Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minuty temu, Markcox napisał:

Dlatego chyba rozejrzę się za popularnymi kablami w rozsądnych dla mnie pieniądzach. Tylko jeszcze muszę odświeżyć sobie te "popularne" ;) 

A rozsądne pieniądze za kable głośnikowe to ile? Jeśli zdecyduję się kupić jakieś kable z konfekcją to max 600zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfekcje możemy ci zrobić. Ta seryjna w niektórych firmach jest po prostu droga.

Ale wymiana w zasadzie na każdy kabel będzie zmianą.

Melodika to dobry kabel ale do konkretnych sprzetów. Tłumi mocno górę.

Kimber, Chord, InAkustic

Myślę że znajdziemy jakieś fragmenty do testów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2021 o 19:34, JaZz napisał:

Ultra Top HIGH END! :D

Dzisiaj akurat oglądałem odcinek Reduktora Szumu o Hi-End'zie i rozmawiali między innymi o tym jak często jest nadużywane te sformułowanie 😛

 

 

W tytule brakuje jeszcze SUPER HIPER, generalnie jest trend od jakiegoś czasu żeby ten "hajend" był w tytule
Możemy się śmiać Panowie, ale zapewne działa to na sporą rzeszę mniej "wyrobionych" odbiorców...
Osobiście uważam, że tego typu oferty należy omijać szerokim łukiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Markcox napisał:

Czy miał ktoś może możliwość posłuchać tych nowych Evo wynalazków od Cambridge Audio i podzieli się swoimi wrażeniami? 

Z naciskiem na model CA Evo150

W UK poszedł juz pogłos że to są kiler Naima :/

Więc sam czekam na duży test u siebie w domu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czyli może warto posmakować i przekonać się na własnej skórze?! Nie ukrywam, że pod względem designu prezentuje się całkiem spoko. 

Ale najpierw w tym tygodniu wjeżdżają u mnie lampka od Yaqin'a i wszędzie polecany Roksan K3 - sam muszę się przekonać i wreszcie odfajkować ten punkt ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wydawało mi się to tak oczywiste, że w sumie nie dopytałem. Ale nawet na ich stronie jest oznaczony, jako egzemplarz do odsłuchu, więc obstawiam, że raczej wygrzany - taką przynajmniej mam nadzieję ;) 

Na pewno podzielę się wrażeniami

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc daję znać...

Roksan, wierzę, że może to być wybór wielu w połączeniu z MA, czy innymi kolumnami, ale w mojej "zabawie", w porównaniu do ampli KD nie wyróżnił się niczym szczególnym, żeby uzasadnić inwestycję siedmiu klocków w jego nabycie. Zagrał poprawnie, taki zbalansowany, ale co mnie zaskoczyło (w porównaniu z jego graniem w salonie) u mnie w domu znowu mi zabrakło tego mocnego dociążenia najniższego dołu. Szybko nastąpiła przesiadka na Yaqin'a. 

I tu różnice w charakterze grania od razu dało się wyczuć. Nawet będąca u mnie akurat bratowa (bo o podnieconym, chyba bardziej niż ja bracie, nawet nie wspomnę), wraz z moją (jeszcze nie) żoną stwierdziły, że (moje ulubione forumowe sformułowanie): nie jestem audiofilem... ale nawet ja czuje różnicę.

W każdym razie zupełnie inne granie, fajnie zakrojony i uwypuklony środek pasma, coś pokroju, co prezentował sobą w moim odczuciu Pier, ale z tą różnicą - co mnie bardzo zaskoczyło - z wyraźnie dociążonym, tam gdzie trzeba, dołem. I przy tym wszystkim jest w tym graniu coś takiego magicznego. Ale - i tu kolejne zaskoczenie - również z zachowaniem dużej dynamiki.

Jestem mocno zaskoczony tym doświadczeniem, oczywiście na bardzo duży plus i na ten moment mam swojego faworyta ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gryzłoby mnie sumienie, gdybym nie sprawdził jeszcze wspominanej już Emotivy DR2.

Niby jeszcze kilka sztuk, ot tak w ramach poeksperymentowania chodziło mi po głowie, natomiast obawiam się, że te wszystkie "rezystory" to będzie dreptanie w miejscu i wnioski będą zbliżone do dotychczasowych. Więc zakładam stratę czasu... Jak do tej pory inność pokazały tylko hybryda i teraz lampka. Może tego właśnie szukałem?!

Być może jeszcze ten Evo150 wjedzie na warsztat, jeżeli uda mi się go dostać (w sklepie, z którego pożyczałem K3 i Yaqin'a niestety braki na stanie), natomiast obawiam się, że to może być typowa, mocna klasa D, czyli to, co reprezentuje sobą mój ampli KD. 

I tak dodam, że dzisiaj osłuchuje się z trochę mało finezyjną muzyką klubową, a nawet w tych kawałkach pojawiają się dźwięki, którymi jestem zaskoczony i z których istnienia nawet nie zdawałem sobie do tej pory sprawy. Generalnie bajka 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Markcox napisał:

Jak do tej pory inność pokazały tylko hybryda i teraz lampka. Może tego właśnie szukałem?!

Nawet nie wiesz jak mnie cieszy to co piszesz 🙂.

Z tym, że po ostatnich wyczynach synka lampa oddaliła się z prędkością światła nawet z kategorii pomysł do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia zarówno Yaqin, jak i pewnie sporo innych lampek są dobrze "zaklatkowane", niekiedy w opcji, więc żeby popsuć, musiałby dobrze się przygotować. A poziom kombinacji raczej nie różniłby się poziomowi dobrania się przez wentylacje w klasycznych klockach (gdyby chciał). Inna sprawa, że same żarzące się lampki mogą być bardziej prowokujące ;) Ale u Ciebie klocek stoi raczej wysoko, (teoretycznie) poza zasięgiem. W każdym razie polecam, bez dwóch zdań. Zawsze to przy okazji dodatkowe doświadczenie i finalnie dodatkowy grzejnik na sezony jesienno-zimowe, a klimat nie do podrobienia 😁

@seba3002 K3 i Yaqin leży u mnie do wtorku, więc zapraszam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...