Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera oraz frontów pod lepsze stereo


..Michał..

Recommended Posts

1 godzinę temu, ..Michał.. napisał:

Sony 55XE9005

ten telewizor nie posiada niestety eARC. Jest podstawowe ARC. Atmos z Netflixa pójdzie zakodowany w Dolby Digital Plus.

1 godzinę temu, Bali napisał:

Onkyo 696 spokojnie wystarczy jeśli chcesz iść w kd bez problemu ARC się połączy. Jest to najtańszy Amp AV z "pre-out" na front.

ale nie ma nadal eARC ja bym odpuścił.

 

@..Michał..

Jeżeli planujesz wymianę TV w przeciągu dwóch-trzech lat lub jezeli planujesz trzymać amplituner dłużej niż TV, nie kupuj Onkyo 696, nie ma eARC które w 2020 powinno być standardem w amplitunerze. Za jakiś czas zmienisz tv i tam będzie eARC wtedy raczej nie będzie chciał zmieniać amplitunera, no ewentualnie jeżeli planujesz to wtedy nie ma problemu ale kto to odkupi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Możesz jeszcze zastanowić się nad rozdzieleniem zestawu i jeśli kino domowe będzie stanowiło niewielki % to przykładowo Marantz SR5015 czy Yamaha RXV685 mogłaby spokojnie wystarczyć w przypadku kina domowego, a do lepszego zasilenia kolumn frontowych polecam końcówkę mocy taką jak np. Vincent SP331, która świetnie zgrywa się z System Audio Saxo 60 wyciągając wszystko co najlepsze. Alternatywą może być klasyczny wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a czy NAD C375bee, które również spokojnie sobie poradzą z Saxo 60. 

Napisz do mnie wiadomość to ustalimy wszelkiego rodzaju warunki wypożyczenia lub umówimy się na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Możesz jeszcze zastanowić się nad rozdzieleniem zestawu i jeśli kino domowe będzie stanowiło niewielki % to przykładowo Marantz SR5015 czy Yamaha RXV685 mogłaby spokojnie wystarczyć w przypadku kina domowego, a do lepszego zasilenia kolumn frontowych polecam końcówkę mocy taką jak np. Vincent SP331, która świetnie zgrywa się z System Audio Saxo 60 wyciągając wszystko co najlepsze. Alternatywą może być klasyczny wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a czy NAD C375bee, które również spokojnie sobie poradzą z Saxo 60. 

Napisz do mnie wiadomość to ustalimy wszelkiego rodzaju warunki wypożyczenia lub umówimy się na odsłuch. 

Również myślę że Yamaha RXV685 będzie w zupełności wystarczający. Maranz nie podoba mi się wizualnie.

Jestem za klasycznym wzmacniaczem. Co do zaproponowanych przez Ciebie: 

- NAD C375bee - minus za wygląd i brak wejść cyfrowych (może kiedyś się przydadzą), ale ma sporo dobrych opinii w sieci

- Audiolab 6000a - plus za rozmiar ale czy nie będzie za słaby?

Chętnie umówię się kiedyś na odsłuch żeby posłuchać kilku opcji, wypożyczenie rozważam jeśli będę już prawie zdecydowany na jakiś zestaw aby potwierdzić, że zestaw dobrze gra u mnie w mieszkaniu. Zanim jednak się umówię chcę jeszcze trochę sam poczytać w sieci, być może uda mi się coś jeszcze posłuchać na miejscu w Wawie.

Co do głośników, szukałem informacji o tych Saxo 60 i niestety poza opisem na stronie producenta oraz dystrybutora nie znalazłem rzetelnej recenzji.

Swoją drogą jaka jest Wasza opinia o głośnika B&W 603 oraz 704? Warte są swojej ceny czy też cena wynika z bardzo ograniczonej dystrybucji? Jak byście porównali Saxo 60 z kolumnami B&W?

