Skocz do zawartości

Gramofon Yamaha - czy to dobry wybór?


Rebeka

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym zasięgnąć u Was jako u doświadczonych ludzi w świecie Audio.

Przymierzam się do kupna gramofonu. Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem jesli chodzi o wiedzę techniczną sprzętu, ale mam dość wrażliwy słuch.

Nie stać mnie na sprzęt za 10 000, ale za gramofon jestem w stanie dać powiedzmy ze 3000.

Nie ma dla mnie większego znaczenia czy będzie on automatyczny/pół/czy analogowy. Chyba, że są jakieś istotne różnice oprócz tego, że przy ręcznym będę musiał sam sterować odtwarzaniem?

 

Chciałbym spytać Was czy to dobry wybór, czy jednak polecicie inną firmę, lub stwierdzicie, że lepiej będzie bym zwrócił uwagę czy gramofon ma coś, czego np ten nie ma?

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, @Rebeka masz wrażliwy słuch, najważniejszą rzeczą w gramofonie jest wkładka która generuje jakość dźwięku i to od niej zależy co jaki dźwięk będziemy słyszeć.

Wybór gramofonu to kwestia gustu, kasy, i różnych innych bajerów, potrzebnych lub nie. Najważniejsze jest żeby była możliwość regulacji ramienia i stabilność obrotów to raczej już nie stwarza problemów ale dobrze żeby był stroboskop.

Który model Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na jakość dźwięku, w podanym budżecie możesz kupić kilka bardzo dobrych konstrukcji. Niech to będzie brytyjska Rega Planar 2, może Pro-Ject Debut Carbon Evo. Pamiętaj jeszcze o dobrym przedwzmacniacza gramofonowym, to bardzo ważny element systemu.

Yamaha MusicCast Vinyl 500 to przede wszystkim bardzo multimedialny gramofon wyposażony w platformę MusicCast, ale pod względem jakości dźwięku bardziej porównywalny z najbardziej podstawowymi modelami klasycznych gramofonów.

Zapraszam do kontaktu z naszymi doradcami, pomożemy w doborze odpowiedniego systemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rebeka napisał:

Good morning,

I would like to ask you as experienced people in the world of Audio.

I am trying to buy a turntable. I am not a very advanced user when it comes to technical knowledge of the equipment, but I have quite sensitive hearing.

I cannot afford equipment for 10,000, but for a turntable I am able to give, say, 3,000 https://mobdro.bio/ https://kodi.bio/

It doesn't matter to me whether it will be automatic / semi / analog. Unless there are significant differences apart from the fact that with manual I will have to control the playback myself?

 

I would like to ask you if this is a good choice, will you recommend another company, or say that it would be better for me to pay attention to whether the turntable has something that, for example, is missing?

I will be grateful for any tips.

Any suggestions related to this,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...