Skocz do zawartości

Magnat quantum 757 vs Kef q900


Marek231984

Recommended Posts

Witam, 

Już wcześniej Panowie mi pomogliście, a więc miałem w salonie yamahe rn-602 wraz z focal Aria 906. Focale jednak były za małe na duży salon, a także nie zgrywały się zbytnio z rn-602, sprzedałem więc focale, kupiłem heco music style 900, tutaj była już znacząca poprawa, jednak następnym etapem była wymiana amplitunera na wzmacniacz, dlatego sprzedałem yamahe rn-602, a zakupiłem nad 350 wraz z yamaha np-s303. W tym zestawie można powiedzieć było wszystko bas(dużo lepszy, szybszy niż w rn-602) średnica, nie męcząca góra. Ale dalej chce poznawać nowe kombinacje, więc heco music style 900 mają już nowego właściciela. A heco music style 900 pozostawiły po sobie bardzo dobre wspomnienia, teraz szukam kolumn większych do tego zestawu z nadem. I tu pada pytanie magnat quantum 757 lub 759 vs kef q900?? Dodam, że kolumny stoją dosyć blisko ściany, a jedna z nich nawet w rogu, ale będą inwestował w absorbery narożne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie kolumny to znakomite produkty

Magnat gra jasniej, bardziej rozdzielczo. Szybciej.

Z kolei KEF jest cieplejszy, ma głębszy, bardziej mięsisty bas. gora jest bardziej przestawiona w doł.

Zalezy jakiego brzmienia szukasz.

Natomiast jak powiedziałem obie to znakomite kolumny. Z rynku wtórnego do dostania za dobre, bardzo dobre pieniądze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home bardzo dziękuję za odpowiedź, a która zejdzie niżej z basem?? W heco był on dość obfity, ale to też pewnie zasługa nada, Pan, który kupił moje heco music style 900 podłączył pod heco swój wzmacniacz harman kardon 980, źródło zostało to samo czyli moja yamaha s303. Przepaść do nada była ogromna. Bas był dużo słabszy, a scena duża mniejsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 wybrałem kef q900, i cóż mogę powiedzieć, nie zawiodłem się 😉w połączeniu z nad 350 by Muda44 i yamaha np-s303 też po modyfikacji Muda44 grają przepięknie. Już na heco music style 900 było dobrze, ale teraz jest naprawdę bardzo dobrze. Scena zrobiła się dużo większą, przestrzeń, wokale. Dzięki jeszcze raz, w między czasie słyszałem magnat signature, ale bardziej pasują do kina, i dlatego chyba nie wybrałem magnat quantum 757. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...