Skocz do zawartości

Kino domowe do 8k


kusjes

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu nowy więc wypadałoby się przedstawić. Jestem Michał i mieszkam we Wrocławiu.

Poszukuję systemu 5.1 do nowo urządzonego mieszkania. Salon koło 25m2.

Ponieważ nie znam się kompletnie na tym ale bardzo lubię fajny, basowy ale też czysty dzwięk chciałbym mieć możliwość przetestowania tego sprzętu w domu, przed jego kupnem.

W salonie wyprowadziłem kable 2.5mm na fronty i takie same 2 do tyłu. Nie muszę od razu kupować tylnych głośników. Mogę je dokupić później.

Czytałem o amplitunerze yamaha 803d, czytałem o heco aurora 700 ale tyle różnych głośników co opinii. Równie dobrze ktoś by mi mógł zaproponować firmę krzak z Grudziądza i jak będzie dobrze grało to też wezmę... Ważne są dla mnie testy. Czy jest ktoś kto mógłby się tym zająć i czy w ogóle istnieją takie usługi? Zależy mi na doradztwie i wypożyczeniu, przetestowaniu. No bo jeszcze trzeba przecież kupić coś co odtworzy te filmy w blueray, 4k, full hd, odtworzy też muzykę itp itd.

 

Budżet można zwiększyć jeśli uznam, że to ma sens albo druga strona to uzasadni.

 

I jedna istotna sprawa. W salonie mam gres a pod gresem tylko klej do plytek. Do tego stropy w nowym budownictwie. Podłoga przenosi wibracje jak blacha po dotknięciu. Jeśli te kolumny mają stać na ziemi to trzeba koniecznie pomyśleć o odizolowaniu kolumn od podłogi jakimiś podkładkami. Za to na ścianach mam cegłę naturalną. Pomieszczenia są dość dobrze wygłuszone.

 

Pozdrawiam,

Michał

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s4home polecam, u nich możesz wszytko, kupić, zamówić, testować, oraz instalacje mogą wykonać.
Z tego co czytam to mam wrażenie że masz nowy pokój i tylko 5.1?
Może zrób pod Atmosa czyli 4 kolumny na suficie 5.1.4 system.
Jeśli tylko system 5.1 to Anthem zobacz.
Co do Yamaha 803d to jest amplituner stereo a Ty powinieneś mieć amplituner AV np: Denon avr-x3600, Onkyo tx696, Onkyo rz840. Kolumny: Klipsch seria RP, Monitor Audio Bronze lub Silver seria, Heco Auror, Pylon Audio Diamond.
Subwoofer no cóż, SVS od serii 2000.bfe7f6b4014198c940174cad2a87ba07.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego rycia w ścianach i ciągnięcia kabli. To już zostało zrobione i nie jest to zrobione może zgodnie ze sztruką no ale dwa kable są pociągnięte na tył i dwa na przód i tyle. Teraz kwestia doboru wzmacniacza, ewentualnego rozstawienia głośników, DVD, subwofera, spliturnera itp itd

A co to jest Atmos?

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego rycia w ścianach i ciągnięcia kabli. To już zostało zrobione i nie jest to zrobione może zgodnie ze sztruką no ale dwa kable są pociągnięte na tył i dwa na przód i tyle. Teraz kwestia doboru wzmacniacza, ewentualnego rozstawienia głośników, DVD, subwofera, spliturnera itp itd
A co to jest Atmos?
Google
Dolby Atmos to dźwięk przestrzenny tak jak masz 5.1 czyli dźwięk otaczający Ciebie tak przy 5.1.4 masz dźwięk przestrzenny najprościej mówiąc.
Dwa przewody na front i dwa tył czyli razem 4, a gdzie centralny 5 jest?
Jak masz podwieszany sufit to nie ma problemu, przewody puszczasz po suficie, fakt po ścianie też trzeba.

Na zdjęciu pokazane jak kolumny powinny być rozstawione oraz 4 extra na suficie pod Atmosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aha i jeszcze jedno - generalnie to w większości słucham muzy i czasem jakiś filmik więc w dzień będę głównie słuchał muzy. 

6 minut temu, Bali napisał:

Googleemoji1786.png
Dolby Atmos to dźwięk przestrzenny tak jak masz 5.1 czyli dźwięk otaczający Ciebie tak przy 5.1.4 masz dźwięk przestrzenny najprościej mówiąc.
Dwa przewody na front i dwa tył czyli razem 4, a gdzie centralny 5 jest?
Jak masz podwieszany sufit to nie ma problemu, przewody puszczasz po suficie, fakt po ścianie też trzeba.

