Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

@Markcox- objawy bywają różne. Pisząc milcząca miałem na myśli to, że po kilku miesiącach oczekiwania na lampy z Chin, jedna z tych długo wyczekiwanych, lamp z bardzo ekskluzywnej serii, okazała sie niedziałająca. Zwyczajnie nawet nie zajarzyła. Natomiast czasem zdarza sie, jak np u mnie, że pękł tzw klucz od lampy lub tak jak u Fafniaka ( mieliśmy ten sam rodzaj lamp) po kilku miesiącach jeden z elementów wewnątrz lampy po prostu się ,,odkleił,, od pozostałych. Czasem też jeśli zbliża sie koniec działania lampy to wydaje ona niepokojące dźwięki słyszane w kolumnie. Czasem też rozbłyska mocniej i przestaje działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Całe szczęście większość lamp ma swoje zamienniki i nie jest tak trudno wstawić coś innego. No, ale zapas nigdy nie zaszkodzi. Schody zaczynają sie kiedy kupuje sie drogie lampy z epoki  i np jedna z właśnie takich przestaje działać. Lampy takie zapewniają trochę inne brzmienie, rzadko osiągalne dla nowych lamp. Jednak ich cena jest wielokrotnie wyższa. Sprzedaje sie je dobrane parametrami, czasem produkcji, a przede wszystkim z tej samej wytwórni i linii produkcyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Dopiero z lampą wszystko (co dotychczas puściłam, a gra prawie przez cały czas) brzmi dobrze.

Witaj w klubie,u mnie jest podobnie.

Niby tylko chińska lampa Yaqin ms-34b, obecnie po wymianie lamp mocy,a mi sprawia najwięcej przyjemności z słuchania muzyki,niż wszystkie inne przeze mnie dotychczas testowane amplitunery, wzmacniacze w danym przedziale cenowym.

Jeżeli chodzi o trwałość lamp w takich urządzeń, nie będę się rozpisywał, ponieważ wielkiego doświadczenia w tym temacie jeszcze nie mam,ale z drugiej strony jaką mamy pewność kupując wzmacniacz tranzystorowy np.za kwotę około 10tys.zł, że takie urządzenie się nie popsuje po gwarancji.

Co do kosztów lamp,wiem że zabawa potrafi być droga,ale też nie musi,tak naprawdę wszystko zależy od tego,co kogo zadowoli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Asia napisał:

Dziś przyszła hybryda Unison Unico Due i aż boję się ją w ogóle włączyć, tylko sprawdziłam wizualnie.

Jestem bardzo ciekaw tej hybrydy. Kolejny miesiąc bez muzyki głośniki stoją i nie oddychają a mnie już skręca bez wzmacniacza. Totalny brak czasu na jakiś odsłuch (budowa mnie pochłonęła). Zazdroszczę wam tych odsłuchów @Asia @Markcox. Do "Audio on" mam 3min drogi . Podejrzewam że cokolwiek teraz podłącze to będzie banan na twarzy przez tą dużą przerwę w graniu😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czas wrócić do świata żywych ;)

9 godzin temu, maverick2005 napisał:
12 godzin temu, Asia napisał:

Dopiero z lampą wszystko (co dotychczas puściłam, a gra prawie przez cały czas) brzmi dobrze.

Witaj w klubie,u mnie jest podobnie.

Już wspominałem o tym wcześniej, że bardzo dobrze znane mi numery odkrywam na nowo, do tego wyłapuje pewne dźwięki/instrumenty, na które wcześniej kompletnie nie zwróciłem uwagi i nie rzuciły mi się w ucho, nawet w tak mało finezyjnej muzyce klubowej :)  Idę grzać 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Markcox napisał:

Ok, więc wypadałoby spiąć temat klamrą.

Po przerzuceniu kilku/nastu klocków, zarówno w salonach audio, ale też przede wszystkim w domu, na dzień dzisiejszy kończę pogoń za...

