Skocz do zawartości

Yamaha r n602 + heco aurora 700 - alternatywy


Cytryn

Recommended Posts

Cześć! Planuję zanabyć drogą kupna moj pierwszy zestaw do nowego mieszkania. Salon z kuchnią 30m2, wys. 3.10m, otwarty na korytarz 7m2. Dużo się naczytałem (m.in na tym forum, dzięki!) I mój pierwszy wybór to yamaha r n602 i heco aurora 700. Następne zdanie będzie kontrowersyjne, wiem :) - nie podobają mi się brązowe boki kolumn, totalnie nie pasują do naszego czarno-szarego wystroju. Wiem, że jest jakaś nowa seria heco, "black" ale tutaj z kolei fronty są błyszczące, czego moja kobieta nie zdzierży.

Co możecie mi polecić w podobnym budżecie, czarnego matowego? Zdaję sobie sprawę z dziwności mojego pytania, sprzęt ma przede wszystkim grać, ale musi nam też pasować do wnętrza.

Zestawu chcę używać do słuchania każdego rodzaju muzyki (od rocka, metalu, przez hiphop po house) i tv (jestem mocno zdecydowany na stereo vs. 5.1).

Pomocy! :)

Edytowano przez Cytryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie napisałeś jakiego brzmienia oczekujesz ale jeśli szukałbyś coś pokroju Heco Aurora 700 tylko w pełnym czarnym macie to polecam zwrócić uwagę na Q-Acoustic 3050i lub System Audio Saxo 60 choć w tym przypadku przekroczymy znacznie zakładany budżet. Zgranie z Yamahą RN602 jest bardzo dobre i są to sprawdzone zestawienia.  Warto tutaj pomyśleć jeszcze o wyższym modelu Yamahy RN803d, ponieważ nie jest to tylko kwestia większej mocy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cytryn napisał:

Co możecie mi polecić w podobnym budżecie, czarnego matowego? Zdaję sobie sprawę z dziwności mojego pytania, sprzęt ma przede wszystkim grać, ale musi nam też pasować do wnętrza.

 

Bardzo ładnie wykończone kolumny to Q Acoustics 3050i i dobrze zgrywające się z w/w amplitunerem. Wygląd ma duże znaczenie jak widać z Twojego opisu także Heco Aurora nie są dla Ciebie, a przede wszystkim chyba dla żony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chciałbyś połączyć jakość dźwięku z wymaganiami co do koloru wykończenia głośników, to owszem. Będzie to możliwe, jednakże będzie to trochę większa inwestycja:

KEF Q750 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/kef-q750.html  - to 5000 zł za parę. Otrzymasz, czerń bez zarysowania "drzewa" a będzie to satynowa czerń. Kompan do tego, to minimum Yamaha RN803. Model RN 602 nie radzi sobie najlepiej z tą konstrukcją. Jeśli chciałbyś się przekonać jak to brzmi, to zapraszamy Cię do naszych salonów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...