Na zdjęciu pokazane jak kolumny powinny być rozstawione oraz 4 extra na suficie pod Atmosa.

Nie mam kabla pod centralny bo będzie za komodą.

Nie mam sufitu podwieszanego i nie chce ingerować w ściany i sufit - są już wykończone a na ścianach wisi cegła naturalna.

Sprzęt będzie głównie do muzyki i czasem film - powiedzmy 70/30 %. Nie chce iść bardzo w rozbudowane systemy kinowe tylko bardziej coś ala dobry front + dorzucenie jakiś 2 tylnich żeby było do filmu. Tyle. (5.1).

 

Dolby atmos o którym piszesz ingeruje już za bardzo w pomieszczenie co nie wchodzi kompletnie w gre.

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponujesz mi dolby atmos a teraz ampli za 5 koła przy budżecie 8k na cały set. Serio?:)
Powiedziałeś aby fajnie w stereo było. Sama nazwa mówi kino domowe to kino domowe i nie może być i tu i tu dobrze, jeśli chcesz aby dobrze w stereo było to albo Amplituner stereo albo wzmacniacz stereo. Oczywiście za 8k można coś złożyć fajnego ale w kierunku KD a nie stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie da się zrobić uniwersalnego rozwiązania na którym od czasu do czasu obejrzę film ale też posłucham muzy? Nie jestem jakimś wytrzepanym audiofilem ale też chciałbym osiągnąć następujące efekty:

- posłuchać muzy nieco głośniej czasem w dzień ale głównie będzie to ciche słuchanie z racji bloku

- słuchając ciszej muzy chciałbym czuć ta moc w zapasie np. podczas słuchania muzy

- ogólnie zależy mi na jakości dźwięku i basie "tej ukrytej mocy" a niekoniecznie na tym żeby to było bardzo głośno

 

Teraz używam do oglądania filmów i muzy microlab solo 7c z wbudowanym wzmacniaczem. Uważam że są fajne ale chciałbym czegoś więcej zarówno do muzy jak i filmów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-V4A + Heco Aurora set i powinno być ok. Ale szczerze to tak nie ma jak byś chciał na bank nie przy budżetowych amplitunerach. Za jakość trzeba zapłacić niestety i temu jest pytanie na czym bardziej zależy, czy na stereo czy na KD? Popatrz na amplituner stereo Onkyo 8390

masz w nim praktycznie wszytko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązań jest kilka i oczywiście nie ma u nas najmniejszego problemu z wypożyczeniem lub umówieniem się na odsłuch w naszym salonie, dojazd do Łodzi jest całkiem niezły ;). Yamaha RN803d to amplituner stereo w związku z czym nie będziesz miał w przyszłości możliwości rozbudowy zestawu. 
Yamaha RXV685 + Heco Aurora 700set to sprawdzone rozwiązanie. Zyskujesz dynamiczne brzmienie z dobrze zaznaczonym basem oraz naturalną średnicą. W przyszłości będziesz mógł pomyśleć nad zakupem końcówki mocy lub wzmacniacza stereo do lepszego napędzenia kolumn frontowych ( tym bardziej jak chciałbyś wyciągnąć z nich 100% możliwości). 
Jeśli lubisz nieco ostrzejsze brzmienie to polecam zwrócić uwagę na Polk Audio S55e, które zagrają mocniejszą górą i nieco bardziej mięsistym basem. Najlepiej byłoby umówić się na odsłuch i posłuchać kilku propozycji o różnym charakterze brzmienia aby znaleźć ten ideał. Później można wypożyczyć sprzęt do domu i sprawdzić jak zagra w Twoim pomieszczeniu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale Ty chcesz kino czy stereo?

Bo początkowy RN 803 z Aurroa to stereo.

Wiesz co może wstępnie zadzwoń do nas pogadamy. Jesteś na tak początkowym etapie że zanim dojdziemy do wyboru sprzetu to albo tu będą 3 strony albo zdąrzysz poczytac jakieś głupoty na necie :P

Piotr

To jest dobre pytanie... Nie chce zabić sąsiadów subem. Na ten moment jestem bardziej za kupieniem stereo które będzie częścią KD do ewentualnej rozbudowy. Musiałbym posłuchać różnych konfiguracji ale to będzie ciężkie z racji odległości z Wrocławia. Chyba jednak muszę zdecydować się na jakiś salon z Wrocławia bo ta współpraca jest prawie niemożliwa.

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...