Wybór po wszystkich testach i odsłuchach padł na Yaqin MS90B. I powiedzieć, że jestem zadowolony to nic nie powiedzieć ;) 

Serdecznie dziękuje wszystkim uczestniczącym w temacie za wszelkie drogowskazy i wskazówki. 

Witam, dokładne od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem silverów 500, poprzednikami były heco Aurora 700,gra to z cxa80 i chromecast audio,oraz gramofon technics śl Q2, silvery to jednak już dużo lepsza kultura brzmienia, każdy są po prostu bardziej poukładane dźwiękowo, widzę że wybrałeś lampę yagina do tych silverów,przyznam że od dłuższego czasu miałem na myśli odsłuch właśnie czegoś takiego jak hybryda Vincent,lub właśnie yagin, troszkę się tylko obawiam czy nie straci się na dynamice zwłaszcza gdy słuchamy muzyki np U2, marilion, cóż jedynie wyjście udać się do salonu na odsłuch, gratulacje z wyboru,. może i mi się uda coś wybrać, połączenie z cxa80 jest poprawnie,ale myślę że te silvery zasługują na coś innego,na pewno warto popróbować, pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o model Yaqina MS90B, to nie można mu zarzucić braku dynamiki. Jak na lampę charakteryzuje się na prawdę dużą mocą. Jak wspominałem, właśnie ten aspekt bardzo mocno mnie zaskoczył, bo obawy miałem podobne, ale w praniu wyszło, że niczym nieuzasadnione. Jednak te prawie 30kg robi swoją robotę ;) 

W każdym razie, jak tylko masz taką możliwość, polecam spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

Akurat jeżeli chodzi o model Yaqina MS90B, to nie można mu zarzucić braku dynamiki. Jak na lampę charakteryzuje się na prawdę dużą mocą. Jak wspominałem, właśnie ten aspekt bardzo mocno mnie zaskoczył, bo obawy miałem podobne, ale w praniu wyszło, że niczym nieuzasadnione. Jednak te prawie 30kg robi swoją robotę ;) 

W każdym razie, jak tylko masz taką możliwość, polecam spróbować. 

A jaka jest Twoja reszta toru audio dac, źródło? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Z resztą na ten moment niczego już nie zamierzam sprawdzać i analizować, tylko wreszcie upajać się muzyką.

Gratuluję dobrego wyboru! Akurat same Silver 500 mocno Ci w tym pomogły bo z mojego doświadczenia one są wybredne i albo z czymś nie grają wcale albo grają świetnie. Wieść gminna niesie, że lubią się  ze wzmacniaczami gęstymi i ciepłymi, i o analogowym brzmieniu, co Twój wybór jedynie potwierdza.

Jak to mawiał pan Piotr Kaczkowski: „Muzyka jest ciszą, w której słychać muzykę…”. Czas to teraz sprawdzić! Miłych podróży przez dźwiękowe krainy życzę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbynio napisał:

A jaka jest Twoja reszta toru audio dac, źródło? 

Nad tym dopiero będę pracował. DAC żaden, streaming po analogu z chromecast'a i do tego CD, ponad 20 letni Denon odkurzony z czeluści strychu (od którego nota bene zaczęła się obecna moja "audio historyja") również po analogu

33 minuty temu, sonique napisał:

Gratuluję dobrego wyboru! ... Miłych podróży przez dźwiękowe krainy życzę:)

Dzięki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sonique napisał:

Gratuluję dobrego wyboru! Akurat same Silver 500 mocno Ci w tym pomogły bo z mojego doświadczenia one są wybredne i albo z czymś nie grają wcale albo grają świetnie. Wieść gminna niesie, że lubią się  ze wzmacniaczami gęstymi i ciepłymi, i o analogowym brzmieniu, co Twój wybór jedynie potwierdza.

Dokładnie zgadzam się z tym co napisałeś w 100% 💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...