Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No ale Q21 to chyba ciągle tylko Audiolaba poleca ,bo Arcama SA30 chyba nigdy nie widziałem by komuś polecili

No bo są jego dystrybutorem.

To się nie zmieni. Dojdą tylko kolejne produkty.

Ale pisałem o sobie bardziej.

Natomiast ja sie z Panami nie zgadzam. W kwestii wzmacniacza. Faktycznie początkowo byłem podobnego zdania. Ale z biegiem lat i wałkowania sprzętów sprawdziłem że czasem, nie zawsze, wybierając nawet droższy wzmacniacz od kolumn mozna uzyskac z nich znacznie lepszą jakość. Ja wiem że Kraft testował i nie słyszy różnicy pomiędzy wzmacniaczami. Ale to się zmieni. Musi tylko dostać na testy coś wartego uwagi. Ja jednak polecam nie pomijać wzmacnniacza. Zwłaszcza jesli mamy możliwość testowania.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ja jednak polecam nie pomijać wzmacnniacza

To, że w moim przypadku któryś wzmacniacz wcześniej, czy później wyląduje pod strzechy, jest bardziej jak pewne - utwierdzam się w tym z każdą następną minutą obcowania z muzyką na moim ampli. Jednak Arcam, abstrahując od jego indywidualnych ocen różnych osób, pozostawił jakiś ślad w głowie, po którym to co aktualnie słyszę, nie pasuje. Jadę dzisiaj po tego Pier'a, z czystej ciekawości posmakowania ewentualnych różnic, przy okazji nabywając trochę doświadczenia, w niby starej, ale jednak nowej dla mnie sferze. Sam jestem ciekaw wyników ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

Jadę dzisiaj po tego Pier'a, z czystej ciekawości posmakowania ewentualnych różnic, przy okazji nabywając trochę doświadczenia, w niby starej, ale jednak nowej dla mnie sferze. Sam jestem ciekaw wyników ;) 

Jak tylko będziesz go miał i co najmniej z godzinę posłuchasz, napisz o pierwszych wrażeniach. Wiem, ze godzina to za mało, ale chodzi mi właśnie o te pierwsze wrażenie. Czy też Pier także podobnie cię zachwyci jak Asie, chociaż macie różne kolumny. Udanych odsłuchów. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No bo są jego dystrybutorem.

To się nie zmieni. Dojdą tylko kolejne produkty.

Ale pisałem o sobie bardziej.

Natomiast ja sie z Panami nie zgadzam. W kwestii wzmacniacza. Faktycznie początkowo byłem podobnego zdania. Ale z biegiem lat i wałkowania sprzętów sprawdziłem że czasem, nie zawsze, wybierając nawet droższy wzmacniacz od kolumn mozna uzyskac z nich znacznie lepszą jakość. Ja wiem że Kraft testował i nie słyszy różnicy pomiędzy wzmacniaczami. Ale to się zmieni. Musi tylko dostać na testy coś wartego uwagi. Ja jednak polecam nie pomijać wzmacnniacza. Zwłaszcza jesli mamy możliwość testowania.

Piotr

 

 

Tu pełna racja ,wcześniej z Marantzem grały mi Zensor 5 i gdy kupiłem Arcama ,to przez pewien czas też musiały z nim pograć .I prawda jest taka ,że nie myślałem o tym ,że one mogą zagrać inaczej w sensie dużo lepiej .Zensory od Arcama ,w porównaniu do Marantza dostały strasznego kopa na przód, i prawie pod każdym względem grały lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Markcox napisał:

Jadę dzisiaj po tego Pier'a, z czystej ciekawości posmakowania ewentualnych różnic, przy okazji nabywając trochę doświadczenia, w niby starej, ale jednak nowej dla mnie sferze. Sam jestem ciekaw wyników ;) 

Z MA może to być bardzo dobre połączenie.  Koniecznie napisz jak wrazenia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Felix1 napisał:

Tyle, że w Arcamie za te dodakowe kilka tysięcy dostajesz całkiem niezłe źródło i Diracl Live. Kupując wzmacniacz za te 4-5 tysięcy w większości przypadków będzie potrzebował również źródła.

