Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

To jest krzywa docelowa, czyli to, co chcesz uzyskać. Ty nie pokazujesz DL w jaki sposób na skorygować, tylko co byś chciał uzyskać finalnie.

teraz już rozumiem, dzięki :) 

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

A może po prostu nie doszedłeś z głośnością to odpowiedniego poziomu?

Powiem szczerze, że doszedłem do poziomów na prawdę sporych, u mnie jednak te rosnące wskaźniki są od początku do końca czarne, a w ich tle nie pokazują się żadne inne kolory. Może to jest kwestia mojego starego lapka?! Nie ważne. Będę się tym martwił, jeżeli docelowo pójdę w Arcam'a.

Jeszcze raz wielkie dzięki za naświetlenie tematu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, Arcam męczony cały długi weekend. Dzisiaj zrobiłem mały test z powrotem do ampli KD. I ponownie wniosek i utwierdzenie się, że nie ma przepaści, ale....są jednak niuanse. Trudno mi będzie specjalistycznie ująć w terminologie, ale mam wrażenie, że Pionek gra jakby sterylnie, technicznie, agresywnie, a to co na pewno rzuca się najbardziej w ucho, to mniejsza kontrola na basie. 

Ale chyba najważniejszym dla mnie wyznacznikiem jest fakt, że przesłuchałem na ampli trzy numery i zaczął mnie już, delikatnie mówiąc wk...urzać, drażnić i męczyć. Arcam grał przez ostatnie trzy dni od rana, do późnych godzin nocnych i chciało się tylko więcej. Na zabawy DL nie miałem specjalnie dużo czasu, coś tam chwilę pogrzebałem z ciekawości i widzę, że jest duży potencjał w tej funkcjonalności, trzeba ją tylko okiełznać ;) 

Podsumowując, Arcam na pewno na duży plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzepinałem jeszcze kilka razy. I dodam do tego, że Pionek jest jakby mniej szczegółowy, jest zjawisko mniejszej separacji, jakby bardziej są "zlane" niektóre fragmenty w których więcej się dzieje, ale największa i wyraźnie zauważalna jest różnica w kontroli "dołu". I scena, na korzyść Arcama. Natomiast to przepinanie kabli - krew mnie zalewa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć do tej zabawy jakiegoś np. Beresford'a, albo chociaż banany - tu się nie przygotowałem ;) 

W każdym razie mam trochę do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł i namieszał ;) 

Jutro Arcam wraca do bazy, ale w takim układzie wezmę pod uwagę wzięcie na warsztat tego Denona. W każdym razie u mnie w pierwszych godzinach Arcam też dupy nie urwał, ale z biegiem czasu zyskiwał przy bliższym poznaniu - i to dużo. Ale faktem też jest, że doświadczenie u mnie średnio-słabe, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markcox napisał:

Przyszedł i namieszał ;) 

Za krótko niestety go miałem ale może to i dobrze😉

5 godzin temu, Markcox napisał:

wezmę pod uwagę wzięcie na warsztat tego Denona. 

Chodzi o to że mam mniej więcej jakieś porównanie i nie było po podłączeniu efektu lol. Nie uśmiecha mi się dawać raz tyle hajsu dlatego szukam dalej😉 Denon z Silverami był już dobrym połączeniem i chyba za dużo od siebie oczekuję 🙂 co nie zmienia faktu że  zostałem bez wzmacniacza i silvery się kurzą.  Szukam dalej.

@Markcox na spokojnie odsłuchaj kilka wzmacniaczy bo do kwoty 10koła jest w czym wybierać. Masz już doświadczenie z Arcamem warto teraz wziąść na warsztat kolejne. Może być tak że do niego wrócisz 

6 godzin temu, Markcox napisał:

ale z biegiem czasu zyskiwał przy bliższym poznaniu - i to dużo. Ale faktem też jest, że doświadczenie u mnie średnio-słabe, 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markox co teraz wjeżdża?

