Skocz do zawartości

Zestaw stereo 2000-3000zł


Raf22

Recommended Posts

Hej, 

Poszukuję pierwszego zestawu stereo do salonu. Zależy mi na głebokim bassie, zestaw będzie używany głównie do odsłuchu muzyki elektronicznej oraz rzadziej filmowej/klasycznej i ogólnie pod TV. Mój budżet to 2000-3000zł za zestaw. Byłbym wdzięczny za polecenie czegoś:) Myślałem nad Polk T50 lub Polk S50e, jaki wzmacniacz nadałby się do tych kolumn? Nie znalazłem również zbyt dużo opinii o S50e, czy jest ktoś, kto może podzielić się wrażeniami? Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skoro źródłem ma być telewizor 🥴 ewentualnie zaproponowany Chromecast Audio 😉 

Może mały chiński wzmacniacz SMSL Q5 PRO minimalistyczny grający z charakterem i dynamiką! Kolumny np ELAC FS 127 słyszałem monitory tej firmy z Q5 w 16m² byłem pod wrażeniem jakości dźwięku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem je (sx80) z małego sklepiku audio w Krakowie za 1850zł za parę. Dzisiaj już do mnie dotarły, teraz pytanie jaki wzmacniacz je napędzi? Najkorzystniej byłoby się zmieścić w 1150zł, ale jeżeli to za mało, mogę troszkę dodać... Dzięki za radę odnośnie Chromecasta, trochę poczytałem i mam w planach go kupić:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Raf22 napisał:

Kompletnie nie przemawiają do mnie takie mniejsze wzmacniacze.. A czy np. taka Yamaha RX-V385 to dobry wybór? Z możliwością rozszerzenia stereo do kina domowego. Czym taki amplituner kina różni się od wzmacniacza stereo? 

Nie przemawiają z jakiego powodu? Słuchałeś ich kolego czy oceniasz tylko przez pryzmat wielkości? Do mnie nie przemawia używanie amplitunera AV do słuchania muzyki. Tym bardziej, że ten który wymieniasz to dość niska seria, która do stereo nadaje się tak jak sportowy samochód do jazdy po polnej drodze. I uwierz mi kolego, że większość osób, która tutaj pisze, robi to z czystej życzliwości. Też kiedyś myślałem, że kupując amplituner AV, złapie 2 sroki za ogon, bo będę miał i kino i sprzęt do słuchania muzyki. Ale niestety pogodzenie tych 2 światów nie jest takie proste 🙂

26 minut temu, MobyDick napisał:

Głównie ... przeznaczeniem :)

I to jest sedno 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś myślałem że tradycyjny wzmacniacz jest najlepszy! Przypadkiem wpadłem na Q5 po minucie słuchania szczeka mi opadła 👍 

Z ciekawości wypożycz i posłuchaj zawsze to jakieś doświadczenie! W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości testowania sprzętu aż żal nie skorzystać. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

Też kiedyś myślałem, że kupując amplituner AV, złapie 2 sroki za ogon, bo będę miał i kino i sprzęt do słuchania muzyki.

Mnie ta pomyłka i  nabyte doświadczenie kosztowało 8 k. i nazywa się RX-A3030 :) 

26 minut temu, Raf22 napisał:

Czyli AV ampli odpada, dzięki będę szukał tylko stereo

To dobry kierunek , wzmacniacze kl. D / proponowane wcześniej/ mają świetny stosunek jakość / cena. A wygląd ? Wszak nie kupujesz mebla czy dzieła sztuki , masz mieć najlepszą reprodukcje dźwięku w danym budżecie i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Raf22 napisał:

Czyli Q5 wykorzysta w pełni potencjał kolumn? Nie trzeba szukać czegoś droższego?

Wyciśnie z nich wszystko co mają najlepszego do przekazania uwierz mi 👍 

Droższe nie znaczy lepsze? Chyba że zwiększysz budżet do 3000k. Wtedy zapewne padnie propozycja SMSL A8 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji potrzebny będzie zewnętrzny przełącznik wejść optycznych, dzięki któremu można będzie w ten sposób podłączyć TV i Chromecast do jednego wejścia tego typu w Q5 pro. Inne wyjście to konwerter złącza optycznego do coaxial. Prowizorycznie można podłączyć Chromecast Audio kablem analogowym który jest na jego wyposazeniu. Chromecast Audio wymaga kabla optycznego zakończonego wtykiem optycznym jack lub konwertera do tej postaci. Jeśli użyjesz Chromecasta z wyjściem HDMI, wtedy niema tego problemu, bo podłączasz go do TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...