Skocz do zawartości

POMOCY Mały pokój prostokątny o wymiarach długość 3m szerokość 2m wysokość 3m


ElHomero

Recommended Posts

Witam, dopiero  zaczynam swoją przygode z muzyką i chciałbym przynajmniej w małym stopniu zaadaptować swoj pokoj do odlsuchu i tez do nagrań wokalnych. Większość pokoju zajmuje duże łóżko, Wiec nie mam zbyt dużego pola manewru. W planach na przyszły rok mam kupno domu wiec nie chce wywalać fortuny na adaptacje tego pokoju. Jak narazie chce aby jakkolwiek poprawic akustyke usunąc echo trzepoczące. Chcialbym zapytać czy jest sens kupować drogie pułapki basowe za 50-70euro?  Bo widzialem na internecie pułapki wykonane z materiału podobnego co te podstawowe piramidki. Czy w ogóle jest sens kupować coś takiego. Dodatkowo mam około 20 paneli z wełny mineralnej o grubosci 6 cm. Które chce powiesic w odpowiednich pkt. Z góry dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi jak sie do tego zabrać  :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Tak, zabralem je kiedys z budowy od kumpla bo wymienial sufit w jakiejs firmie i on chcial je wyrzucić a wiedizalem ze kiedys mi sie to przyda.  Tylko ze nie wiem czy to jest dokladnie tem sam material czy nie przypadkiem jakas wełna szkalna (przepraszam nie znam sie dokladnie) i to są takie wlasnie panele 50cmx50cm.mam zamiar otoczyć je folią i ma Kiedy przy nich mówię dzwiek wydaje sie o wiele lepszy. I tak jak wspomimalem na rogi chce wrzucić pułapki basowe. Dotakowo chce na scianach zamontowac sporo półek z miskami czyksiążkami.  Jest to rozwiazanie na teraz bo jak wspominalem za rok kupuje mieszkanie i bede przystosowywał pokój od podstaw.  Teraz poprostu nie mam jak 

Edytowano przez ElHomero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ElHomero napisał:

Tylko ze nie wiem czy to jest dokladnie tem sam material czy nie przypadkiem jakas wełna szkalna

Raczej to właśnie wełna szklana jest.

Narazie włóż jak najwięcej tych paneli i odsluchaj różnicę dźwięku. Mozesz rowniez nakładać panel na drugi by zwiekszyc grubosc z 6 do 12 czy tez 18cm itd... w newralgicznych miejscach pomieszczenia. 

Generalnie experymentuj na "ucho" .... i opisz zmiany

Ps: poczytaj o akustyce, mody i pierwsze odbicia!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...