Dnia 2.05.2021 o 10:06, Tomasz Kluczynski napisał:

Był nawet temat o Arcamie Sa30, tylko już nie pamiętam na tym czy sąsiednim forum. Asia bo pisałaś że Sa30 gra w klasie G, ale najpierw gra w klasie A dopiero przy większym obciążeniu przechodzi w klasę G. Mam w związku z tym pytanie do @Feliks1 czy wiesz przy jakim to dzieje się obciążeniu (chodzi mi o cyfrę głośności z jaką musi wtedy grać) i czy ty słyszysz tą różnicę grania w klasie A i G.

To zależy od obciążenia kolumn. To nie jest stała wartość.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem trochę skołowany. Mając na uwadze, że trochę mi zeszło z tym, żeby "poczuć" i usłyszeć różnice, między wzmakiem Arcama, a moim ampli KD, to obawiam się, że różnice pomiędzy samymi wzmacniaczami w podobnym budżecie będą jeszcze trudniejsze do wyłapania - przynajmniej dla mnie. 

A w przypadku Arcama, mówimy jednak o budżecie znacznie niższym niż 10k i to o 1/4. I mając na uwadze, że otrzymujemy całkiem nieźle wyposażony i grający all in one, to w tych pieniądzach staje się dla mnie całkiem łakomym kąskiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Markcox napisał:

A w przypadku Arcama, mówimy jednak o budżecie znacznie niższym niż 10k i to o 1/4. I mając na uwadze, że otrzymujemy całkiem nieźle wyposażony i grający all in one, to w tych pieniądzach staje się dla mnie całkiem łakomym kąskiem

All in one - kluczowe znaczenie, ja mam osobno i już wydałem przeszło 10 tys zł, więc Arcam jest, jak pisałeś, łakomych kąskiem. Kupisz sam wzmacniacz, później przydałby się DAC, streamer i masz kolejne bóle głowy. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Markcox napisał:

w przypadku Arcama, mówimy jednak o budżecie znacznie niższym niż 10k i to o 1/4

Dokładnie! Nie wiem jak sytuacja wygląda z innymi urządzeniami tego typu (w kwestii ceny zakupu, czyli możliwości uzyskania rabatu), ale Arcama można kupić sporo taniej niż katalog. Być może dlatego, że nadal jeszcze SA30 boryka się z niewielkimi bugami softwarowymi, co spowodowało obniżenie ceny przez producenta? (to tylko taki domysł...😉)

Też przez chwilę zastanawiałem się nad osobnymi klockami, zwłaszcza po lekturze np. tego forum😜, ale wówczas okazało się, że musiałbym jednak wydać znacznie więcej niż 10 tyś. A Arcam do mnie trafił za znacznie, moim zdaniem, mniejsze pieniądze... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię. W przypadku oddzielnych klocków, to jeżeli chodzi o streamer w grę wchodziło by pewnie coś pokroju Node2, czyli jakieś 2k, do tego jakiś sensowny DAC, pewnie kolejny 1k trzeba liczyć minimum - odejmując te kwoty (3k) od Arcama, wychodzi, że za 4,5k dostaje dobrze (dla mnie) grający wzmak stereo z DL na pokładzie. 

Stąd moja rozterka, czy chce mi się dalej mieszać w tym kotle 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mam tak że dopuki nie kupię jest w miarę dobrze , jak stoi na stałe już w salonie to mi się przestaje podobać 😁

A Arcama sprawdził bym ew. kupił ze względu na Dirac  który może zadziałał by trochę na moje pomieszczenie , bo normalne wzmaki są ok ale moje lokum im nie służy . Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda również nie znalazłem zbyt dużo czasu na zabawę samym DL, ale coś tam z ciekawości podłubałem, żeby zaznajomić się z narzędziem i nie wymaga on raczej umiejętności operowania na otwartym sercu ;) Co zostało już wspomniane, z pomocą szeregu internetowych poradników i metodą własnych prób i błędów, spokojnie w mojej ocenie można to okiełznać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Markcox napisał:

Szczerze mówiąc jestem trochę skołowany. Mając na uwadze, że trochę mi zeszło z tym, żeby "poczuć" i usłyszeć różnice, między wzmakiem Arcama, a moim ampli KD, to obawiam się, że różnice pomiędzy samymi wzmacniaczami w podobnym budżecie będą jeszcze trudniejsze do wyłapania - przynajmniej dla mnie. 

