Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale wśród tych wspomnianych wzmaków są takie które dobrze grają cicho

A podpowiesz, które to są z powyżej wymienionych? ;)

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Oczekuje że zaczniesz je sprawdzać i będziemy mieli nowe obok Kraftowych, testy elektroniki :)

Na aż takie szaleństwa bym nie liczył 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minuty temu, fosge napisał:

Rotel to to dobry kierunek z MA Silver 500. U mnie dzielonka napędza MA Silver 10 w 60m2 i jest pięknie...

To czemu kolego od razu nie pisałeś.  Dzięki za info tym bardziej Go sprawdzę 😉 jaką masz dzielonkę?

Pozdro 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2021 o 16:16, Ars_Poland napisał:

Pytanko do @Top Hi-Fi & Video Design

W kwietniu mają być nowe modele Rotela w tym 1592MKII który mnie zaciekawił. Kiedy można się spodziewać ich u was w salonie? 

 

20210419_160937.jpg

Witaj,

Nie mamy jeszcze dokładnych informacji, żeby się wypowiedzieć. Prawdopodobnie będzie to okres kilku tygodni. 

Jak tylko przyjadą, to zapraszamy oczywiście na prezentację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

ja ponawiam swoje pytanie

Co prawda nie Piotr i nie z S4, ale... Przeczytałem właśnie Twój temat słuchając cichutko Arcama SA30, bo pora raczej późna 😉. Słucham na System Audio Legend 40.2, które głośniki niskotonowe mają dwa, po 15 cm. Arcam, moim zdaniem, gra cicho całkiem dobrze, chociaż oczywiście basu - przy takim poziomie głośności - za dużo nie ma (może to być też "wina" kolumn). Natomiast nadal wyraźnie, szczegółowo i ja nadal wszystko słyszę 😁 

Natomiast przyznaję się bez bicia, że porównania wielkiego 😜 nie mam. Myślisz o Arcamie, więc się odezwałem...

Pozdrawiam

P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie bardzo chciałem Ci to wskazywać. Liczyłem że Ty mi to powiesz. Ale moim zdaniem z wcześniej wymienionych:

Roksan Caspian M2,

Atoll IN 200

Naim XS3

Musical Fidelity M6si

Lyngdorf 1120

Do 5:

Marantz PM 8006

Emotiva PT100 + BasX A300

Arcam SA 30

 

Arcam SA30, Atoll IN 200, Caspian M2, lyngdorf był by moimi faworytami do cichego grania. Ale dopisał bym w takim razie także PIER MS-680

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie cały pic polega na tym, że wolałbym uniknąć przerzucania tony wzmacniaczy i ograniczyć pole wyboru może do 3-4, wokół których z wypożyczaniem mógłbym się zakręcić - chciałbym jak najszybciej zamknąć temat i cieszyć się dźwiękiem, a nie ciągłym testowaniem. Co prawda ma to swój urok, ale też powinno mieć jakieś granice ;) 

9 godzin temu, oTTaki napisał:

Myślisz o Arcamie, więc się odezwałem...

Również dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

mała ilość basu Ci przeszkadza

Nie pisałem tego w kontekście "przeszkadzania", po prostu stwierdziłem fakt (a w zasadzie moje wrażenie) jego braku😉 Natomiast zwróciłem na to uwagę, bo czytając cały wątek odniosłem wrażenie, że @Markcox lubi gdy jest go odpowiednio dużo 😁

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

często słucham cicho, nawet bardzo cicho i SA30 daje radę przy takim odsłuchu

W pełni się z tym zgadzam i też tak mam👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oTTaki napisał:

@Markcox lubi gdy jest go odpowiednio dużo 😁

coś jest na rzeczy ;) Może nie przesadnie dużo, ale przede wszystkim nie lubię, jak dołu brakuje. Takie wypaczenie

14 godzin temu, Felix1 napisał:

Możesz zrobić sobie krzywą w DL do takiego cichego odsłuchu

I to jest kolejny punkt do koszyka. Dzięki 

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to pożyczymy Ci dwa wzmacniacze.

Po testujesz i będziesz wiedział :)

będziemy w kontakcie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz sobie też Roksana K3. S4Home ma go pewnie w dobrej cenie :-). U mnie obsługuje Monitor Audio Gold 200 (4G), podobno jeszcze trudniejsze do napędzenia, niż Silvery.

