Skocz do zawartości

Kolumny do roksan k3


Gość

Recommended Posts

Witam wszystkich. Kupiłem właśnie wzmacniacz roksan k3 i teraz muszę dokupić do niego kolumny.Co typować do tego wzmacniacza?Pomieszczenie 25m2 muzyka każda oprócz klasyki..Budżet do 8000zł.Dźwięk lubie lekko ocieplony bas dobrze żeby był tam gdzie  trzeba ale bez nadmiaru.Nie lubię dźwięku krzyczącego i sypiącego blachami.Ogólnie to chciałbym uzyskać brzmienie kulturalne.Lubię jak słychać rif strun.Muszę poprosić o jakieś typy do odsłuchów bo gdzie nie pojadę na odsłuch to napewno zapytają czym jestem zainteresowany albo czy mam jakiś typ kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Opera jest dobrym tropem, Secondy trochę nie mieszczą się w budżecie ale Grand Mezza na pewno się sprawdzi. Roksan jest dość dynamiczny więc powinny się dogadać. Sprawdziłbym jeszcze Audio Physic Classic 8. Z Focala możesz sprawdzić Aria 926 ale są to kolumny grające dość obszerną górą. Pytanie czy z Roksanem Cię to nie umęczy przy dłuższym słuchaniu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Roksan K3 to dynamiczny wzmacniacz o delikatnie ocieplonym brzmieniu, któremu mocy na pewno nie brakuje. Jeśli stawiasz na muzykalniejszy charakter brzmienia z dynamicznym i dobrze kontrolowanym dołem to polecam zwrócić uwagę na Audio Physic Classic 8, które zapewnią muzykalność, przestrzeń oraz zróżnicowany bas. Opera Grand Mezza to także bardzo dobry wybór w przypadku Roksana. Uzyskasz brzmienie średnicowe z szeroka sceną dźwiękową, detaliczną ale nie kłującą górę oraz szybki bas.  
Fyne Audio F502 to także udane kolumny ale mają na prawdę dużo dołu i ciekawy jestem Twojej opinii. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten wzmacniacz z głośniki Wharfedale Linton. Mi takie połączenie bardzo przypadło do gustu. Głośnik wysokotonowy nie męczy, przez moc i wydajność prądową bas jest bardzo dobrze kontrolowany. Średnica przy gitarach albo głosie ludzkim wypada naprawdę bardzo dobrze. System przez wzmacniacz potrafi zagrać coś mocniejszego, ale też wolniejsze instrumentalno - wokalne kawałki słucha się bardzo przyjemnie. Generalnie można tego słuchać godzinami i nie chce się wyłączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłem dzisiaj na odsłuchu Fyne f502.Niestety tylko fyne bo Kef nie dojechał.Ale już wiem coś na temat F502.W sumie w mojej subiektywnej ocenie mogę powiedzieć że to bardzo ładne i dobrze grające kolumny.Dźwięk na początku mnie co prawda jakoś nie oczarował ale w miarę słuchania powli się do nich przekonywałem.Nie wiem może to kwestia wygrzania wzmacniacza albo samych kolumn ale i tak nie było źle.Wysokie tony bardzo przyzwoite właśnie one mi pasowały najbardziej. Średnie w sumie też jak dla mnie ok.No a bas no - właśnie ten bas jakoś taki inny nawet niewiem jak to określić ale na kawałkach które dobrze znam nie zabrzmiał tak jak oczekiwałem.Może to kwestia akustyczna pomieszczenia może w domu by było lepiej? I jeszcze jedna rzecz a mianowicie zauważyłem że bardzo duże znaczenie ma też ustawienie kolumn bezpośrednio na słuchacza.Według mnie jak były ustawione centralnie na mnie to jakoś mi się wydawało że tych dźwięków słychać może nie więcej ale dokładniej bardziej żywiej.Ogólne wrażenia bardzo ok.Na wtorek jestem umówiony na następny odsłuch.Zobaczymy jak Kef będę miał porównanie.Coś czuję że to nie będzie łatwy wybór.I napewno jak mi coś przypasuje w salonie to wezmę do domu na testy bo w domu może być inaczej.Podkreślam że to tylko opis moich odczuć względem f502.Ale wykonanie piękne f502.Dam znać co dalej.Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłem dzisiaj na odsłuchu Kef no i według mnie bajka te kolumny.W sumie narazie mając dźwiękowe porównanie jak grają obie konstrukcje to sam nie wiem co bym wybrał.Obie mi się podobają dźwiękowo obie mi się podobają wizualnie.Według mnie Kef zagrał trochę jaśniej i tak jak by miały trochę krótszy bas.Ale bardzo dobrze kontrolowany.Troche inny niż w F502.Co nieznaczy że w f502 był zły ten bas.Kef w moim odczuciu jak by to nazwać zagrał trochę bardziej krystalicznie przejrzyście.Chociaż f502 też w górnych rejestrach zagrał bardzo dobrze oczywiście według mojego słuchu.Z jednej strony chciałbym mieć tą krystaliczność kefa a z drugiej chyba jednak bas wolałbym f502.Chyba jeszcze sprawdze tą Opere albo Audio Physic.Zaznaczam że to tylko moje osobiste odczucia odsłuchowe i nie wszyscy muszą te kolumny tak odbierać jak ja.Mimo wszystko obie konstrukcje zajefajne.Coś czuję że ciężko się będzie na coś zdecydować bo to już naprawdę inne granie jakie znałem do tej pory.Dam znać co dalej jak się umówię na kolejny odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA właśni stawiam na Fyne że jest bardziej detaliczny. Przy najmniej jeśli chodzi o górę pasma.

Z czym słuchałeś?

Dnia 23.10.2020 o 16:37, engajner napisał:

Te Fyne502 rzeczywiwcie takie konkretne? Mialem juz brac k3 z Silverami 300 ale zabiles mi gwozdzia.

To inne kolumny. Silver jest szybszy, jaśniejszy, twardszy. Warto sprawdzić te dwie konstrukcję przy sobie.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2020 o 05:48, S4Home napisał:

JA właśni stawiam na Fyne że jest bardziej detaliczny. Przy najmniej jeśli chodzi o górę pasma.

Z czym słuchałeś?

Właśnie a może to było spowodowane tym że jako źródło był podłączony transport cd Cambridge Audio.Oczywiście ten transport był podłączony do Dac też Roksana i do samego k3.Też jak wróciłem do domu i opisywałem wam moje spostrzeżenia to się zastanawiałem dlaczego w salonie podłączyli akurat ten transport a nie do kompletu Roksana.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...