Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo z DAC ~ 2000zł. Co teraz można kupić sensownego ?


agora

Recommended Posts

Witam.

Jaki wzmacniacz z wejściami cyfrowymi w granicy 2000 PLN teraz polecacie. Do wzmacniacza będzie podłączony docelowo jakiś odtwarzacz sieciowy oraz TV. Ma nagłośnić pomieszczenie około 20m2 i zawsze będzie grał z kolumnami podstawkowymi. Na początek KEF q350 bo takie aktualnie mam. Wstępnie zaproponowano mi Denon PMA-800NE, Marantz PM6006, Yamacha A-S701 oraz Pioneer A-40AE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubad napisał:

Stawiał bym na pioneera albo Yamahe ale wszystko kwestią gustu. 

Wstępnie patrze w stronę Pioneera A-40AE oraz sieciówki Pioneera N-30AE. Ale czekam jeszcze na inne propozycje. Znalazłem ze Onkyo tez oferuje podobny zestaw może ktoś zaproponuje coś od tego producenta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

to ja proponuję jakiegoś chińczyka typu smsl i zostanie jeszcze na streamer. A z te kolumny wysteruje bez problemu

Podpisuję się pod tym w 100%!! Smsl Q5 Pro, Kef Q350, Chromecast Audio, zestaw bardzo ciekawy, masz już później gotowy set np do sypialni. Zostaje ci trochę grosza i odkładaj na główny system 😉 

https://a.aliexpress.com/_B1OqcH

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Q21 napisał:

świetny wzmacniacz Audioklan 6000A.

To chyba jakiś nowy wynalazek :)

1 godzinę temu, agora napisał:

Wstępnie patrze w stronę Pioneera A-40AE oraz sieciówki Pioneera N-30AE. Ale czekam jeszcze na inne propozycje. Znalazłem ze Onkyo tez oferuje podobny zestaw może ktoś zaproponuje coś od tego producenta

Połączenie dobre możesz też zwrócić uwagę na polecany wyżej smsl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie do sprawdzenia wybrałem Pioneer A-40AE, Denon PMA-800NE oraz Marantz PM6006 lub PM6007. Zastanawiam sie jeszcze nad Onkyo A-9150. Co do Yamahy to nie umie się przekonać do ich stylistyki retro. Skupiłem sie na tych markach ponieważ oferuja one także odtwarzacze sieciowe. Teraz musze jeszcze poszukać sklepu gdzie będę mógł odsłuchać tych wzmacniaczy i podziele sie z wami moja opinia. Co do Onkyo słuchał ktoś tego wzmacniacza, warty jest uwagi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2020 o 14:06, Q21 napisał:

Marantz PM6007 będzie dobrym rozwiązaniem, chociaż jeśli możesz troszeczkę zwiększyć budżet, spójrz koniecznie na świetny wzmacniacz Audioklan 6000A. To będzie rozwiązanie przyszłościowe. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomocy. Kupiłem niedawno Marantz PM6006. Po podłaczeniu do Altusów 150 - niedobrze. Moja wieża stara sony RG33 grała lepiej.  Czy jakieś głośniki to uratują, czy lipa. Słuchałem starą yamahę z tymi kolumnami. To tak jakby porównać orkiestrę z perkusją, gitarami do gościa z syntezatorem. Generalnie słabo. Jeśli jakieś kolumny to uratują, to dajcie znać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości jednego z salonów HiFi w mojej okolicy miałem przyjemność odsłuchać parę wzmacniaczy o których pisaliśmy w tym poście. Oczywiście podłączone pod wspomniane kolumny KEF Q350. Denon PMA-800NE niestety nie mój dźwięk, trochę za bardzo natarczywy, miałem wrażenie jakby scena była dość wąska ale nie jestem melomanem wiec sa to tylko moje odczucia. Marantza PM6007 nie podłączaliśmy bo wydaje mi sie, że może zagrać dość podobnie. Kolejny w odsłuchu był Pioneer A-50DA, dźwięk sporo lepszy ale dalej jakiś bez emocji (ale myślę ze wart dokładniejszego odsłuchania). Na koniec Cambridge Audio CXA61, no tu musze powiedzieć ze dźwięk zdecydowanie dla mnie, bardziej cieplejszy, żywy z większą scena. Myślę ze mój faworyt. Niestety nie miałem zbyt dużo czasu na odsłuch. Trzy utwory dla każdego klocka (jazz,pop). Niestety sporo ponad założony budżet wiec musze to spokojnie przetrawić. Mam jeszcze pytanie czy jest duża różnica pomiędzy modelem CXA61 a poprzednikiem CXA60? Warto poszukać czegoś z drugiej reki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić uwagę na Emotivę Ta-100, w okolicach 2000 zł bije konkurentów na głowę. Urządzenie do porównywania z 2-krotnie droższymi wzmacniaczami. Wejścia cyfrowe- opt, usb, coax, tuner Fm, wbudowany Dac. Bardzo naturalne brzmienie, nie męczące, bas dobrze kontrolowany. Posłuchaj, a zobaczysz że, w tej polce cenowej, patrząc na relację jakość-cena ciężko znaleźć coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, seba3002 napisał:

A z jakimi 2-krotnie droższymi wzmacniaczami porównywałeś tę Emotivę 🙂? I z jakimi kolumnami? 

Cambridge Audio CXA61, Nad C356 BEE, AMC XIA 100 a także z wzmacniaczem lampowym Fezz Audio Silver Luna, ale to trochę inna specyfika i inne granie , kolumny to Pylon Audio Sapphire 25, Polk Audio Signature S55E, Monitor Audio Bronze 6, Klipsch R-820F, Dali Spektor 6, Pylon Audio Sapphire 31

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...