Skocz do zawartości

Amplituner slim.


sn00p

Recommended Posts

Cześć.

Mam zestaw głośników 5.1 Wilson Raptor z kolumnami model 5 i subem SUB-8.

Do tej pory grało mi to z Pioneerem VSX-S520, który uległ awarii.

Akurat tym razem miałem w domu przepięcie przez które uszkodziło przetwornice napięcia, ale wcześniej też miałem z nim problemy dlatego szukam czegoś innego. Dźwiękowo i funkcjonalnie nie mialem zastrzeżeń, lubię ładny dźwięk ale audiofilem nie jestem ;)

Niestety muszę wybrać coś "slim", bo pełny ampli mi nie wejdzie...

W moim budżecie są:

- Marantz Nr1510,

- Yamaha RX-S602,

- Onkyo TX-L50.

 

Pomieszczenie w którym zestaw będzie grał to otwarty salon ok 25m2.

Co do sposobu użytkowania to 60% muzyka w stereo, 40% kino.

 

Będę wdzięczny za rady co lepiej zagra w tej konfiguracji.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wnęka wcale nie jest taka mała, to raz.

A dwa, że te problemy dotyczyły gniazda hdmi, więc tak średnio udało się zabłysnąć...

Ty bardziej, że patrząc na wysokość tego Pioneera to do góry miał 10cm luzu, ile wg. ciebie powinien mieć? 1,5 metra?

Edytowano przez sn00p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amplituner stoi w szafce, to czy nie jesteś w stanie wywiercić nad nim otworów, żeby miał gdzie się wentylować? Ewentualnie wywiercić większy otwór i wstawić tam niskoobrotowy wentylator, żeby odprowadzał ciepło?

(Da się to zrobić tak, żeby było niemal zupełnie bezgłośne. Komputery oddają nawet 500 W ciepła i chłodzone powietrzem potrafią pracować względnie cicho, a przy mniejszych obciążeniach na minimalnych obrotach wentylatora niesłyszalnie. Stąd ta sugestia.)

Zarówno Marantz, jak i Yamaha mają wzmacniacze pracujące w klasie AB. Zakładając maksymalną teoretyczną sprawność 78,5% przy 50 W mocy na kanał w pracy 5-kanałowej (250 W mocy akustycznej) będziesz mieć 68 W mocy oddawanej jako ciepło. W praktyce sprawność jest niższa, więc tego ciepła może być dużo więcej.

Onkyo i Pioneer pracują w klasie D i sprawności ponad 90%, przez co w takich samych warunkach nie emitują więcej ciepła niż 25 W.

Jest tylko jedno ale. Onkyo TX-L50 to przepakowany do innej obudowy Pioneer VSX-S520. Front jest nieco inny, przez co może się wydawać, że to inny sprzęt, ale to dokładnie to samo, spójrz na tył obydwu. Nawet śrubki są w tych samych miejscach. Jedyna różnica to umiejscowienie wejścia na mikrofon kalibracyjny (w Onkyo z tyłu), ale to kosmetyka. Nawet rzeczona kalibracja jest jednakowa (zresztą Onkyo uznało, że AccuEQ jest gorsze od MCACC i przestało rozwijać AccuEQ, w jego miejsce dając MCACC ze zmienioną nazwą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 cm to zdecydowanie za mało i nowy amplituner padnie tak szybko jak poprzedni. Mimo że będzie lepszy.

Pomijając to bo wiem że to jest walka z wiatrakami to RX602 gra z nich najlepiej pod Wilsonem.

Yahoo widzisz miał w klasie D a i tak padł :/ Po prostu 5 cm to za mało. zdecydowanie.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...