Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera oraz frontów pod lepsze stereo


..Michał..

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@S4Home wygląda na to, że z DTS jest jakiś impas. LG OLED modele 2020 również nie obsługują kodowania DTS.

Natomiast z zakresie DTS-HD passthrough to to różnie jest. Plex na TV sony nie działa, na lg również nie. Na avsforum jest lista kompatybilnych amplitunerów w zakresie eARC z tv lg i tam już wspominają o działającym DTS-HD i Dolby TrueHD. Kwestia czy to ze względu na nowość czy inne problemy/ograniczenia/licencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Pytam serio. Bo w TV siedzę mniej 

według tego co napisałem powyżej odpowiedni TV LG oraz odpowiedni ampek powinien Ci pozwolić na to byś sobie przekierował sygnał HD Audio do ampka z aplikacji na TV poprzez eARC.

7 godzin temu, tadekk55 napisał:

Wtedy gdy stanie się standardem w chwili obecnej to nic innego jak masowe testowanie na ludziach i naprawianie bugów, jak zwykłe.

eARC jest od 2018 w Amplitunerach, w TV dopiero konkretne modele od tego roku, częściowo modele z 2019.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się na tym nie znam tak jak Piotrek, ale jak na razie to co piszecie to dopiero powiew przyszłości. Mam pytanie, co po za Netflixem / bo rozumiem że ten wszystko nadaje w standardzie DTS / jeszcze puszcza dźwięk w DTS , który program TV lub aplikacja ? Czy ja dobrze rozumiem , że nie wystarczy mieć amp. z eARC , ale trzeba jeszcze dobrać odpowiedni telewizor ? Zaczyna mi to pachnięć jakimś absurdem , w zestawieniu z korzyściami, i coraz bardziej przypominać 3D wprowadzone do TV, a teraz 4K. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eARC mus mieć tv jak i urządzenie odbiorcze dźwięk czyli avr lub soundbar. Nie wiesz czym jest ARC że nie wiesz jak działa eARC? to nic innego za rozwinięcie tej technologi.

Netflix nic nie puszcza w DTS żaden serwis tego nie robi.

eARC postało stworzone po to żeby puszczać gęste formaty nie jakie DTS z doby DVD...

eARC powstało to po aby wysłać do AVR/soundbara oczywiście również obsługującego eARC formaty czy to DTS-MA:X/TRUEHD/ATMOS/LPCM Z urządzeń wpiętych do telewizora lub aplikacji multimedialnych.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

a teraz 4K.

Rozumiem że podważasz sens 4K :) ?

A i 3D ma się całkiem dobrze jest to owszem nisza ale na projektorze powyżej >100 cali robi taką robotę, jest sporo osób które takie płyty zbierają.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

Rozumiem że podważasz sens 4K :) ?

A i 3D ma się całkiem dobrze jest to owszem nisza ale na projektorze powyżej >100 cali robi taką robotę, jest sporo osób które takie płyty zbierają.

Nie podważam absolutnie , o ile ktoś takie formaty lubi i traktuje jako hobby , czemu nie. Wkurza mnie tylko , że masowo marketing nabija ludzi w butelkę , najpierw 3D , potem 4k ,8K .....  / mówię o odbiornikach TV/,a nie idzie za tym podaż programów TV w tych formatach. Mam jeden kanał w 4k , kiedyś miałem jeden w 3D , jak mają się do tego reklamy w mediach promujące zakupy nowych tv ? Czy już naprawdę inteligencja człowieka jest tak nisko ceniona , że jak mu się puści jeden bzdurny program w 4k, to zaraz poleci i kupi TV z 4k , by ten program oglądać ? Czy przypadkiem nie to samo jest z dźwiękiem , ile to lat mamy już Dolby Digital , a po za nielicznymi kanałami / na 300 kanałów ,w Dolby Digital mam coś koło 15-20 i to w sumie sprowadza się do grup HBO , Canal+ , Eurosport/ reszta jedzie w PCM . A my mówimy o 8k , eARC  ,jak z kompatybilnością normalnego są kłopoty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Mam pytanie, co po za Netflixem / bo rozumiem że ten wszystko nadaje w standardzie DTS / jeszcze puszcza dźwięk w DTS , który program TV lub aplikacja

Netflix nadaje Atmosa w DD+ do tego eARC nie jest potrzebne.