Przy okazji, dzięki za wszystkie dotychczasowe wpisy, dzięki Wam powoli klaruje mi się wizja czego potrzebuję.

Edytowano przez ..Michał..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

Ale atmos z Netflixa, zawsze lata w DD+ i żadne eARC tego nie zmieni

a co to ma do rzeczy?

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Wyjściem optycznym nie da się wyjść z TV z Dolby Digital Plus ?

s/pdif powinien obsłużyć DD+ ale tylko w najnowszych TV/amplitunerach obstawiam roczniki od 2016/2017 gdzieś?

3 godziny temu, Bali napisał:

Taa żeby ten Atmos jeszcze na tym netfixie taki zajebisty był i ten sygnał.

to już inna sprawa, niestety musimy czekać.

3 godziny temu, Bali napisał:

Płyta 4k uhd to płyta a nie jakiś Netflix. Atmos nawet bez eARC poleci. Na optyki już nie, max 5.1sygnał.

s/pdif również obsługuje DD+ ale nie jest to gwarantowane. A atmos z Netflixa i Amazona leci właśnie w kodowaniu DD+.

 

11 minut temu, ..Michał.. napisał:

Maranz nie podoba mi się wizualnie.

w Marantzu ogromną wadą jest ten wyświetlacz miniaturowy, dopiero wyższe modele mają drugi wyświetlacz pod klapką :(

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

eARC raczej szybko Ci się nie przyda.

Co do samego sprzetu w tej cenie masz szeroki wybór. Czy czegoś juz odsłuchałeś? Ile masz do nas? Możesz podjechać na wstępny odsłuch?

Zestawu ze wzmacniaczem jeszcze nie słuchałem. Do Was mam jakies 160km, więc umówimy się na któryś weekend. Może uda mi się coś jeszcze posłuchać na miejscu w Warszawie wcześniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

eARC raczej szybko Ci się nie przyda.

nie zgodzę się. eARC może przydać się już teraz w momencie gdy telewizor robi za odtwarzacz dla serwera dlna.

Kupno nowego amplitunera bez eARC w roku 2020 jest trochę niepoważne.

@Markcox no to chyba w tym cytacie który przytoczyłem jasno wyjaśniłem jak sprawa się ma z eARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ..Michał.. napisał:

Zestawu ze wzmacniaczem jeszcze nie słuchałem. Do Was mam jakies 160km, więc umówimy się na któryś weekend. Może uda mi się coś jeszcze posłuchać na miejscu w Warszawie wcześniej. 

Ups, do Oświęcimia mam jednak trochę dalej - ok 4h w jedną stron. Trochę za daleko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Kupno nowego amplitunera bez eARC w roku 2020 jest trochę niepoważne.

 

4 godziny temu, Markcox napisał:

Netflix'a do DD+, a jak wszyscy wiemy DD+ w Netflixie na ten moment, to max

Kurna jak to dobrze , ze poszedłem w stereo :) A przy okazji , mój amp. nie ma tego czegoś z "e" na początku ,ale na wyświetlaczu mam Dolby Digal + ,czyli nie jest tak źle :) 

Jak tak czytam wywody o wyższości eARC nad ARC i korzyściach dźwiękowych płynących z nowego systemu, to zaraz mam przed oczami 99% postów osób upychających kolumny gdzie popadnie w salonach z aneksem kuchennym. I tak sobie myślę , o czym tu kurna gadamy ? O jakiej przewadze dźwięku ? 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Kurna jak to dobrze , ze poszedłem w stereo :) A przy okazji , mój amp. nie ma tego czegoś z "e" na początku ,ale na wyświetlaczu mam Dolby Digal + ,czyli nie jest tak źle :) 

w Twoim przypadku i tak Atmosa nie dostaniesz, za stary ampek.

