Skocz do zawartości

No i jak tam "beldenowcy"


Recommended Posts

Jesli chodzi o mnie to od pierwszego systemu typu all-in-one kupujac mini wieże kupilem od razu lepsze kable glosniowe bo w standarcie mieli "pożal się" przewody. Tak wiec nie przeszedlem niedawno na kablarza. Zawsze nim byłem tzn od kiedy kupilem pierwsze audio czyt. Ok 20 lat temu i od wtedy nie zmieniłem zdania ze glosnikowe graja a zasilajace nie! 

24 minuty temu, audiowit napisał:

Za 2-3 lata o tym pogadamy jak teraz gadamy o beldenie

Tak wiec 2-3 lata nic nie zmienią

24 minuty temu, audiowit napisał:

A zasilające nie zmieniają?

A czemu mialy by zmienić barwę? Co niby jest za to odpowiedzialne w zasilajacym? Bo w glosnikowym to rodzaj przewodnika, i parametry techniczne ktore współpracują z elementami zwrotnicy i glosnikiem dajac wynik dzwiekowy.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

A skąd ja mam o tym wiedzieć :)

Czasem warto cos tam wiedziec by nie wpasc w pułapkę zastawiona przez......

A że posiadamy układ "dopasowujacy" i "tworzacy złudzenia" czyt. Mózg. Łatwo mozna w te pułapkę wpaść. Efekt Placebo to bardzo bliski krewny tej pułapki i najgorsze jest to że "ktoś" to wykorzystuje przeciwko Nam. I to tez sprawia że zawsze znajdzie sie ktoś po drugiej stronie barykady , ktory podważa to i owo tworzac swego rodzaju równowagę w naturze... pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwieżę jak zweryfikuję.

Na razie WSZYSTKIE zmiany wnoszone przez kable zweryfikowałem ślepym testem - negatywnie.

Przy tym beldenie mam kłopot bo mam lampowca i tu zaczyna się długa procedura przełączania.

 

50 minut temu, Kubakk napisał:

Tak samo było z wzmacniaczami lampowymi , a teraz coraz więcej się pojawia

że w sensie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audiowit napisał:

I mamy do niedawna sceptyków, którzy usłyszeli beldena.

Mieliśmy na forum jakiś kablowych sceptyków ? Nic mi o tym nie wiadomo , muszę sięgnąć do notatek , bo może coś mi umknęło ? :) Z tym słyszeniem kabli to u mnie ewidentnie wina kolumn , to coś jak z przydźwiękiem.

Reasumując jak dotąd nie słyszysz kabli głośnikowych to zmień kolumny , a jak sieciowych ...... no nie wiem , dostawcę prądu ? :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Reasumując jak dotąd nie słyszysz kabli głośnikowych to zmień kolumny , a jak sieciowych ...... no nie wiem , dostawcę prądu ? :) 

 

Własna mini elektrownia wodna z strumyka nieopodal badz wiatrowa załatwiła by sprawe 😜

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inferno napisał:

O so chozi? 😁

depositphotos_93445820-stock-photo-the-j

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Mieliśmy na forum jakiś kablowych sceptyków ?

Cały czas - przynajmniej jeden czyli :

portret.thumb.jpg.15d751115cdedb28dbfcc74910348adb.jpg

spokojny i zrównoważony fafniak

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Reasumując jak dotąd nie słyszysz kabli głośnikowych to zmień kolumny ,

A co z tymi co słyszeli zmiany i je zweryfikowali, też mają zmienić kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Kolumny już planuję zmienić, a wzmacniacz? Jeszcze się waham. Kusi mnie ścieżka Piotra i Pass taki minimalistyczny w formie z wypasionym zasilaniem 😉

Przewód mi do okablowania kolumn potrzebny był, a głośnikowy to przy okazji tylko ... eksperyment taki, ale napiszę jak u mnie się odnajdzie 🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...