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Czy ja dobrze rozumiem , że nie wystarczy mieć amp. z eARC , ale trzeba jeszcze dobrać odpowiedni telewizor

tak, jedno i drugie muszą wspierać eARC które jest wstecznie kompatybilne z ARC. Póki co jak widać jest z tym małe zamieszanie ale na forach piszą, że jak już eARC działa to nie sprawia takich problemów jak ARC.

 

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Zaczyna mi to pachnięć jakimś absurdem , w zestawieniu z korzyściami, i coraz bardziej przypominać 3D wprowadzone do TV, a teraz 4K. 

3d to był technologiczny niewypał z wielu powodów. 4k jest i ma się dobrze. eARC to ewolucja standardu ARC.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Czy już naprawdę inteligencja człowieka jest tak nisko ceniona , że jak mu się puści jeden bzdurny program w 4k, to zaraz poleci i kupi TV z 4k , by ten program oglądać ?

niestety ale tak działa marketing, wyszkolono ludzi, że "więcej znaczy lepiej".

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Czy przypadkiem nie to samo jest z dźwiękiem , ile to lat mamy już Dolby Digital , a po za nielicznymi kanałami / na 300 kanałów ,w Dolby Digital mam coś koło 15-20 i to w sumie sprowadza się do grup HBO , Canal+ , Eurosport/ reszta jedzie w PCM . A my mówimy o 8k , eARC  ,jak z kompatybilnością normalnego są kłopoty ?

z samym dźwiękiem 5.1 jest problem jeżeli mowa o zwykłej TV. Nie każdy dostawca puszcza taki sygnał nawet gdy dana stacja nadaje w takim formacie.

Natomiast eARC ma sens jak używasz czegoś takiego jak DLNA, Plex, itp wtedy masz serwer sieciowy ze swoimi zasobami, tv robi za odtwarzacz i puszcza dźwięk passthrough przez eARC a Ty dzięki temu nic nie tracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Natomiast eARC ma sens jak używasz czegoś takiego jak DLNA, Plex, itp wtedy masz serwer sieciowy ze swoimi zasobami, tv robi za odtwarzacz i puszcza dźwięk passthrough przez eARC a Ty dzięki temu nic nie tracisz.

A nie uważasz , że to co napisałeś / cytat wyżej/ właśnie powinno widnieć na folderach reklamowych i byłoby to uczciwsze niż szafowanie nic nie mówiącymi maluczkim nazwami formatów ,czy systemów. Mam skalibrowanego do pomieszczenia LG 55C8Oled , i jakoś nie mam zaufania do tego, by ten telewizor robił jako jakiekolwiek źródło . Nawet muzykę z You Tube jadę przez Malinę podpiętą do systemu stereo , bo to co oferuje TV przez amp. KD , to delikatnie mówiąc nieco się różni jakością :) 

42 minuty temu, lolekdrugi napisał:

niestety ale tak działa marketing, wyszkolono ludzi, że "więcej znaczy lepiej".

Jest to przerażające, ale masz w 100 % rację. Nagły wzrost globalnej konsumpcji wymusił masówkę , a masówka wymusiła bylejakość , a zadaniem marketingu stało się zracjonalizowanie ludziom tej miernoty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat eARC :) i powracając do głównego wątku... trochę ostatnio szperałem w sieci i wybrałem listę kolumn, wzmacniaczy które wydają się być interesujące i które mieszczą się w moim budżecie:

Kolumny:
System Audio Saxo 60
Dali Oberon 5
Dali Zensor 5
Elac Uni-Fi FS U5
Elac Debut Reference F5 (DFR52)

Wzmacniacz:
NAD C356BEE / NAD C375 BEE
Yamaha A-S801
Pioneer A-50DA
Rotel A14
Cambridge Audio CXA61

Arcam SA20

Co waszym zdaniem warto w pierwszej kolejności przetestować, a której pary waszym zdaniem nie warto odsłuchiwać bo od razu wiecie że będzie źle grało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

A nie uważasz , że to co napisałeś / cytat wyżej/ właśnie powinno widnieć na folderach reklamowych i byłoby to uczciwsze niż szafowanie nic nie mówiącymi maluczkim nazwami formatów ,czy systemów.

producentom nie na rękę jest dlna czy plex bo według nich to jest piractwo.

