego jakieś 20+ lat temu, jakiś średnio-niski model, więc z ciekawości też go przeoram. Sam jestem ciekaw, co mi z tego wyjdzie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Tyle, że w Arcamie za te dodakowe kilka tysięcy dostajesz całkiem niezłe źródło i Diracl Live. Kupując wzmacniacz za te 4-5 tysięcy w większości przypadków będzie potrzebował również źródła. Z resztą @Markcox pisał już o tym wcześniej.

Ja mam takie porównanie. Jako źródło Bluesound node2i koszt 2koła i chromcast audio kiedyś koszt 99zł. Słucham tylko tidal.  W ślepym teście ciężko u mnie wskazać faworyta między tymi dwoma źródłami( sluchając Tidal).  

Odsluchalem Arcama( nie sprawdziłem DL) . Wcześniej posiadałem Denona pma 1600ne którego nówke kupiłem za 4500zł i zrobił robotę taką że Arcam mnie nie ruszył. To są moje odczucia. 

Tylko mowa też o kolumnach MA Silver 500

Pozdr

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Markcox napisał:

Przypomniałem sobie jeszcze, że w szafie mam starego Denona, kupowanego jakieś 20+

Kurczę, my mamy stary amplituner KD Sony, może też go odkurzymy? Z ciekawości

16 minut temu, Markcox napisał:

. Z tym, że ja chyba będę musiał go postawić gdzieś za plecami 

Może przynajmniej mają czarny, a nie złoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...