Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minut temu, Dedal75 napisał:

Kompromis to słowo klucz

I takiego właśnie szukam-kompromisu. A Pier w moim odczuciu idealnie nadaje się do gatunków, które nie wiodą u mnie prymu. 

Dlatego mówię, fajny klocek, ale nie dla mnie. 

I tak zdążyłem się zorientować, że przy dużym wachlarzu repertuaru muzycznego, idealnym by było mieć kilka/naście systemów, ale to jest nie do zrobienia ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Asia napisał:

Albo choć dwa...

To jest jeszcze do zrobienia ;) 

 

10 minut temu, Dedal75 napisał:

Wystarczy się pogodzić z niedociągnięciami, to jak w zyciu 🤣 , i będzie jak w bajce  . Pzdr

Będzie kompromis, ale sam Pier był daleki od niego ;) Z resztą, jak wspomniałem w piątek, zacząłem tą całą zabawę trochę rozumieć, stąd chciałbym jeszcze posmakować innych "kuchni". I nie ukrywam, że bardzo zaintrygował mnie pomysł z lampką w rozsądnej cenie, którą aktualnie uskutecznia kolega @maverick2005

Aczkolwiek finalnie, ja oczekuje jednak dynamiki i dociążonego dołu i jestem ciekaw, czy taka lampka jest w stanie ten warunek spełnić. Z drugiej strony podchodzę do tego trochę, jako zbieranie doświadczeń. Póki jeszcze mi się chce i mam ku temu okazję ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. bardzo fajny temat bliski moim aktualnym rozterkom:) akurat stoje na rozdrożu decyzji i szukam wzmacniacza 'all in one' do moich pierwszych w życiu nowych kolumn:) biore w tym momencie pod uwage monitor audio silver albo Klipsch RF 3 ( nie słuchałem żadnych oprocz youtube i czytania testow i opini wybrałem je ze wzgledu na wyglad i uniwersalność)  od razu mówie że jestem całkowicie zielony mimo że juz sporo czytałem ale wszystko cały czas mi sie miesza .  po przeczytaniu recenzji  testow i oczywiscie opini na tym forum min w tym temacie wyglada że na polu boju zostaje Arcam SA 30 oraz Lyngdorf TDAI-1120 . połaczenie funkcjnalnosci i jakości dzwieku dająca namiastke tzw hiendu:) to jest to czego szukam w budżecie do 25-30 tys.

czy ktoś jest w stanie porównać te dwie konstrukcje pod wzgledem jakosci i charakteru dzwieku? który gra cieplej/lagodniej ( wazne pod kątem sparowania z 'ostrymi' Klipschami) ktory ostrzej i czy da sie miedzy nimi odczuc różnice własnie w jakosci dzwieku . na zachodnim avsforum znalazłem porównanie do Naima Atoma i Lyngdorf zdecydowanie wygrał pod wzgledem dzwieku i funkcji kalibracji Room Perfect

drugi aspekt to zestaw bedzie przy tv w którym prawdziwe kino domowe odpada ze wzgledu na ustawienie , stąd biore pod uwage jak najlepszy zestaw stereo  ( kanapa przed tv stoi przy samej scianie) tv który kupuje do kompletu bedzie mogł spełniac funkcje centralnego głosnika w kd i czy bedę mógł to wykorzystać przez Arcam bądź Lyngdorfa? czy dzwiek z tv bedzie też jakosciowo 'podbity' przez ten amplituner ?  niby all in one ale jednak tv to tylko mały dodatek opcja i nigdzie o tym nikt nie pisze jak sie sprawdzają tez w tv przy ogladaniu filmow czy zwykłej tv

Edytowano przez mrbrightside
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tekście , że tv będzie działał jako centralny w KD (nawet jeśli ma taką funkcję )z Arcamem który jest tylko wzmacniaczem stereo ,wierzę że Jesteś zielony.

KD to nie tylko front i central .