[...] O ile ktoś nie ma dedykowanego pomieszczenia odsłuchowego, ciężko mieć do końca ogarniętą akustykę :)

[...] I wtedy z pomocą przychodzi Dirac Live lub inny Room Perfect, którego niestety we wzmacniaczu za 4-5k nie dostaniesz.

Każdy ma inną definicję dużej/małej różnicy w brzmieniu jak i dużej/małej różnicy w cenie. Zdaję sobie też sprawę, że dla wielu to co jest sufitem, dla innych dopiero podłogą. Jednak poruszamy się w klasie średniej. A w niej np. dobry Marantz PM-7000n z dobrym źródłem na pokładzie za PLN 5500 czy rzeczony Advance Acoustic A7 (gdy moc ma znaczenie) za PLN 6900. Czy za różnicę w cenie nie da się ogarnąć Diraca w inny sposób? W pierwszym przypadku zostaje nam 5000 a w drugim 3500 w kieszeni... to tylko przykłady ale zapewne podobnych produktów jest wiele. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sonique napisał:

Każdy ma inną definicję dużej/małej różnicy w brzmieniu jak i dużej/małej różnicy w cenie. Zdaję sobie też sprawę, że dla wielu to co jest sufitem, dla innych dopiero podłogą. Jednak poruszamy się w klasie średniej. A w niej np. dobry Marantz PM-7000n z dobrym źródłem na pokładzie za PLN 5500 czy rzeczony Advance Acoustic A7 (gdy moc ma znaczenie) za PLN 6900. Czy za różnicę w cenie nie da się ogarnąć Diraca w inny sposób? W pierwszym przypadku zostaje nam 5000 a w drugim 3500 w kieszeni... to tylko przykłady ale zapewne podobnych produktów jest wiele. 

No tyle to ci nie zostanie bo Arcama SA30 można kupić po negocjacjach za 7500zł.Tu masz dowód ,a do kwietnia około 10 osób kupiło go za 7500zł w salonie który im poleciłem(inny niż ten z paragonu).

paragon.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No tyle to ci nie zostanie bo Arcama SA30 można kupić po negocjacjach za 7500zł.Tu masz dowód ,a do kwietnia około 10 osób kupiło go za 7500zł w salonie który im poleciłem(inny niż ten z paragonu).

 

Porównujemy ceny sklepowe. Bo zakupu zawsze przynajmniej 20% niższe... ale to już zależy od zbyt wielu czynników (kto jak targuje, co kupujemy dodatkowo, gdzie, jak  również czy powystawowe/po zwrocie czy nie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sonique napisał:

Porównujemy ceny sklepowe. Bo zakupu zawsze przynajmniej 20% niższe... ale to już zależy od zbyt wielu czynników (kto jak targuje, co kupujemy dodatkowo, gdzie, jak  również czy powystawowe/po zwrocie czy nie).

No nie za bardzo ,za PM7000N a był czas gdy chodził mi po głowie ,to maksymalnie dawano tylko 10% zniżki .Za jeden sprzęt dostaniesz 10% zniżki ,za inny 0%(jak Emotiva) ,a za inny 30% ,i raczej trzeba na to patrzeć za ile możemy kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ars_Poland napisał:

Dobra cena 

Ja go odkupiłem od pierwszego właściciela jako 3 miesięczny ,w połowie grudnia,w stanie igła za 6300zł.Jestem bardzo z niego zadowolony ,choć szczerze muszę przyznać ,mój słuch nie jest najlepszy i nie potrafię opisywać wrażeń odsłuchowych jak prawdziwy audiofil.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja go odkupiłem od pierwszego właściciela jako 3 miesięczny ,w połowie grudnia,w stanie igła za 6300zł.Jestem bardzo z niego zadowolony ,choć szczerze muszę przyznać ,mój słuch nie jest najlepszy i nie potrafię opisywać wrażeń odsłuchowych jak prawdziwy audiofil.

No to cena naprawdę dobra 👍 tym bardziej za urządzenie all-in-one

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Asia napisał:

Brawo!