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak tak czytam wywody o wyższości eARC nad ARC i korzyściach dźwiękowych płynących z nowego systemu, to zaraz mam przed oczami 99% postów osób upychających kolumny gdzie popadnie w salonach z aneksem kuchennym. I tak sobie myślę , o czym tu kurna gadamy ? O jakiej przewadze dźwięku ? 

no chyba mi nie powiesz, że nie słyszysz różnicy pomiędzy Dolby Digital a DTS-HD MA?

12 minut temu, MobyDick napisał:

Mówimy o potencjale możliwości :D , które są zwykle niewykorzystywane. Dla pasjonata kina domowego to ważne.

czyli DTS-HD MA jest niewykorzystane? Interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

Niewykorzystane są możliwości systemu wielokanałowego gdy obsługuje kanały górnej strefy i ich nie ma. :)

DTS-HD ma to kompresja bezstratna czyli lepsza jakość dźwięk w ogóle względem Dolby Digital. To o czym piszesz to Atmos czyli jeszcze coś innego. Oczywiście można mieć 7.1 ale do małych pomieszczeń raczej nie jest zalecany. Zatem ktoś kto ma 5.1 be problemu powinien usłyszeć różnice przy DTS-HD MA o ile nie ma uszkodzonego słuchu.

 

11 minut temu, MobyDick napisał:

Widywałem systemy kina domowego gdzie wszystkie  kolumny stały w obrębie szafki ze sprzętem :) .

też widywałem, proponuje pominąć ten typ użytkowników bo raczej ich nie interesuje amplituner za 5k pln i więcej. No chyba, że chcą się pokazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

no chyba mi nie powiesz, że nie słyszysz różnicy pomiędzy Dolby Digital a DTS-HD MA?

Pierwsze pytanie , w czym się ta różnica przejawia , gdy nie mamy do czynienia z zaadaptowanym pomieszczeniem , z wbudowanymi panelami głośnikowymi w ściany. A jedynie pokojem z aneksem kuchennym , frontami wciśniętymi między szafkę a kominek , subem postawionym tam gdzie było trochę miejsca , surroudami  w pod sufitem . Pytam , czym , dynamiką ? Gdy przeciętny zjadacz chleba nie przekracza 80 dB SPL , bo sąsiedzi , bo rodzina ..... a wieczorem jeszcze mniej . 

Powiem tak , byłem w kilku naprawdę fajnych salkach kinowych , i co prawda nikt tam nie oglądał Netflixa mając za źródło telewizor, ale tam takie nowinki mogłyby być słyszalne. W normalnej chałupie , to po prostu ustawmy prawidłowo kolumny , a to już będzie sukces. A i na koniec , ostatnio u kolegi oglądałem film z Atmosem gdzie kolumny odpowiedzialne za efekty Atmos stały na frontach ...... to była mówiąc krótko żenada i namiastka , namiastki. Bardziej toto przeszkadzało niż dawało jakiś pozytywny efekt.  

5 minut temu, MobyDick napisał:

Generalnie każdy rodzaj DTS jest założenia systemem lepszego dźwięku niż DD ze względu na mniej stratną kompresję.

Moby , Ty się na tym znasz :) Wytłumacz mnie laikowi jak to jest ? Mam w DTS-ie ok 300 filmów i coś koło 220 koncertów , i bardzo łatwo jest usłyszeć , że DTS , DTS-owi nie równy , nieraz przełączam / jak jest taka opcja / na Dolby Digital, bo po prostu dźwięk jest wyraźniejszy, w DTS-e mam dźwięk wyciszony , pozbawiony emocji. Nie wszystkie ścieżki takie są , ale sądziłem , że jak na wyświetlaczu pojawia się ikonka DTS , to to już powinno zagwarantować jakość . A nie zawsze tak bywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nagrania bywają różnej jakości. Szczególnie gdy chodzi o koncerty rejestrowane na żywo. Druga sprawa, polega na tym że jeśli używasz systemu stereo, to nagrania wielokanałowe muszą zostać poddane obróbce, a ta może być różna. Ja się jeszcze nie spotkałem z sytuacją gdy DTS z tego samego nagrania brzmi gorzej niż DD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nie zgodzę się. eARC może przydać się już teraz w momencie gdy telewizor robi za odtwarzacz dla serwera dlna.