Nie ma prawie kina domowego (prawie robi wielką różnicę)

Na początek poradziłbym byś pofatygował się do salonu audio i czegokolwiek posłuchał zanim taką kasę wpakujesz. Pzdr 

Jeden odsłuch da Ci więcej odpowiedzi niż dziesiątki godzin na forum 👍

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem już półgębkiem w temacie Asi, zmieniłem trochę strategię i wybrałem się ponownie na odsłuchy do salonu, gdzie jestem w stanie przerzucić więcej sprzętu, na dużo mniejszej przestrzeni czasowej. Celem było dalsze smakowanie różnych smaków świata. 

Na warsztat poszły cztery sztuki: 

Sugden Audio A21 - czysta ciekawość, do posmakowania klasy A

lampka od Fezz Audio Titania

stereofoniczna końcówka mocy od Emotiva XPA-DR2 gen 3

i znany i lubiany Arcam SA30

To wszystko spięte ze streamerem CA Azur 851 (poza oczywiście Arcamem, który korzystał z własnych zasobów) i kolumnami MA Gold 200 (Silverów nie było na stanie ;)), więc test nie do końca z mojego punktu widzenia dla mnie miarodajny, ale zawsze jakieś doświadczenie i pogląd na sytuację. 

W każdym razie sam Sugden nie wykazał się niczym specjalnym, wręcz sprawiał wrażenie, jakby się mocno męczył, a napocił (nagrzał) się przy tym, że szybko dałem mu spokojnie poleżeć z powrotem na półce. 

Fezz - tu przyznam, że sprowokowany zabawami lampką przez kolegę @maverick2005 spróbowałem i ja i coś w tym jest takiego... hmm... magicznego. Jest w tym wszystkim jakaś finezja, w dalszym ciągu z zachowaniem (mojego ;)) dołu. Zatopiłem się w tym klocku na dłuższą chwilę.

Emotiva - również byłem pod dużym wrażeniem, mimo wstępnego sceptycznego (w sumie nie wiem na jakiej podstawie) podejścia. Może bez takiej finezji, jak w lampce, ale emocji nie brakowało. 

Arcam podpięty na sam koniec, żeby zmierzyć się z tym, co właśnie słyszałem do tego, co było moim znanym punktem wyjścia i musze przyznać, że odrobinę się zawiodłem. Mocno liczyłem na równe starcie, jednak Arcam wypadł w tym wszystkim trochę bladziej. Generalnie fajne doświadczenie, dające mi dużo do myślenia ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Markcox napisał:

Jak wspomniałem już półgębkiem w temacie Asi, zmieniłem trochę strategię i wybrałem się ponownie na odsłuchy do salonu, gdzie jestem w stanie przerzucić więcej sprzętu, na dużo mniejszej przestrzeni czasowej. Celem było dalsze smakowanie różnych smaków świata. 

Na warsztat poszły cztery sztuki: 

Sugden Audio A21 - czysta ciekawość, do posmakowania klasy A

lampka od Fezz Audio Titania

stereofoniczna końcówka mocy od Emotiva XPA-DR2 gen 3

i znany i lubiany Arcam SA30

To wszystko spięte ze streamerem CA Azur 851 (poza oczywiście Arcamem, który korzystał z własnych zasobów) i kolumnami MA Gold 200 (Silverów nie było na stanie ;)), więc test nie do końca z mojego punktu widzenia dla mnie miarodajny, ale zawsze jakieś doświadczenie i pogląd na sytuację. 

W każdym razie sam Sugden nie wykazał się niczym specjalnym, wręcz sprawiał wrażenie, jakby się mocno męczył, a napocił (nagrzał) się przy tym, że szybko dałem mu spokojnie poleżeć z powrotem na półce. 

Fezz - tu przyznam, że sprowokowany zabawami lampką przez kolegę @maverick2005 spróbowałem i ja i coś w tym jest takiego... hmm... magicznego. Jest w tym wszystkim jakaś finezja, w dalszym ciągu z zachowaniem (mojego ;)) dołu. Zatopiłem się w tym klocku na dłuższą chwilę.

