Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

@Markcox Pomyśl o zmianie źródła, mam wrażenie że chromecast jest wąskim gardłem systemu. Też go miałem/mam, gra bardzo dobrze a w tej cenie to nawet wybitnie, ale... raczej do niego nie wrócę. Dopóki nie porównasz to wydaje się że daje radę i jest bardzo dobrze, ale zmiana choćby na raspberry z nakładką pokazuje, że chromecast jednak trochę kuleje jeśli chodzi o detaliczność, mikrodynamikę, scenę itd.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Wito76 tak, mam to na uwadze i zmiana źródła na pewno wchodzi w grę. W końcu system ostatecznie zagra na tyle, na ile pozwoli jego najsłabsze ogniwo ;) 

Więc zakup streamera, być może zmiana CDka i dołożenie pewnie jakiegoś DAC'a na pewno jest przede mną, ale nie wiem, czy chce mi się szarpać z maliną. Potrzebuję raczej coś prostego w obsłudze - muszę mieć na uwadze czynnik żeński w domu, trochę atechniczny ;)  Może jakiś Bluesound Node?! Tu muszę jeszcze postudiować temat.

I drepcze jeszcze trochę za mną czarna płyta 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

@Wito76 tak, mam to na uwadze i zmiana źródła na pewno wchodzi w grę. W końcu system ostatecznie zagra na tyle, na ile pozwoli jego najsłabsze ogniwo ;) 

Więc zakup streamera, być może zmiana CDka i dołożenie pewnie jakiegoś DAC'a na pewno jest przede mną, ale nie wiem, czy chce mi się szarpać z maliną. Potrzebuję raczej coś prostego w obsłudze - muszę mieć na uwadze czynnik żeński w domu, trochę atechniczny ;)  Może jakiś Bluesound Node?! Tu muszę jeszcze postudiować temat.

I drepcze jeszcze trochę za mną czarna płyta 😎

chromecast audio jako zrodlo jest takie sobie ,ale juz jako transport do zewnetrznego daca,jest fajnym sprzecikiem za smieszne pieniazki,ja tak wlasnie gram ,kup sobie daca ,a chromka jako transport i gitara.kurcze coraz bardziej mysle nad lampą do tych moich silverkow hmmm?.

Edytowano przez zbynio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nawet nie posiadam typowego chromecasta audio, tylko na ten moment korzystam z Chromecasta wbudowanego w MiBox'a, którego wykorzystuje głównie w kinie. Więc wolałbym to finalnie rozdzielić. Z resztą zastanawiam się nawet, czy ten posiadany właśnie przeze mnie nie jest "niższych" lotów, od samego Chromecast audio?! 

Musze trochę zgłębić temat 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Musze trochę zgłębić temat 

U mnie Chromecast Audio z Deezerem gra zacnie. Ciężko go odróżnić od dedykowanego do audio lapka, gdy oba są wpięte do tego samego DACa. Kiedyś robiliśmy z kumplem testy i różnica na analogowym wyjściu CA do dobrego CD była naprawdę niewielka (słyszalna - tak 6-7 razy na 10 uznawaliśmy CD za lepszy). Natomiast zazwyczaj wszystkie podobne wynalazki typu ieast grają słabiutko 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, JaZz napisał:

No właśnie, @seba3002 jak tam sytuacja? Może specjalnie popsuli żeby nowy model kupić :D

Mam nadzieję, że nie🙁. Producenci bluesounda raczej nie lecą w kulki jak wiele innych firm. Może "do trzech razy sztuka" i następna aktualizacja przyniesie poprawę. Na tę chwilę korzystam z aplikacji wbudowanej w odtwarzacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Amarok napisał:

Obsługa Tidala bezpośrednio na Node jest bezproblemu, ale Tidal connect poprzez bluesounda na Node to w tej chwili jest bezużyteczne. 

No to akurat nie dobrze świadczy.

Bo to oznacza że nowości w platformach strimingowych moga być problematycznie implementowane.

Czekamy na Spotify bezstratne. Tu może okazać się że wymiana połowy streamerów sieciowych na rynku będzie.

Zobaczymy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

@Markcox i jak tam Yaqin? Jak go oceniasz po kilku miesiącach z Silverami :) ? Zrobiłeś w nim jakieś mody, chodź by zmianę lamp? 

Po Twoich perypetiach, a mam podobne, szukam do swoich Silverów 500 odpowiedniego wzmaka, przerobiłem póki co - Denon pma1600 bez szału, Pier 680 - bo miesiącu słuchania, a właściwie męczenia się z nim - słabo, totalna wtopa, o dziwo stary CA Azur 351a jakoś sobie z nimi radzi całkiem nie najgorzej ale to pozostałość po starym sprzęcie. . Po tym wsyzstkich mocno rozważam tego Yaqina do moich Silver 500, choć jeszcze kusi Advance Acoustic którego załuje że nie udało Ci się przetestować, a Ci co mają AA do MA mają sprzęty których nie da się kupić, a obecna oferta AA jest trudna w wyborze, wydaje się że tylko A10 jako integra podejdzie, a potem to już zabawa w zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2022 o 19:04, MaciejKrk napisał:

@Markcox i jak tam Yaqin? Jak go oceniasz po kilku miesiącach z Silverami :) ? Zrobiłeś w nim jakieś mody, chodź by zmianę lamp? 

Po Twoich perypetiach, a mam podobne, szukam do swoich Silverów 500 odpowiedniego wzmaka, przerobiłem póki co - Denon pma1600 bez szału, Pier 680 - bo miesiącu słuchania, a właściwie męczenia się z nim - słabo, totalna wtopa, o dziwo stary CA Azur 351a jakoś sobie z nimi radzi całkiem nie najgorzej ale to pozostałość po starym sprzęcie. . Po tym wsyzstkich mocno rozważam tego Yaqina do moich Silver 500, choć jeszcze kusi Advance Acoustic którego załuje że nie udało Ci się przetestować, a Ci co mają AA do MA mają sprzęty których nie da się kupić, a obecna oferta AA jest trudna w wyborze, wydaje się że tylko A10 jako integra podejdzie, a potem to już zabawa w zestaw.

Na A10 poważnie rzuciłbym uchem ;)

Jeżeli zaakceptujesz dużo słabsze od Denona czy Cambridge Audio wykonanie obudowy i pilota, to jest to dobry trop w tym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Na A10 poważnie rzuciłbym uchem ;)

Jeżeli zaakceptujesz dużo słabsze od Denona czy Cambridge Audio wykonanie obudowy i pilota, to jest to dobry trop w tym budżecie. 

 

1 godzinę temu, Markcox napisał:

U mnie nic się nie zmieniło, tzn. dalej cieszy ucho i z wyboru jestem zadowolony ;) Jeszcze nie robiłem przy nim żadnego rzeźbienia, ale właśnie powoli przymierzam się do tej zabawy i mam zamiar poprzerzucać jakieś żarówki. 

@Markcox Super informacja!

A10 i tak aktualnie nie da się kupić, dlatego idzie do mnie Yaqin MS-90b 🇨🇳

Edytowano przez MaciejKrk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...