Dzięki. Wcześniej miałem Marantza MCR 612 taki amplitunerek razem z cd, bardzo funkcjonalny naprawdę super pod tym względem ,ale wiadomo że pewnego poziomu nie przeskoczy powiedzmy PM 6006.Chciałem iść poziom wyżej ze sprzętem i zaczełem myśleć o czymś lepszym .Na początku byłem na odsłuchu Cyrrusa Lyric ,egzemplarz ekspozycyjny za 9500zł(nowy ponad 13000zł).Fajny sprzęcik razem z cd, ale jak wróciłem do domu i posłuchałem swojego 612 z Zenzor 5 ,doszedłem do wniosku ,że jednak nie warto wydawać 9500+ jeszcze kasy na nowe kolumny. Różnica była ale nie jakaś kolosalna ,choć Cyrrusa słuchałem z Audio Physic Classic 35 za ponad 24 tys zł. Na jakieś dwa -trzy miesiące odpuściłem. Zacząłem na nowo kombinować ,po głowie chodził mi Marantz PM 7000N(podobna funkcjonalność  z612 tylko bez cd ,no i można by zrobić multiroom na Heosie),zastanawiałem się nad Moonem Ace z OLX ,którego mogłem kupić za 9000zł.Brałem też pod uwagę Naima Unity Atom, ewentualnie Primare i15 Prisma. Wtedy chyba na sąsiednim forum trafiłem na wątek o Arcam SA30 i bardzo się nim zainteresowałem. Szczególnie wpisy @Felix1 na sąsiednim forum przypadły mi do gustu i wtedy trafiłem ogłoszenie na OLXe. Starszy pan (68lat) wystawił go za 6400zł.Popisałem z nim trochę ,później pogadaliśmy przez telefon,opuścił jeszcze sam z siebie stówkę i w ten sposób w połowie grudnia trafił do mnie. Jakiś czas pograł z tymi Zensor 5(tu muszę dodać że i one zagrały z Arcamem  naprawdę tak dobrze że bym je o to nie podejrzewał),pózniej je sprzedałem(praktycznie za prawie taką sumę jak je kupiłem bo w Niemczech dałem za nówki 398 euro za parę ,a sprzedałem po prawie 3 latach za 1600zł ,a mogłem i drożej) i kupiłem używane T+A CRYTERION TS350, a 612 przeniosłem do sypialni i dokupiłem do niej podstawkowe Wilson EL-4 i to też fajnie tam brzmi. Za jakiś czas pewnie będę myślał nad wymianą kolumn do Arcama ,jest ok szczególnie po zmianie miejsca (w poprzednim miałem mody pomieszczenia w zakresie niskiego basu),dokupieniu listwy i wymianie kabli brzmi dużo lepiej niż w starym miejscu ,nawet bez Diraca(w nowym miejscu jeszcze go nie robiłem).

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać znać "po godzinie", więc wstępnie daję  Przede wszystkim już teraz wiem na pewno, że przed pierwszym podejściem (do Arcama), miałem jakieś wyimaginowane i niczym nie poparte oczekiwania, w niewłaściwym kierunku. Ale powoli zaczyna do mnie docierać, z czym to się powinno jeść i na czym ta zabawa polega. 

Trochę żałuję też, że na pierwszy ogień poszedł u mnie właśnie Arcam, który trafił na ten trochę niezdecydowany i zawiedziony (bezzasadnie) pierwszym wrażeniem grunt, co nie do końca pozwoliło mi ocenić ten test z czystym sumieniem. Ale fakty są takie, że mogłem go słuchać godzinami, sprawiało mi to przyjemność i nie bardzo miałem do czego się przyczepić, natomiast nie skupiałem się do końca na szczegółach, stąd trudno mi jest do nich się odnieść. Kolejnym faktem jest, że po Arcamie, słuchanie muzyki na Pionku nie sprawia mi przyjemności praktycznie żadnej, a wręcz wprowadza w małe poirytowanie.

Co do Pier'a. Już wiem na pewno, ze mam za małe doświadczenie, żeby sypać kwiecistym opisem 😁 Ale... odnoszę wrażenie takiego zdecydowanego środka pasma, z wyraźnym wokalem, zaznaczeniem instrumentów, łagodną górą i również (co mnie trochę "zmartwiło") bardziej subtelnym dołem. Ale brzmi to przyjemnie, tak-uwaga-muzykalnie, jakby szło w zupełnie naturalny przekaz każdego instrumentu. Nie podejmę się porównania z Arcamem w związku z powyższą wzmianką o „zawiedzionych oczekiwaniach” i teraz najchętniej po tych doświadczeniach, zestawiłbym sobie dwóch tych zawodników w bezpośrednim porównaniu – z czystej ciekawości. Jedno, co zapamiętałem na pewno, to dół Arcama, który był taki bardziej mięsisty i podkreślony (nie przesadnie, ale jednak, taki mi zdecydowanie bliższy).