Emotiva - również byłem pod dużym wrażeniem, mimo wstępnego sceptycznego (w sumie nie wiem na jakiej podstawie) podejścia. Może bez takiej finezji, jak w lampce, ale emocji nie brakowało. 

Arcam podpięty na sam koniec, żeby zmierzyć się z tym, co właśnie słyszałem do tego, co było moim znanym punktem wyjścia i musze przyznać, że odrobinę się zawiodłem. Mocno liczyłem na równe starcie, jednak Arcam wypadł w tym wszystkim trochę bladziej. Generalnie fajne doświadczenie, dające mi dużo do myślenia ;)

 

Witam,z uwagą śledzę ten wątek ponieważ od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem silverów 500,wraz z cxa80, ich poprzednikami  były heco Aurora 700,silvery to już jednak inna kultura brzmienia, już można w ich brzmieniu doszukać się smaczków i klarowności jakie towarzyszą przy ich odsłuchu,i chociaż cxa80 i silvery tworzą dla mnie niezłe połączenie to myślę jednak że zasługują na lepszy wzmacniacz,jaki?,oto jest pytanie, życzę trafnego wyboru i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Markcox napisał:

zmieniłem trochę strategię

Szybki jesteś!

55 minut temu, Markcox napisał:

Fezz - tu przyznam, że sprowokowany zabawami lampką przez kolegę @maverick2005 spróbowałem i ja i coś w tym jest takiego... hmm... magicznego.

Ha!

Szkoda, że nie mieli MA500. Zamierzasz coś przetargać do domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Markcox napisał:

Więc kolego spokojnie czerp z moich doświadczeń. Ale nie należy zapominać, że zawsze na końcu są (najważniejsze) prywatne preferencje i oczekiwania wobec brzmienia ;) 

Ja na ten moment jestem w rozkroku 😁

Z tym audio to jak z kobietą liczą się tylko subiektywne odczucia 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie finalna decyzja oczywiście musi być poprzedzona testami w warunkach nojowo-docelowych. I coś na pewno przytargam, tylko, że kwestia lampki to jest znowu temat rzeka i dla mnie zupełnie nieznany, którego jeszcze do niedawna nawet nie brałem pod uwagę. Ale może w ramach przetarcia spróbuję coś budżetowego od Yaqin'a?! 

W każdym razie na ten moment mam takie wrażenie, że gdybym finalnie zaopatrzył dom w Emotive i lampkę jednocześnie, to miałbym wszystko, w zależności od nastroju ;) 

25 minut temu, Dedal75 napisał:

Ja miałem dawno temu MA + CA inne modele bo serie bx + azur i to nie jest zaznaczam według mnie najlepsze połączenie

Też mam w tej materii doświadczenie, z tym, że właśnie z Silverami 500+Azur i po przerzuconych ostatnio klockach, jak dla mnie, można lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość "wartościowania" ;) Z resztą moje wnioski bardziej odnoszą się do tego, że było po prostu inaczej - czy lepiej?! Pojęcie względne uwarunkowane preferencjami. Czy chcę dopłacić? To właśnie "niebezpiecznie" we mnie się uruchomiło. Myślę, że będę mądrzejszy, sprawdzając teraz np. Emotivę i jakąś lampkę (nie koniecznie Fezz'a - to było takie przetarcie tematu) we własnych warunkach. Zaczynam podchodzić do tematu coraz bardziej ostrożnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mrbrightside napisał:

Witam. bardzo fajny temat bliski moim aktualnym rozterkom:) akurat stoje na rozdrożu decyzji i szukam wzmacniacza 'all in one' do moich pierwszych w życiu nowych kolumn:) biore w tym momencie pod uwage monitor audio silver albo Klipsch RF 3 ( nie słuchałem żadnych oprocz youtube i czytania testow i opini wybrałem je ze wzgledu na wyglad i uniwersalność)  od razu mówie że jestem całkowicie zielony mimo że juz sporo czytałem ale wszystko cały czas mi sie miesza .  po przeczytaniu recenzji  testow i oczywiscie opini na tym forum min w tym temacie wyglada że na polu boju zostaje Arcam SA 30 oraz Lyngdorf TDAI-1120 . połaczenie funkcjnalnosci i jakości dzwieku dająca namiastke tzw hiendu:) to jest to czego szukam w budżecie do 25-30 tys.