Kupno nowego amplitunera bez eARC w roku 2020 jest trochę niepoważne.

@Markcox no to chyba w tym cytacie który przytoczyłem jasno wyjaśniłem jak sprawa się ma z eARC.

Jeśli telewizor po DLNa ciągnie pliki HD z dzweikiem HD to tak.

A jesteś pewien że każdy TV wychodzi po eARC w takim przesyle dźwiękiem HD? Tylko pytam.

 

9 godzin temu, ..Michał.. napisał:

Ups, do Oświęcimia mam jednak trochę dalej - ok 4h w jedną stron. Trochę za daleko. 

No to dużo. Możemy ci wysłac sprzęt w razie czego.

Różnica między HD a nie jest olbrzymia. Pamiętam jak dawno temu zmieniłem ampli i oglądałem filmy na owo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

A jesteś pewien że każdy TV wychodzi po eARC w takim przesyle dźwiękiem HD? Tylko pytam.

pewny nie jestem bo nie sprawdziłem wszystkich. Uważałbym na nowe Samsungi gdyż mają okrojoną obsługę kodowań i na pewno DTS nie obsługuje tylko nie wiem w której wersji:

https://emby.media/community/index.php?/topic/58841-bug-dts-no-longer-supported-for-2018-tv-devices-results-in-no-sound/

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

Pierwsze pytanie , w czym się ta różnica przejawia , gdy nie mamy do czynienia z zaadaptowanym pomieszczeniem

Wybacz ale w tym momencie nie wiem jak mam rozumieć Twoją wypowiedzieć. Posiadasz RX-A3030 i nie słyszysz różnicy? W takim razie po co Ci taki amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lolekdrugi napisał:

Posiadasz RX-A3030 i nie słyszysz różnicy? W takim razie po co Ci taki amplituner?

Nie do końca jest tak , że nie słyszę . Po prostu wolę posłuchać koncertu w stereo na systemie stereo , niż z amplitunera w DTS-ie. Filmy oglądam sporadycznie z braku czasu , blu-ray poszedł do piwnicy , raptem trzy razy w roku go odpalałem. 

A dlaczego akurat ta Yamaha ? Bo po pierwsze byłem idiotą i uwierzyłem recenzją , że wreszcie wymyślili amp. który zagra również na poziomie w stereo / przynajmniej tak , jak te co miałem wcześniej, czyli Sony STR DB -830 QS i 940 /QS/ ,a drugie to miałem akurat na zbyciu 8k. :) Przyznam , że jak na razie te parę latek działa bez zarzutu . 

IMG_1555.JPG

IMG_1556.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie do końca jest tak , że nie słyszę . Po prostu wolę posłuchać koncertu w stereo na systemie stereo , niż z amplitunera w DTS-ie. Filmy oglądam sporadycznie z braku czasu , blu-ray poszedł do piwnicy , raptem trzy razy w roku go odpalałem. 

No to nie rozumiem o co Ci chodzi. Stereo jest do stereo i to jest logiczne. W kinie DTS robi różnicę i to sporą.

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A dlaczego akurat ta Yamaha ? Bo po pierwsze byłem idiotą i uwierzyłem recenzją , że wreszcie wymyślili amp. który zagra również na poziomie w stereo / przynajmniej tak , jak te co miałem wcześniej, czyli Sony STR DB -830 QS i 940 /QS/ ,a drugie to miałem akurat na zbyciu 8k. :) Przyznam , że jak na razie te parę latek działa bez zarzutu . 

dziękuję za historię. Moje pytanie było raczej ironiczne. Faktycznie recenzje niestety często mają wiele do życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...