Zastanawiam się też, czy w przypadku Pier’a nie zrobiłem sobie trochę krzywdy związanego ze źródłem streamingu. Jest to goły wzmak, więc pomyślałem, że wykorzystam chromecasta (z Mibox’a 😉) którego posiadam, więc razem z Pierem pożyczyłem również DAC’a – wrzucili mi Topping D70. I tak się zastanawiam, czy w całym odbiorze sam MiBox nie jest tu zbyt wąskim gardłem. Jutro będzie więcej czasu na zabawę, więc na pewno wrzucę też coś z CD.

Jeszcze słowo o wspomnianym przeze mnie wcześniej kontrowersyjnym „dizajnie” – ludzi za to odpowiedzialnych powinni wywalić na kopach z roboty. W moim odczuciu wystarczyło te jaskrawo zielone/czerwone diody zastąpić czymś w odcieniu delikatnego bursztynu, jak ten centralny zegar, do tego zrezygnować z tych odpustowych niebieskich świecidełek pod lampami i prezentowałby się zupełnie inaczej. A tak, wypuścili choinkę za 9 klocków rodem z remizy (bez urazy dla remizy 😉).

Acha… i nie dali mi pilota. Ale po doświadczeniach Asi, już chyba rozumiem dlaczego 😉

Howgh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że Arcam chyba wróci, ale masz cały weekend na spokojne i bez pośpiechu testowanie zwłaszcza wykorzystaniem CD. Co do "choinki" i pilota, to takie drobiazgi potrafią zniechęcić nawet do najlepszego i drogiego sprzętu. Oby dźwięk i brzmienie z tego wzmacniacza  rekompensował te z remizy dodatki. (bez urazy dla remizy 😉). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sonique napisał:

 Czy za różnicę w cenie nie da się ogarnąć Diraca w inny sposób? W pierwszym przypadku zostaje nam 5000 a w drugim 3500 w kieszeni... to tylko przykłady ale zapewne podobnych produktów jest wiele. 

Można ściągnąć triala Diraca (niestety tylko 14 dni) i podpiąć go do np. Audirvany (trial 30 dni). Kupić trzeba tylko odpowiedni mikrofon. No i są inne programy np. REW - można zrobić doktorat. Mnie się, na razie, nie chciało ;)

Ciekawostka - do Arcamów też są jakieś upgrade’y na stronie Diraca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal75 napisał:

Advance,Atoll,Vincent nie wiem jak gra Arcam ale pasują do MA .

Wszystkie na A i Vincent odwrócone V 🤔😄

Mój bardzo dobry znajomy caly czas mnie bombarduje żeby sprawdzić Atolla in 200signature  z MA. Już raz go nie posłuchałem i teraz żałuję 😁 aktualnie w tygodniu mam urwanie d..y żeby cokolwiek odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ars_Poland napisał:

Mój bardzo dobry znajomy caly czas mnie bombarduje żeby sprawdzić Atolla in 200signature  z MA. Już raz go nie posłuchałem i teraz żałuję 😁 aktualnie w tygodniu mam urwanie d..y żeby cokolwiek odsłuchać. 

Mailem Atolle Am200se i ST 200 miło wspominam 😁. Pzdr

7 minut temu, Asia napisał:

Pytanie co do Arcama czy kluczem nie jest poprawne wykonanie kalibracji. Ja mam wątpliwości czy dałabym sobie radę, w takim stopniu żeby faktycznie wykorzystać możliwości. Jestem pełna sprzecznych uczuć bo nad tym trzeba popracować i średnio mi się chce.

@AsiaDirac jest według mnie pomocnikiem w dopasowaniu Arcama do pomieszczeń odsłuchowych .

Jeśli bez tego  SA30 grałby tylko poprawnie to nie uważasz że to byłoby SŁABE 🥳 .Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...