Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Mailem Atolle Am200se i ST 200 miło wspominam 😁. Pzdr

@AsiaDirac jest według mnie pomocnikiem w dopasowaniu Arcama do pomieszczeń odsłuchowych .

Jeśli bez tego  SA30 grałby tylko poprawnie to nie uważasz że to byłoby SŁABE 🥳 .Pzdr

Oczywiście, tylko że Dirac nie robi tego sam w czasie gdy ja piję kawę. Po prostu nie wiem czy umiałabym użyć tego narzędzia.

A po pierwszej, w miarę dobrej kalibracji RoomPerfect, słyszę że w tym jest moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiem .

Ale dlatego masz wybór przed kupnem 😉 można uderzyć w sa20

Ja z natury jestem leniem dlatego Adi rme dac był u mnie 3tyg , fajny ale brzmienie trzeba dopracować może te lenistwo to też brak czasu 🤔 jednak wiem że jak się zabiorę już na poważnie to zawsze coś dobrego z tego wyjdzie ,możliwe że się przełamie i Arcama kiedyś przetestuje . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amarok napisał:

Coś czuję, że Arcam chyba wróci

Takiego manewru też nie wykluczam, ale też Pier nie jest ostatnią sztuką, jaką wziąłem do testów. Tym bardziej, że jak pisałem, zaczynam powoli rozumieć, czego należy się spodziewać i przy okazji zaczynam łapać, jak to smakuje. I to są wszystko niuanse, a nie jakieś przepaści na które mylnie wstępnie się nastawiałem.

@Asia ja nigdzie nie mówię, że on gra źle ;) Gra subtelniej dołem, a ja jestem basolubem, ale może i z tego się wyleczę i przestawię?! Odbiór brzmienia, jako całość mi się podoba, ma się wrażenie takiej głębi sceny i powietrza w dźwięku. Dzisiaj będę męczył go dalej. A Ty musisz spróbować Arcama, bo będziesz pluć sobie w brodę - będzie Cię prześladował, zobaczysz ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Markcox napisał:

@Asia ja nigdzie nie mówię, że on gra źle ;) Gra subtelniej dołem, a ja jestem basolubem, ale może i z tego się wyleczę i przestawię?! Odbiór brzmienia, jako całość mi się podoba, ma się wrażenie takiej głębi sceny i powietrza w dźwięku. Dzisiaj będę męczył go dalej. A Ty musisz spróbować Arcama, bo będziesz pluć sobie w brodę - będzie Cię prześladował, zobaczysz ;) 

A no widzisz ja też jestem basolubem. Męcz go dalej i pisz😉 Denon też miał fajny dół, szybki, kontrolowany i fajna dynamika. Pop , rock grało porywająco z MA

5 minut temu, Asia napisał:

To najgorsze, lista tych, których nie miałam coraz dłuższa, a dusza już by chciała ukojenia.

Cierpliwości i będzie dobrze 😉 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to też efektem tej zakreślonej średnicy, która ten dół mocniej przysłania?! Trudno na teraz mi ocenić. Być może w ogóle będzie mi trudno to ocenić ;) Ale nie jest tak, że dołu nie ma, po prostu sprawiał wczoraj wrażenie, jakby był po prostu subtelniejszy.   

3 godziny temu, Asia napisał:

Ja podłączyłam Chromecast audio

Widzisz, a ten mój wynalazek, to nawet nie jest chromecast audio, tylko chromecast wbudowany w przystawkę TV na androidzie od Xiaomi. I nie wiem, czy on nie ma jakichś ograniczeń i nie jest wąskim gardłem całego toru. 

9 minut temu, Asia napisał:

To najgorsze, lista tych, których nie miałam coraz dłuższa, a dusza już by chciała ukojenia.

Po części Cię rozumiem, bo po przebojach z kolumnami, nie minęła chwila, jak wziąłem się za zabawę elektroniką i chyba już trochę zmęczony wyborem kolumn, przy podejściu do Arcama też trochę przerażała mnie wizja kolejnego żonglowania kilku, może nastu sztuk. Można zwariować 😁Ale teraz już jestem pewien, że to byłby błąd, gdybym na Arcamie zakończył zabawę. Co do wspomnianej przeze mnie przestrzeni, fajnie ten efekt słychać na nagraniach live z koncertów, zwłaszcza jakichś "delikatnych" numerach instrumentalnych.

Problemem też jest trochę dostępność elektroniki, niby wszystko jest, a jak przyjdzie co do czego, to się okazuje, że wybór (do pożyczenia) jest niewielki. Najchętniej przy kolejnym kroku wziąłbym ze trzy sztuki na raz, do porównania równoległego. Na pewno będę dążył jeszcze do spróbowania zarekomendowanego AA przez kolegę @sonique

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Felix1 napisał:

 

Jest czymś więcej. Pozwala dopasować brzmienie systemu do swoich preferencji. Choć oczywiście korekcja akustyki pomieszczenia to jego główne zadanie, jednak robi to na tyle skutecznie, że to coś więcej niż tylko "pomocnik". Polecam przetestować. 

Zależy z czym i gdzie by grał. W niektórych przypadkach "poprawnie" to już spore osiągnięcie ;)

Czyli powinno się zakończyć poszukiwania na SA30 każdy dostroi go sobie jak chce 😉 trochę to naciągane . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JaZz napisał:

Czy zauważyliście że takim dopasowaniem można popsuć scenę? Nie bawiłem się żadnymi nowymi sprzętami które posiadają korekcję ale kiedyś tak było.

