Skocz do zawartości

TIDAL w MusicCast


petroff

Recommended Posts

Co prawda używam Bluesound'a, ale musicast tez mam i z ciekawości sprawdziłem. Najpierw wybierałem przypadkowe utwory lub albumy, w każdym przypadku miałem we FLACu. Sprawdziłem też przykłady z Norah Jones i faktycznie jest tak jak pisał Paweł. Ciekawe czy to tylko przypadek a jeśli nie, to gdzie jest problem.

9 minut temu, rafau napisał:

Rzeczywiście zauważyłem, że gdy album jest w wersji MQA to Yamaha pokazuje AAC. Najgorsze jest to, że w aplikacji Musiccast przy wyborze nie mamy pojęcia,  która wersja to flac, a która Master -> AAC. 

U mnie wszystkie utwory które wybrałem w wersji MQA w MC odtwarzane były w FLAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy też zauważyliście sytuacje że niektóre utwory puszczone w MusicCast po kilkunastu sekundach wstrzymują playera? Nie raz mi już się to zdarzyło i zacząłem sprawdzać stabilność wifi. Ale wszystko wygląda ok. Po zainstalowaniu mconnect i puszczeniu właśnie tych utworów nie ma takiego problemu, lecą od początku do końca. Z czego może to wynikać?

Może ktoś sprawdzić na MusicCast pierwszy utwór z płyty "Lunatic Soul II" "The in - Between Kingdom". Mi zawsze zatrzymuje się w 55 sekundzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piotr.luczaj napisał:

Może ktoś sprawdzić na MusicCast pierwszy utwór z płyty "Lunatic Soul II" "The in - Between Kingdom". Mi zawsze zatrzymuje się w 55 sekundzie.

Ja sprawdziłem na WXC-50.

Widzę dwie wersje tej płyty (identyczne okładki i opis).

Pierwsza - gra we FLAC, nie zatrzymuje się.

Druga - wyświetla się AAC - zatrzymuje się po 57 sek.

Między innymi z powodu tej dwoistości świata w MusicCast (nigdy nie wiesz która wersja płyty będzie OK)  przesiadam się na Deezer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowalem z Tidala i Spotyfi bo to jedna wielka porazka te wszystkie serwisy.Wole plyty cd.Oprocz tego robie sobie tez plyty we Flac i przestalem sie przejmowac tym wszystkim co sie dzieje w serwisach.Czasem tylko poslucham na darmowym Spotyfi czy warto kupic taka czy siaka plyte.Internet nie moze byc glownym zrodlem dla muzyki w domu bo predzej czy pozniej i tak to nas wnerwi na maxa.Nawet sami dostawcy internetu potrafia nam zepsuc cala zabawe swoimi slabymi uslugami.Juz nie wracam do streamingu.Dobrze ze nie kupilem osobnego odtwarzacza sieciowego bo mialem wczesniej taki plan...😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Słuchajcie mam prośbę do osób, które posiadają Yamahę i Tidal w wersji Hi-Fi, ale nie ten najwyższy, tylko ten nowy Hi-Fi, czyli średni abonament.

Mój problem z odtwarzaniem tidal w aac opisałem wiele miesięcy temu w mailu do Yamahy, ale dopiero teraz uzyskałem od nich odpowiedź. 

Piszą, że problem został rozwiązany, ale nie mam jak sprawdzić, bo przeszedłem do deezera i nie mam już abonamentu w tidalu.

Czy ktoś może sprawdzić jak wygląda sytuacja w musiccast? Wcześniej w tym wątku podałem przykładowe albumy do sprawdzenia. 

Z góry dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...