Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

39 minut temu, Markcox napisał:

 Na tyle fajnie, że chyba jednak klamka zapadła i kończę słuchanie sprzętów, a przechodzę wreszcie w etap smakowania samej muzyki.

To już ostateczna decyzja? Yakin zostaje i najlepiej wpasował sie z MA Silver 500. Nigdy nie brałem pod uwagę wzmacniaczy lampowych, chyba trzeba będzie trochę o nich poczytać i po wymianie kolumn posłuchać ich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Amarok napisał:

To już ostateczna decyzja?

Do jutra będę ją przetrawiał, ale raczej tak. Miałem jeszcze ochotę sprawdzić wspominaną końcówkę Emotivy i z czystej ciekawości tego EVO150 od CA, ale one raczej (a nawet na pewno) nie dadzą mi tej "magii", która chyba przypadła mi do gustu. Tym bardziej, że np. w cenie EVO mam takie dwa Yaqin'y. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

I to na seryjnych lampkach tak? :)

Podobno w tym modelu,te seryjne lampy nie są takie złe.

2 godziny temu, Markcox napisał:

Dokładnie tak. Więc podobno może być jeszcze lepiej, mimo, że jest na prawdę fajnie ;) 

I może być lepiej,u siebie w ms-34b za radą kolegi z forum @Wito76 wymieniłem lampy mocy z chińskich na rosyjskie Tung-Sole i jest jeszcze lepiej niż na serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

I Evo szybciej się zestarzeje.
I opcja wymiany lamp bardzo kusząca.

wszystko się zgadza ;) 

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Podobno w tym modelu,te seryjne lampy nie są takie złe

Podobno tak, dlatego nie mówię, że jest źle, ale ponoć może być jeszcze lepiej. Zwłaszcza wrzucając na gruby upgrade np. do Sinusaudio, ale (o ile w ogóle) to melodia raczej dalszej przyszłości, natomiast fajnie, że jest jeszcze taki potencjał. Same plusy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc wypadałoby spiąć temat klamrą.

Po przerzuceniu kilku/nastu klocków, zarówno w salonach audio, ale też przede wszystkim w domu, na dzień dzisiejszy kończę pogoń za...

Wybór po wszystkich testach i odsłuchach padł na Yaqin MS90B. I powiedzieć, że jestem zadowolony to nic nie powiedzieć ;) 

Serdecznie dziękuje wszystkim uczestniczącym w temacie za wszelkie drogowskazy i wskazówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amarok niestety lampy mają swoją żywotność. Lampy mocy zużywają się szybciej sterujące posłużą dłużej (choć bywa różnie). Żywotność lamp Wacha się od 1.5 do 20-30 tyś godzin. Większość lamp służy długo przy logicznym użytkowaniu. Mogą grać i 24 na dobę ale zużyją się szybciej. Ważne też by lamp nie włączać i wyłączać często jak robi się 20-30 min przerwy w słuchaniu warto je zostawić pod napięciem. Jeśli wzmacniacz nie ma tzw miękkiego startu przed puszczeniem sygnału do wzmacniacza warto odczekać 5-10 min aż lampy się nagrzeją. 

To tak w skrócie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lampy ,,padają,, i po kilkuset godzinach. Czasem zdarza sie że i nowa jest milcząca. Przerabiałem. Czasem lampy rosyjskie padają po kilkudziesieciu godzinach pracy. Również przerabiałem. Fafniak może powiedzieć coś na ten temat. Bardziej trwałe są te produkowane w Związku Radzieckim. Mówie o lampach mocy. Lampy sterujące, o czym już wspominał Sanwing, są dużo trwalsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanwing dzięki za krótkie streszczenie. Mam temat do przemyślenia. Czytając Asie i Markcoxa można sie "zachwycić" ale też trzeba zwrócić uwagę na ile będzie funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. 

Co do lamp, z dawnych lat pamiętam telewizory na lampach, zanim obraz pokazał sie, chwilę to trwało. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze lampowe brzmią świetnie można kupić takie grające ciepła, takie grające ostrzej, dynamicznie, ale zawsze lampa gra przestrzennie, muzykalnie- te dobre wzmacniacze lampowe. 

Kwestie lamp nie są aż takie straszne i kosztowne by się nimi przyjmować. Jak będziesz miał deko szczęścia to raz na 3-5 lat lub dłużej trzeba będzie dołożyć kilkaset zł na wymianę lamp.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sanwing napisał:

Kwestie lamp nie są aż takie straszne i kosztowne by się nimi przyjmować

A do tego, z mojego punktu widzenia dźwięk to mocno rekompensuje.  

2 godziny temu, Asia napisał:

Lampa będzie służyć do codziennego grania?

Dokładnie tak. Przecież sama już wiesz, jak to smakuje i że może się podobać. Trudno wtedy przerzucić się z powrotem na poprzednie granie - bo i po co?! Wychodzę z założenia, że sprzęty (i generalnie przedmioty) są dla ludzi, nie na odwrót ;)  Więc w gruncie rzeczy nie spuszczam się nad kosztem eksploatacji, który i tak, jak podkreślił kolega @Sanwing jest akceptowalny. Życie jest zbyt krótkie, żeby zaprzątać sobie głowę pierdołami 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Michał -jestem jak najdalszy od straszenia, tylko w miarę jedzenia ...... . Ja też myslałem że jak kupię komplet lamp to mi to wystarczy. A czym się skończyło to wiesz dokładnie. Ale fakt - z tranzystorem trudno porównywać. I jeszcze jedno - skoro juz się usłyszało dobrą lampę to trudno się wraca do tranzystora, a lampy o których mówisz że straszę tylko potegują doznania słuchowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markcox napisał:

Przecież sama już wiesz, jak to smakuje i że może się podobać.

Ojej, to jest kosmos. A ja wcale (przez rozsądek) nie planuję lampy.

Dopiero z lampą wszystko (co dotychczas puściłam, a gra prawie przez cały czas) brzmi dobrze.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masochizm, to nie jest rozsądek ;) 

1 godzinę temu, Rega napisał:

Czasem lampy ,,padają,, i po kilkuset godzinach. Czasem zdarza sie że i nowa jest milcząca.

A możecie podpowiedzieć, w jaki sposób to wyłapać, że lampa padła, czy też jest "milcząca"? Po prostu nie będzie "świecić", czy trzeba zastosować inne metody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

skoro juz się usłyszało dobrą lampę to trudno się wraca do tranzystora,

Zostałam uczciwie ostrzeżona przed, no ale nie byłabym sobą gdybym z tego powodu zrezygnowała.

Dziś przyszła hybryda Unison Unico Due i aż boję się ją w ogóle włączyć, tylko sprawdziłam wizualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu - nie zrozum mnie źle. Ja nie ostrzegam przed lampą. Wręcz odwrotnie. Lampowe brzmienie jest bardzo wciągające, a im lepsze lampy tym bardziej. Oczywiście najpierw używa sie lamp które są na wyposażeniu fabrycznym lub firmowym, ale bardzo często zdarza sie że to lampy budżetowe, które nie zapewniają najwyższych wrażeń ze słuchania. Czasem jest też tak że już producent proponuje różne zestawy lamp co oczywiście jest związane z ceną wyjściową samego wazmacniacza. Czasem też cena kompletu bardzo dobrych lamp przekracza cene samego wzmacniacza. A już to, że zmieniając lampy sterujące można cześciowo ingerować w brzmienie słyszane z kolumn to już inna bajka, ale jak bardzo przyjemna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...