Przy cichym graniu jest baaaardzo dobrze, niczego nie brakuje, dźwięk jest pełny, a bas nie ulega degradacji. Przy normalnych poziomach głośności daje niesamowitego kopa Goldom :-). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stało się... w moje ręce, na wypożyczenie trafił Arcam SA30. Smaruję tego posta na gorąco, po dosłownie kilku odsłuchanych numerach, ale... nie będzie to poprawne politycznie, co napiszę i pewnie nie wszystkim ta opinia przypasuje, ale na ten moment d*** mi nie urwał. Miałem jakieś oczekiwania wobec niego i tak na pierwszy rzut ucha ich nie spełnił. Spodziewałem się opadu szczęki, ale nic takiego niestety nie nastąpiło. Niestety, bo był moim faworytem. Przede wszystkim chodzi mi tu o dociążenie "dołu" którego oczekiwałem, zwłaszcza przy cichych odsłuchach.

Więc wychodzi na to, że albo ten mój ampli KD grający w klasie D wcale nie jest taki najgorszy, albo ze mną coś jest nie tak 😁

Ale nie obrażamy się na siebie, mamy trochę czasu, więc spróbujemy trochę bliżej się poznać ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2021 o 07:22, S4Home napisał:

Arcam SA30, Atoll IN 200, Caspian M2, lyngdorf był by moimi faworytami do cichego grania. Ale dopisał bym w takim razie także PIER MS-680

a widzisz a z moich 5 propozycji nie byłby numerem 1.

9 godzin temu, Markcox napisał:

Więc wychodzi na to, że albo ten mój ampli KD grający w klasie D wcale nie jest taki najgorszy, albo ze mną coś jest nie tak 😁

Nie wcale nie. Jesteś doświadczonym użytkownikiem i masz jak najbardziej prawo odbierać tak ten wzmak.

To jednak spore paczki. Wymagają w takim razie mocniejszego wzmaka.

Lyngdorf albo Pier moga pojechać do Ciebie?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spędziliśmy wczoraj trochę czasu i przeoraliśmy naście-dziesiąt numerów znanych i lubianych. Powoli zaczynam rozumieć, w czym tkwi szkopuł ;) 

W sumie ten Arcam fajny klocek, gra to na prawdę przyjemnie, choć nie ubiorę tego w audiofilskie terminy. Ale na pewno buduje fajną scenę, generalnie pojawiają się smaczki, których nie jestem w stanie przelać na papier. Jedyny w mojej ocenie minus, to ten dół. Wyraźnie słychać, że Arcam ten dół kontroluje lepiej, ale mi brakuje jeszcze tego "mięsa", które lubię - być może te dwie rzeczy po prostu się wykluczają. Albo, albo...?! Być może DL wprowadziłby tu dużo dobrego i efekt jednak jest do uzyskania?! Na ten moment wyciągam wnioski, zestawiając klocki, bez żadnej większej ingerencji w nie - wyciągnięty z pudła i słuchany (ale tu od razu zaznaczę, że wygrzany, nie jest to nówka sztuka). 

I tak się drapię w głowę, czy te niuanse są warte dopłaty niemałej ilości PLNów. Tak, wiem, na to pytanie muszę już odpowiedzieć sobie sam. 

Piotr @S4Home Lyngdorf na papierze nie wygląda mocarniej (tak, wiem, papier nie gra). Ale też wnioski z odsłuchu koleżanki @Asia w temacie obok, jakoś nie napawają mnie optymizmem, że to byłby właściwszy wybór. Pier - wizualnie do mnie nie przemawia w najmniejszym stopniu ;) Wiem, że to przede wszystkim ma grać, wygląd jest drugorzędną sprawą, ale też są jakieś granice akceptowalności. 

Tak się zastanawiam, czy tego, czego szukam, nie dadzą mi też po prostu trochę tańsze klocki pokroju Denon PMA1600, czy brzydki jak noc listopadowa NAD375?! A jak w tym wszystkim wypada CA Azur851? Liczyłem, że z elektroniką pójdzie szybciej, niż z kolumnami, a tu taka niespodzianka 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Asia napisał:

 

Doczytałam, że szukasz do kina domowego, to K3 odpada, ale może faktycznie inny Roksan (nie żebym się znała).

A dlaczego nie do kina ?

Posiada wejście na końcówkę  bypass więc  sparować można idealnie . 

@Markcox mówisz że jest nie za dużo dołu w Arcamie ?

Jeśli troszkę niedomaga to dla mnie pasuje 😉 Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...