Wszak to jest głównie stworzone do korekcji akustyki, więc od cholery może zmienić w odbiorze stereofonii i samej sceny. 

Głupi amplituner kd potrafi za pomocą krzywej podnieść wokale wyżej. 

Ja osobiście raczej bym się nie bawił żeby barwę pod siebie ustawiać. 

Kiedyś może tak. Obecnie DL jest fantastycznym narzędziem aby tę scenę poprawić. Moje osobiste wrażanie są absolutnie pozytywne, co nie zmienia faktu, że jak bym miał możliwość, urządzenia sobie pomieszczenie odsłuchowego to chętnie bym z niego zrezygnowałna na rzecz dobrze zrobionej akustyki. Ale to takie marzenie. Teraz muszę godzić ogień z wodą czyli pomieszczenie użytkowe z odłuchowych i w tych warunkach DL jest nieoceniony.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsuć pewnie też można, jak przywalisz sobie za dużo w którymś zakresie - ale to zdanie piszę z pozycji teoretyka ;)

3 godziny temu, maverick2005 napisał:

Nad którym modelem AA myślisz?,ja rozważałem A10

Chciałem wypożyczyć chociaż A7, on, jak dobrze się orientuje jest też z wbudowanym stramerem, ale z drugiej strony chyba nie ma pre na lampkach, więc w sumie nie wiem, czy to byłby odpowiedni model w ramach testu AA, jako producenta. Ale też (docelowo) brałem pod uwagę A10. 

I zaintrygowały mnie te Twoje lampy, nie zgłębiałem nigdy tematy, ale tyle, ile mi się otarło o uszy, to chyba do codziennego i wielogodzinnego słuchania, to nie jest najwłaściwszy kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Markcox napisał:

zaintrygowały mnie te Twoje lampy, nie zgłębiałem nigdy tematy, ale tyle, ile mi się otarło o uszy, to chyba do codziennego i wielogodzinnego słuchania, to nie jest najwłaściwszy kierunek

Chodzi Ci o wzmacniacz który obecnie testuję i zamontowane w nim lampy,czy ogólnie o konstrukcję lampy do takiego słuchania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Tym bardziej przez osoby niedoświadczone czy nieosłuchane

Coś w tym jest...

SA30-tkę mam ponad 4 tygodnie, a do DL podchodzę, jak pies do jeża 😉

Dotychczas korekcję zrobiłem jeden raz, w pierwszy dzień posiadania. Samodzielna próba skończyła się dobrze po 3:00 (w nocy😒), a i tak nie wiem czy przyniosła efekt, bo kolumny, do których robiłem poprawki, następnego dnia wyjechały 😝. Więcej nie próbowałem...

W każdym razie zamierzam w końcu się za to zabrać... kiedyś 😁 Niebagatelne znaczenie ma właśnie to niedoświadczenie i nieosłuchanie😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy naprawdę duże problemy z akustyką to Dirac to świetna pomoc. W poprzednim ustawieniu kolumn na krótszej ścianie ,było słychać brak niskiego basu(poniżej 65-70 Hz) i pomiary do Diraca to potwierdziły. Winne były mody pomieszczenia, głównie w okolicy miejsca odsłuchowego ,i to Dirackiem poprawiliśmy i było to już zupełnie inne dobre granie. Ale za radą gościa ,który mi robił kalibrację przeniosłem sprzęt na długą ścianę ustawiłem kolumny i miejsce odsłuchowe w trójkącie równobocznym i i problemy z basem znikneły. Teraz nawet bez zrobionego na nowo Diraca( bo poprzednie ustawienia już do niczego się nie nadają),sprzęt gra jak dla mnie dużo lepiej,na pewno z powodu tego ,że  w obecnym miejscu jest dużo lepsza akustyka.Samemu Diraca wolę  nie robić, a sprzęt tego w obecnej chwili nie wymaga i zrobię go pewnie za jakiś czas ,gdy wymienię kolumny na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem to ustawione na krótszej ścianie. Może wstawię zdjęcia do porównania. Do Diraca  i słuchania w pierwszym ustawieniu tą prawą kolumnę wysuwałem jeszcze 30 cm w prawo.Dwa pierwsze zdjęcia stare ustawienie ,3i4 to nowe ustawienie.

stare ustawienie.jpg

pokój w perespektywie.jpg

nowe ustawienie.jpg

nowe ustawenie 2.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maverick2005 napisał:

Chodzi Ci o wzmacniacz który obecnie testuję i zamontowane w nim lampy,czy ogólnie o konstrukcję lampy do takiego słuchania?

Miałem na myśli ogólnie konstrukcje wzmacniaczy lampowych. Ale, jak mówię, tematu nie zgłębiałem, tak mi się skojarzyło z gdzieś tam trafionych przypadkiem opinii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Pier wylądował z powrotem w pudle i wraca do bazy. 

Fajne doświadczenie i nowe doznania. Generalnie weekend nie przyniósł żadnych odkrywczych wniosków względem piątku-duży nacisk położony na średnice, wypchnięte wokale praktycznie siadające na kolanach, fajnie brzmiące instrumenty, sekcje dęte, smyczkowe, struny gitary akustycznej etc, dużo w tym wszystkim powietrza, fajnie to smakowało. Góra nienatarczywa, dół subtelny (dla mnie wręcz bardzo). Można się zanurzyć w muzyce. Fajny klocek, fajne brzmienie. Ale nie moje... ;) 

I nawet nie będę opisywał tragedii, jaką przeżyłem włączając z powrotem muzykę na ampli 😁

Szukam dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...