Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie słuchawek


Recommended Posts

Witam, szukam pomocy w zakupie sprzętu słuchawkowego.

- cena 500-1000zł
- wokółuszne
- analityczność i dynamika (czyli detaliczność i dobra rozdzielczość)
- dobry bas i wokal
- raczej jasny(?) charakter (Nie mogą być zmulone), bez syczenia, nie lubię zbyt ostrego brzmienia (czyli mogą to być też słuchawki neutralne)
- format chyba z tego co słyszałem najlepiej półotwarty do moich preferencji, może być dowolny
- mogą to być słuchawki przyjemnie podkoloryzowane; naturalne
- scena tym większa tym lepsza, wiadomo
- wysoka separacja (dźwięki nie mogą się zlewać)
- gatunki: słucham wszystkiego, ale głównie Rap/EDM i na podstawie tych gatunków wybrałbym coś
- wyłącznie do domu

Bardzo proszę o pomoc w zakupie :)

Pierw chciałbym wybrać jakieś słuchawki, a potem odpowiednie do nich źródło.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.10.2020 o 13:36, MobyDick napisał:

Może AKG K550 Mk III. Doś trudno je obecnie kupić.

Czy znasz jakieś bliźniacze modele do tych słuchawek? Osobiście też je chciałem kupić, ale nie ma w dobrym stanie nikt przez dłuższy czas. Takie, żebym w razie czego mógł oddać ( czyli dostępne po prostu)

1 minutę temu, RV1 napisał:

Czy znasz jakieś bliźniacze modele do tych słuchawek? Osobiście też je chciałem kupić, ale nie ma w dobrym stanie nikt przez dłuższy czas. Takie, żebym w razie czego mógł oddać ( czyli dostępne po prostu)

@MobyDick

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobrze by było posłuchać słuchawek tego producenta o podobnej budowie z przetwornikami 50 mm. Z tego co wiem brzmią one jednak trochę inaczej niż K550. Nie słyszałem ich więc trudno mi oceniać. Przychodzą mi do głowy takie modele jak K371 ( ich tańszy odpowiednik K361) i K275.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że dobrze by było posłuchać słuchawek tego producenta o podobnej budowie z przetwornikami 50 mm. Z tego co wiem brzmią one jednak trochę inaczej niż K550. Nie słyszałem ich więc trudno mi oceniać. Przychodzą mi do głowy takie modele jak K371 ( ich tańszy odpowiednik K361) i K275.

Raczej i tak zdany jestem na zamawianie przez internet na tę chwilę. Nie ma jakiegoś modelu, który kontynuowałby dźwięk K550? K612 PRO, K702?
Albo może jakiś produkt od innego producenta? np. Fidelio X2?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Nie słyszałem tych słuchawek. Spotkałem się z takimi opiniami o nich. Wielu je jednak bardzo chwali. 100€ to bardzo dobra cena za nie.

A znasz jakieś opinie albo może słyszałeś te AKG co wymieniłem powyżej? Mogę je kupić za mniej niż 300zł K702 lub K612 PRO

Przed chwilą, RV1 napisał:

A znasz jakieś opinie albo może słyszałeś te AKG co wymieniłem powyżej? Mogę je kupić za mniej niż 300zł K702 lub K612 PRO

nie wiem tylko jak z sybilantami i górą, bo reszta raczej płaska

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz słuchawek o jasnej sygnaturze, to pewnie były by dobre. Jednak za bardzo nie wyobrażam ich sobie do słuchania z przyjemnością rapu. Myślę ze warto abyś ich posłuchał. Ważne przy nich aby z dzień 2 pograły po wyjęciu z pudełka jeśli są nowe. Bardzo zmieniają swoje brzmienie na wstępnym etapie ich używania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2020 o 22:28, MobyDick napisał:

Jeśli szukasz słuchawek o jasnej sygnaturze, to pewnie były by dobre. Jednak za bardzo nie wyobrażam ich sobie do słuchania z przyjemnością rapu. Myślę ze warto abyś ich posłuchał. Ważne przy nich aby z dzień 2 pograły po wyjęciu z pudełka jeśli są nowe. Bardzo zmieniają swoje brzmienie na wstępnym etapie ich używania.

a co powiesz o 

ath-a550z 
 ATH-AD500X
 ATH-AD700X?

wiem ze 700 są dość jasne, ale chyba 500 byłyby całkiem spoko. Nie wiem jak z jakością wykonania, w necie mało testów, raczej u nas mało popularne lub... słabe modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MobyDick napisał:

ATH-AD500X są dość ciemne i myślę ze powinny się przez to nadać do muzyki jakiej słuchasz. ATH-AD700X są zdecydowanie jaśniejsze i jeśli takich słuchawek potrzebujesz powinny być lepsze. Musiałbyś sam posłuchać.

Chyba wezmę je. Z tego co czytam na kropka.audio to są one stworzone dla mnie. Jestem mega ciekawy.
A jakie źródło do nich byś polecił? Coś w stylu ifi zen? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...