Między wzmacniaczami usłyszysz różnicę, ale tutaj ewidentnie nie jest to Twoje brzmienie. Czy wzmacniacz Arcam nie brzmi dla Ciebie zbyt chudo, szczupło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosłem takiego wrażenia. Nie wiem też, czy interpretuje to "chudo, szczupło" ;)

W każdym razie, po cało weekendowym słuchaniu praktycznie przez całe dni, nie odniosłem wrażenia, że czegoś mi brakowało, że coś mnie męczyło etc, wręcz przeciwnie, podobało mi się to i chciałoby się ciągle więcej. Taki relaks przy muzyce 

Bardziej moje wstępne rozterki dot. zasadności dopłaty niemałych pieniędzy za urządzenie, w którym nie wyczuwam kosmicznych różnic względem posiadanego ampli KD. Ale to już kwestia gustu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym  testujesz ?

Jak odpalę muzykę rozrywkowa popularną dosyc głośno to kolosalnych różnic brakuje .

Ale ostatnio ściągnąłem Kolegę do domu by odsłuchał ze mną  Abrahamsena i Musical Fidelity M5si .

Miałem na miejscu to raźniej w dwójkę a i Kolega zadowolony ze odsłuchał coś innego .

Wysunąłem kolumny 90cm , głośność umiarkowana repertuar raczej spokojny jazz , blues,ballady rockowe instrumentalna oparta na wokalach trochę elektroniki lekkiej jak DM,Kraftwerk ,Yello  . 

Dodam że Kolega lubuje się w rave , itp. na codzien, ale nie pogardzi takim repertuarem .

Jednak ostatnio zaczął się bawić kinem na bazie starszego ale wyższego modelu pionka . Przez to schował do szafy wzmacniacz NADa .

Po 2 godzinach , podpalił się znowu na wzmacniacz , stwierdził że z MF mógłby zostać . Choć zanim wpadł do mnie stwierdził że nic mu narazie nie brak bo Pioneer wymiata 😉 a ja jak to ja zawsze mi coś nie pasuje 😁 pewnie będę przebierał w grach dalej.

@Markcox moze przepaści nie ma ale różnice są , ważne aby się dobrze przygotować odsłuch w spokoju bez pośpiechu no i zależy co z czym się porównuje . Pzdr 

Ps naturalnie Ci kibicuje ,.a Arcama sam bym z chęcią przytulił 🤭

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

@Markcox moze przepaści nie ma ale różnice są

Ale ja tego wcale nie neguję. Po prostu miałem tylko na starcie jakieś wydumane (i chyba niczym jednak niepoparte) oczekiwanie pierwszego wrażenia i przeskoku kilku klas, a to nie tak działa. 

Dość powiedzieć, że   

Dnia 3.05.2021 o 18:29, Markcox napisał:

 chyba najważniejszym dla mnie wyznacznikiem jest fakt, że przesłuchałem na ampli trzy numery i zaczął mnie już, delikatnie mówiąc wk...urzać, drażnić i męczyć. 

Arcam na razie oddany, ale nie wykluczam, że jednak po niego wrócę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Felix1 napisał:

Lyngdorfa TDAI-1120

Na jego temat pogadałem dzisiaj ze sprzedawcą w salonie, to co powiedział, to że granie w większości pasma będzie podobne do Arcama, z tą różnicą, że na pewno będzie mniej dociążony na dole. Co niejako potwierdzałoby wrażenia koleżanki @Asia, a ja akurat dół lubię, więc nie wiem, czy to będzie właściwy kierunek. I żebyśmy dobrze się rozumieli - podkreślę to raz jeszcze, nie winię Arcam'a za brak różnicy kilku klas, tylko to, na co koledzy zwróciliście uwagę już wielokrotnie na przestrzeni tematu i w kilku ostatnich postach - czyli przesadne kwieciste opisy drastycznych różnic między elektroniką. Generalnie do niedawna wychodziłem z założenia, że za jakość i rodzaj dźwięku odpowiadają w największym stopniu kolumny i to chyba nie był taki bardzo przestrzelony wniosek ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...