Skocz do zawartości

Zestaw stereo 2000-3000zł


Raf22

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Generalnie Q5 pro jest dość rzadkim przypadkiem wzmacniacza impulsowego cyfrowego. Sygnał z wejścia analogowego trafia w nim od razu do przetwornika analogowo/cyfrowego. Dlatego używanie wejść cyfrowych jest w nim najbardziej wskazane. Ogranicza się w ten sposób ilość konwersji C/A i A/C. Wejście analogowe nie jest złe, ale lepiej używać go do źródeł czysto analogowych, gdzie nie ma możliwości podłączenia na drodze cyfrowej. Dlatego wspomniałem że możesz podłączyć prowizorycznie tym kabelkiem który jest na wyposażeniu Chromecasta Audio. Jeśli nie planujesz podłączać więcej urządzeń pod wejście coaxial, to można je użyć do podłączenia jednego źródła z wyjściem optycznym z użyciem konwertera. Można coś takiego kupić nawet za kilkadziesiąt zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze impulsowe są z zasady bardzo wrażliwe na kable głośnikowe. Należy je jednak dobrać gdy będziesz miał konkretny sprzęt i to po dobrym osłuchaniu się z nim. Dlatego ostatecznych kabli bym na razie nie kupował. Jeśli nie masz żadnych, to na początek wystarczą zwykłe kable miedziane głośnikowe. Terminale tego wzmacniacza teoretycznie akceptują gołe kable do 4 mm², jednak lepiej pasują do nich dość cienkie przewody lub z wtykami bananowymi. Ich jakością za bardzo bym się nie przejmował.

Przykładowy konwerter:

https://pl.aliexpress.com/item/32972493718.html

Powinien dotrzeć w około 2 tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiele podpowiedzi. Bardzo mi pomogliście bo kompletnie się na tym nie znam. Skompletowałem już cały zestaw: SX80 + SMSL Q5 do tego chromecast audio i pełne okablowanie wyszło poniżej 3000zł. Zamówiłem z Ali ten konwerter optyczny na coaxial, rozumiem że takie urządzenie może tylko podwyższyć jakość dźwięku, nie pogorszyć? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo wstępne wrażenia: rewelacja. Na razie prowizorycznie rozstawiłem je w małym pokoju i podpiąłem pod TV i chromecasta przez jacka. Kolumny mają naprawdę dużo mocy, wcale nie brakuje im bassu po podkręceniu trochę w eq smsla. Mam jednak wrażenie, że przy graniu z TV bass troszkę zlewa się z górą, góra nie jest aż tak wyrazista. Podpiąłem chromecasta przez aux i słychać różnicę, wszystkie dźwięki wydają się być o wiele bardziej zarysowane a scena o wiele szersza. Jestem w trakcie rozgrzewania kolumn. Czekam teraz na konwerter, a bardziej szczegółowy opis dostarczę gdy przeprowadzę się w grudniu do nowego mieszkania, bo teraz grają w 15m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z mocą wzmacniacza jakie wrażenia panuje nad kolumnami? Wychodzi na to że skubaniec jest bardzo uniwersalny gra z każdymi kolumnami na dobrym poziomie 😋 

Dobrze mówisz daj kolumnom się wygrzać no i ten TV trochę zamula moim zdaniem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przestać się dziwić, gdy patrze na tą małą wtyczkę od zasilania pokroju ładowarki od laptopa i moc jaką ten wzmacniacz posiada. Przy głośniejszym graniu nic zalega, każdy dźwięk jest równie dynamiczny i nie czuć żeby czegoś mu brakowało. TV rzeczywiście może zamulać bo jest to na dodatek TV raczej niższej klasy, mimo że rocznik 2020. Przy chromecascie jednak śmiga i jestem zadowolony. Bałem się, że do muzyki elektronicznej może być ciężko, ale zarówno wzmacniacz jak i kolumny grają świetnie. Podkręciłem tylko ze standardowego flat troszkę bassu i treble, ale wiem, że smsl ma jakieś presety gotowe do włączenia więc też na +. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jeszcze raz, w między czasie zauważyłem, że dźwięk z dekodera i ps4 ma na kolumnach co chwile takie ścinki 0,5 do 1 sekundy. Obydwie te rzeczy są podłączone po hdmi do tv i z tv optycznym do wzmacniacza. Odziwo dźwięk z aplikacji z tv np youtube już nie przerywa więc podejrzewam, że to coś związane z hdmi. Po podłączeniu bezpośrednio dekoder wzmacniacz kablem optycznym też nie zacina. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Szczerze wolę uniknąć dokupowania dodatkowych kabli optycznych i przełącznika do ich wejść :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...