czy ktoś jest w stanie porównać te dwie konstrukcje pod wzgledem jakosci i charakteru dzwieku? który gra cieplej/lagodniej ( wazne pod kątem sparowania z 'ostrymi' Klipschami) ktory ostrzej i czy da sie miedzy nimi odczuc różnice własnie w jakosci dzwieku . na zachodnim avsforum znalazłem porównanie do Naima Atoma i Lyngdorf zdecydowanie wygrał pod wzgledem dzwieku i funkcji kalibracji Room Perfect

drugi aspekt to zestaw bedzie przy tv w którym prawdziwe kino domowe odpada ze wzgledu na ustawienie , stąd biore pod uwage jak najlepszy zestaw stereo  ( kanapa przed tv stoi przy samej scianie) tv który kupuje do kompletu bedzie mogł spełniac funkcje centralnego głosnika w kd i czy bedę mógł to wykorzystać przez Arcam bądź Lyngdorfa? czy dzwiek z tv bedzie też jakosciowo 'podbity' przez ten amplituner ?  niby all in one ale jednak tv to tylko mały dodatek opcja i nigdzie o tym nikt nie pisze jak sie sprawdzają tez w tv przy ogladaniu filmow czy zwykłej tv

Dobrze by bylo gdybyś je oba odsłuchał. Jako że oba mają dośc dobrze rozwinięta kalibrację i spore możliwości zmian barwy dzwięku.

Generalizując Arcam gra cieplej, Lyngdorf bardziej liniowo ale i zywiołowiej. Ale jak mowie to kwestia początkowego domyślnego ustawienia.

Felix1, tylko wiesz idąc tym tropem to Arcam SA 30 w takim razie sam bez dodatków jako odtwarzacz sieciowy i Dirac jest wzmakiem za 5K? Tyle kosztuje SA 20. A moim zdaniem 30tka, bez Diraca gra nieco lepiej.

W przypadku Arcama licencja może być tańsza gdyż te firmy już długo ze sobą współpracują.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaznaczę jeszcze raz, w salonie na miejscu jest ten komfort, że można przerzucić więcej sprzętu w krótkim czasie, a celem tego testu nie było przekonanie się, jak to zagra u mnie w domu, tylko czy i jakie usłyszę różnice w brzmieniu pomiędzy klockami - i takie jednak usłyszałem ;) 

Przy okazji trochę zawęziłem sobie pole wyboru i obrałem kolejną ścieżkę do przeprowadzania testów w warunkach domowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Nie było takiej okazji.

Tak na marginesie, chciałem zapytać, czy komuś są znane produkcje tego jegomościa? ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/ultra-top-high-end-kable-glosn-2-50-mm2-2-x-3-0m-wtyki-miedz-CID99-IDGQhZS.html

Parę dni temu szukając kabli na Allegro, trafiłem na tego jegomościa, też mnie zainteresował i zastanawiałem się czy nie zaryzykować i kupić od niego kable głośnikowe.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Nie było takiej okazji.

Tak na marginesie, chciałem zapytać, czy komuś są znane produkcje tego jegomościa? ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/ultra-top-high-end-kable-glosn-2-50-mm2-2-x-3-0m-wtyki-miedz-CID99-IDGQhZS.html

Pisałem do tego Pana, mogę zacytować co mi napisał, może się nie obrazi 😉:

"Podaję wszystkie znane mi informacje: Ilość żył 2 x 2,50 mm2 Średnica zewnętrzna 7,6mm Waga 122 kg/km Konstrukcja przewodnika 147 x 0.15mm Rezystancja 7,3 Ω/km Przewodnik Ultra czysta miedź beztlenowa Izolacja Miękki kompozyt PCV".

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...