Skocz do zawartości

stary gramofon sony ps-lx700p


gramifami

Recommended Posts

Cześć wam wszystkim! 

Mam do was takie pytanie, a mianowicie znalazłam niedawno gramofon (sony ps-lx700p) na strychu, wychodzi z niego jeden kabel [dołączam zdjęcie]. Pomimo długiego czasu poszukiwań nie mogłam znaleźć żadnych głośników ani nic więcej, a nie stać mnie, aby w niego inwestować sporych pieniędzy, tutaj wywodzi się moje pytanie, czy można do tego kabla dokupić jakąś może przejściówkę bądź też samemu go zmodyfikować, aby móc podłączyć do bardziej nowoczesnych wejść? Z góry baaaaaaaaaardzo dziękuję i pozdrawiam :)❤️

wejscie do gramo.jpg

Kabel do gramofonu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić na IC z wtykami RCA , ale wymaga to trochę dłubaniny. Przede wszystkim o ile dobrze czytam schemat to masz masy sygnałowe połączone z gorącymi żyłami. Rozdzieliłbym to. A w praktyce , zdejmujesz wkładkę ,rozkręcasz gramofon , miernikiem znajdujesz właściwe kable , dolutowujesz kabel IC i to wszystko.

tutaj schemat , a w załączniku instrukcja serwisowa. 

sony.jpg

Sony-PS-LX700P-Service-Manual.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

Można zmienić na IC z wtykami RCA , ale wymaga to trochę dłubaniny. Przede wszystkim o ile dobrze czytam schemat to masz masy sygnałowe połączone z gorącymi żyłami. Rozdzieliłbym to. A w praktyce , zdejmujesz wkładkę ,rozkręcasz gramofon , miernikiem znajdujesz właściwe kable , dolutowujesz kabel IC i to wszystko.

tutaj schemat , a w załączniku instrukcja serwisowa. 

sony.jpg

Sony-PS-LX700P-Service-Manual.pdf 3 MB · 0 downloads

Bardzo Ci dziękuję, zabieram się za rozkręcanie i kombinowanie!! ❤️ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...