Skocz do zawartości

Zestaw stereo 2000-3000zł


Raf22

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje skromne wrażenia odnośnie zestawu po miesiącu użytkowania. Jeżeli chodzi o kolumny mają one świetnie zakrojone górne tony, bardzo przyjemnie słucha mi się różnego rodzaju wokali. Scena jak na taki zestaw wydaje mi się dość szeroka. Jeżeli chodzi o bass jest tutaj troszkę gorzej. Po podkręceniu w Q5 daje radę, ale nie jest dość głęboki. Mam wrażenie, że przy niższej głośności odsłuchu bass prawie całkowicie zanika, a przy głośniejszym słuchaniu jest go za dużo, jest zbyt "rozlazły". Jeżeli jednak komuś nie zależy na naprawdę niskim tonie to jak najbardziej wystarczy. Nie mam zastrzerzeń co do SMSL, jak na taki budżet to świetny wybór, a okazało się, że taki rozmiar nawet bardziej mi odpowiada:) Najlepiej zestaw odtwarza utwory muzyki klasycznej i filmowej, dźwięk jest bardzo szczegółowy, klarowny, ma w sobie głębie, miód na uszy. Odradzam szczególnie zakup tych kolumn do ciężkiej muzyki rockowej/metalu. Przy kawałkach rockowych z w miarę spokojną gitarą dają radę, ale np. taki System of a Down brzmi fatalnie, gitary elektryczne bardzo się zlewają i nic nie słychać poprawnie. Mimo odrobinę zbyt płaskiego bassu, mogę polecić te kolumny do muzyki elektronicznej, sam najczęściej słucham utwórów z gatunku house i podobnych i brzmi to zaskakująco dobrze. Jazz tak samo jak muzyka klasyczna brzmi fenomenalnie. Na początku słuchałem muzyki Spotify Premium, ale niedawno przerzuciłem się na Tidal HiFi i czuję dużą różnicę w jakości dźwięku. Ubolewam tylko, że nie można streamować Master Quality do Chromecasta... Jeżeli chodzi o konwerter optyczny na coaxial - działa, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy przekłada się to w jakikolwiek sposób na jakość dźwięku, mam za mało wyczulony słuch. Mam starego suba aktywnego chyba od kina domowego Yamaha YST-SW012 lub jakiś model zbliżony (nie mam go aktualnie pod ręką), zastanawiam się czy warto go podłączyć do kolumn, czy to może słaby sub i dać sobie spokój? Ewentualnie Q5 da radę z subem i kolumnami?

Edytowano przez Raf22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szybko wkręciłem się w audio i idę za ciosem. Poszukuję teraz do tego zestawu subwoofera. Jednak stary sub Yamahy okazał się niesprawny. Znalazłem na Amazonie takiego Elaca https://www.amazon.de/-/en/DEBUT-S10-2-Debut-s10-2-Subwoofer-Black/dp/B07F7G98F8/ref=sr_1_11?dchild=1&keywords=subwoofer&qid=1607808057&refinements=p_36%3A389303011&rnid=562066&s=ce-de&sr=1-11 za mniej niż 800 zł, co dziwne w Polsce jest za około 1400zł. Niestety nie mam pojęcia czy jest to sub pasywny czy aktywny, czy będzie pasował do tego zestawu i czy w ogóle Q5 da radę z nim? Jesteście w stanie polecić jakiś inny sub do muzyki? Poszukuję również jakiegoś odtwarzacza CD przy okazji, coś taniego na start, nie jest to priorytet, do 1200zł. 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...