 

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Nawet muzykę z You Tube jadę przez Malinę podpiętą do systemu stereo , bo to co oferuje TV przez amp. KD , to delikatnie mówiąc nieco się różni jakością :) 

widocznie masz coś nie tak, nie powinno być różnicy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lolekdrugi napisał:

widocznie masz coś nie tak, nie powinno być różnicy.

@..Michał.. sorry za odejście od tematu wątku , wyjaśnię tylko coś i znikam. W obrazie oczywiście nie ma różnicy , bo leci z Maliny po HDMI , ale w dźwięku to już znaczna , bo sygnał z Maliny leci po BNC potem DAC, do pre systemu stereo.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne Dali Zensor 5 czy Oberon, to są za małe kolumny aby coś fajnie zagraly, jeśli masz Zensor5 kupić to zamiast nich Zenso3 kup. Heco Music Style500 czy 900.

Arcam SA20 to trochę jest różnica i Ty jeszcze typujesz Dali Zensor5. Coś źle patrzysz coś mi się wydaje. Amp stereo za 10tys i kolumny za 1000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bali napisał:

Żadne Dali Zensor 5 czy Oberon, to są za małe kolumny aby coś fajnie zagraly, jeśli masz Zensor5 kupić to zamiast nich Zenso3 kup. Heco Music Style500 czy 900.

Arcam SA20 to trochę jest różnica i Ty jeszcze typujesz Dali Zensor5. Coś źle patrzysz coś mi się wydaje. Amp stereo za 10tys i kolumny za 1000zł

Jesli nie pomyliłem modelu to Arcam SA20 kosztuje 5k PLN a nie 10k. Porównując do Saxo 60 za cenę 6k PLN nie ma wielkiej różnicy. 

@Bali podaj proszę w takim razie swoją propozycję. Jakie kolumny z tych mniejszych oraz jaki wzmacniacz do pary? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka się robi, ja już szybciej pisałem.
Miałem Zensor7 i wiem jak Zensor5 gra a to maleństwa i tak samo Oberon 5, te bym darował sobie, strata czasu.
Yamaha, Cambrige Audio, Roksan K3 oraz Atoll 200, to są moje typy wzmacniaczy które znam.
Yamaha z Pylon Audio Diamond lub Shapie bym posłuchał
Roksan/Atoll z Monitor Audio Silver lub Bronze bym posłuchał
Cambrige Audio z Dynaudio Emit30
To są moje typy które znam, które słuchałem.
Czemu jeszcze nie zrobiłaś zamówienia i nie testujesz nic w domu?@s4home wysyła do domu na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bali napisał:

Czemu jeszcze nie zrobiłaś zamówienia i nie testujesz nic w domu?@s4home wysyła do domu na testy.

Planuję się wybrać do @Q21 ale wszystkich zestawów nie dam rady przetestowac, dlatego z waszą pomocą chce wybrać pary do przetestowania w pierwszej kolejności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję się wybrać do [mention=5269]Q21[/mention] ale wszystkich zestawów nie dam rady przetestowac, dlatego z waszą pomocą chce wybrać pary do przetestowania w pierwszej kolejności. 
To się lepiej pośpiesz bo przez te cyrki to pewnie znowu wszytko zamkną. To że pojedziesz na testy nie znaczy że musisz kupować. Black friday się zbliża
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy testy i testy. Najpierw salon później w domu.

Ja tylko dodam że mamy eARC od 2018. Ale to szybko nie  wejdzie ani w TV ani żadnej platformie.

Dzwiek HD w ścieżce 5.1 zajmuje za dużo miejsca.

A patrząc że producenci TV kładą nacisk na kolejne ilości K. To raczej bym się spodziewał platform z 8K niz z dzwiekiem HD w ciągu najbliższych 5 lat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...